Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan vágják bele a hegymászá...

Hogyan vágják bele a hegymászásba?

Figyelt kérdés
Szép estét mindenkinek!Régi nagy álmomat szeretném lassan elkezdeni megvalósítani.Már kiskorom óta szeretem a hegyek látványát és régóta álmodozom arról, hogy hegymászó leszek.Most leszek 20 éves 1 hónap múlva és úgy gondolom eljött az idő.Alapból nagyon adrenalinfüggő vagyok és szeretek a természetben kirándulni.A közeli hegységbe két hetente(amikor időm engedi) ellátogatott, csak itt tudok teljesen kikapcsolódni és itt érzem magam igazán szabadnak.Természetesen tudom, hogy nem fog ez egyik napról a másikra menni és jelenleg még azt sem tudom, hogy pontosan hol vagy hogyan vágjak bele, de nagyon eltökélt vagyok.
2023. okt. 22. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Két irányból közelítsd meg, a kettő idővel összeér.


Az egyik, hogy túrázz magashegységekben is, jelzett túrautakon, fokozatosan haladva a könnyebbektől a nehezebb útvonalakig, hegycsúcsokig. Kezdheted a Schneeberggel, Raxsszal, Magas-Tátrával (pl. Rysy, Kriván), aztán pár év múlva eljutsz oda, hogy könnyebb 3 ezreseket is "megmászol" jelzett turistautakon.


Másrészt beiratkozol egy alapfokú sziklamászó tanfolyamra, ahol megtanítják neked a köteles biztosítástechnikát, illetve megismerhetsz embereket, akikkel együtt mászhatsz sziklafalakat a tanfolyam után is. Ezután elsajátítod egy másik tanfolyamon a gleccsereken való biztonságos haladást, biztosítást, illetve a téli alpesi alapokat, egy harmadik tanfolyamon pedig a több kötélhosszas trad sziklamászó utak mászását.


Ekkor már eljutsz oda, hogy meg tudod mászni a legtöbb alpesi 4 ezrest. Aztán ha elég sok tapasztalatot szereztél, kialakul milyen céljaid lesznek, amik lehetnek Európán kívüli magasabb hegyek, vagy pl. lehetnek nehezebben mászható alpesi hegyek, a lényeg amit te kitűzöl magadnak célokat.

2023. okt. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem és nagyon köszönöm.Magyarország viszont nem a legmegfelelőbb hely a gyakorláshoz a környezeti viszonyok miatt.
2023. okt. 22. 19:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A sziklamászás alapjaihoz ideális Magyarország is, a hegyekhez nyilván utaznod kell. Ha komolyan gondolod a hegymászást, akkor a hétvégéid jelentős részét, a hosszabb szabadságaidat, nyaralásodat erre áldozod, elutazol és túrázol, mászol.
2023. okt. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A lehető legkomolyabban gondolom, bár azt is tudom, hogy nem lesz egy olcsó mulatság, főleg ha már komolyabban fogom űzni.De ez sem érdekel, ha végre azt csinálhatom majd amit igazán szeretek
2023. okt. 22. 22:39
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem először győződj meg arról, hogy a bakancsos-magashegyi trekking kell neked csupasz sziklákon, esetleg via ferrata útvonalak, vagy tényleg a klasszik gleccseres-havas hegymászás. a többit fentebb leírták neked, mivel érdemes kezdened.

sok sikert!

2023. okt. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!