Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Jövő szeptemberben akarok...

Jövő szeptemberben akarok jelentkezni alapkiképzésre, Röviden ami megy most , 2 perc alatt 30-35 fekvőtamasz 2 perc alatt 45-50 felülés 3,5 km kb 17 perc alatt futom le Tudom ez nem elég. Milyen gyakorlatok és hány sorozatot csináljak ?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok

2023. jún. 23. 17:06
 1/3 anonim válasza:
57%
Én nem vagyok otthon a témában, de az biztos, hogy ezek alapján nagyon jól tolod, csak így tovább! Egy átlag ember a felét se tudná ezeknek.
2023. jún. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Hát, a 2 perc alatt 30-35 fekvőtámasz nem éppen a legjobb, illetve a felülés sem.


Viszont a 3,5km 17 perc alatt az nem rossz teljesítmény.


"Milyen gyakorlatok és hány sorozatot csináljak ?"

Teljesen mindegy, a lényeg, hogy erősödj. Én mindenképpen elmennék edzőterembe, mert ez a legkönnyebb módja az erősödésnek/izmosodásnak. Ha izmosabb és erősebb vagy, akkor több fekvőtámasz is fog menni.

2023. jún. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Arra készülj amit ott mérnek fel, azt gyakorold. Ne kezdj el szerintem súlyokat emelni, ha fekvőtámaszt, futást, felülést mérnek fel. Ha ezt mérik, akkor ezt csináld, minél többet.

Fekvőtámaszt, felülést toljad agyba-főbe amennyit csak bírsz és fussál minél többet. Ha jól tudom a 3,5 km 17 percen belül már megfelelt szint, ha jobb akarsz lenni, akkor eleinte fuss hosszabb távokat, ettől fogsz erősödni és gyorsulni is valamennyit és utána vissza lehet menni a 3,5 km-re és azt gyakorolni.

Fekvőtámaszból próbáld magad oda felküzdeni, hogy menjen egy 4-5 sorozat 40-50 darab ismétléssel legalább. Akkor fog menni a fekvő rendesen. Arra figyelj, hogy szabályos legyen mindig. A felülés az nem gond szerintem ott elég, ha napról napra csak kettővel-hárommal többet nyomsz le és feldolgozod magad 150-200 környékére.

Arra figyelj, hogy szerintem a felvételin minden időre megy.

2023. júl. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!