Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Lehet 12 évesen konditerembe...

Lehet 12 évesen konditerembe menni?

Figyelt kérdés

nem konditerembe akarok menni hanem nekem van itthon egy fekve nyomó padom meg egy bicepsz székem, és hogy arra volnék kíváncsi, hogy ha én itthon hozzáfognék súlyzózni akkornem e lenne káros?

mert egy ismerösünk nyitott egy kondi termet és azt mondta hogyha elkezdek súlyzózni akkor csak keveset mert a csontjaim nem birnak ugy fejlödni az izom tol ez igaz?


2010. okt. 12. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
inkább agyra gyúrjál, kiskomám
2010. okt. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

jól van az is meg lesz!

de most olvastam másik kérdéseket is és azt irták sokan hogy 13évesen kevés súllyal már lehet gyúrni

ez igaz?

mert én párszor már gyurtam

40kg vagyok, 160cm, és 20kgt kibirok lazán nyomni többet még nem mertem rárakni

gáz hogy csak 20kgt birok kinyomni?

2010. okt. 12. 21:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

még korai, tényleg nem tesz jót a fejlődésnek, ráadásul nem is fog annyira az meglátszódni még, amíg be nem indul a kamaszkori hormontermelés. Meg egyedül amúgy se nyomjál fekve, mert ha elfáradsz, és nem tudod kinyomni az utolsót az kellemetlen balesetekhez vezethet. A fekvenyomás az egy páros sportág, kell, aki ott áll feletted, és biztosít.


Inkább sportolj most még, az megadja az edzettséget, állóképességet, és mikor nagyobb leszel, ezekre alapozva már jobban tudsz kondizni is.

2010. okt. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyenkor még csak olyanokat csinálj, hogy fekvőtámasz, futás, atlétika stb. Kemény súlyzós edzést nem kéne csinálnod legalább 16 éves korodik.
2010. okt. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

inkább sportolj valamit (evezz, kajakozz, atletizálj), és később mikor tudod hogy pontosan melyik izomcsoportot akarod fejleszteni és miért, akkor kondizz. Különben úgy nézel majd ki mint jópár ismerősöm, megmaradsz 160cm (mert nem 'nyúlni' fogsz hanem 'szélesedni'), felszedsz egy kis izmot de úgy nézel majd ki mint egy seggdugó és hiába ütsz le majd bárkit, mindenki ki fog nevetni. Rosszabb esetben pedig begyulladnak az izületeid (pl csukló, váll, könyök, térd) a helytelen súlyzózások miatt, és jópár évtizedig fájni fognak ha komolyabban akarod terhelni(lásd: nem tudsz majd fájdalom nélkül sportolni(futni, bicajozni, hegyetmászni, stb.))


ÉS a matekra is gyúrj mert a súlyokból és kokszból nem lehet megélni.

2010. okt. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az utolsó két válasszal értek én is egyet. Sportolj valamit, vagy eddz a saját testeddel (fekvőtámasz, hasizom stb.). Túl korai súlyzózni, csak bekeményednek az izületeid meg az izmaid.
2010. okt. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!