Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit tegyek akkor ha a lovam...

Mit tegyek akkor ha a lovam nem hajlandó ügetni de lépni és vágtázni igen?

Figyelt kérdés
Alapvetően a földi munkázok vele minimum heti három órát ott sem hajlandó ügetni még pálcával sem. Nem verem a pálcával egyszer kétszer hozzáérek de nem ütöm. Ha lovagolom nagyon-nagyon nehezen üget de ha vágtába kell beugrania az azonnal megteszi ez miért van én már tényleg nem értem

márc. 15. 12:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Voltam már edzőnél is. Nála egy hétig volt a lovam. Miután onnan haza jött rettegett a pálcától. Ez miért van, biztos kedves volt vele az az edző. Alapvetően nem azért adtam oda az edzőnek hogy tessék képezd át hanem hogy segítsen orvosolni a ló problémáját.
márc. 15. 12:27
 2/7 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy a ló azért ajánlja fel a vágtát az ügetés helyett, mert van valamilyen egészségügyi probléma, amit az ügetés jobban terhel, mint a vágta, ezért így kíméli magát. Ez csak egy eshetőség a sok közül, de mindig érdemesebb az egészségügyi problémák kiküszöbölésével kezdeni a viselkedési problémákat. Ezután pedig sajnos látatlanban nem lehet segíteni, keress másik szakembert. Ha esetleg privátba tudsz küldeni nekem videót mondhatok további véleményt.
márc. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Az az érdekes hogy futószáron teljesen normálisan megy ügetésbe. Ha például földizek vele vagy én lovagolom akkor már hisztizik. Én is gondoltam az egészségügyi problémára. Ezért első volt megnézetni egy állatorvossal. Sajnálatos módon (szerencsére)semmit sem talált. A háta tökéletesen izmolt. Mostanában a rengeteget futószárazom, hogy még erősebb legyen az összes izma. De az a baj hogy tényleg nem értem hogy mi problémája lehet. Mert körülbelül két három éve még teljesen normálisan ügetett. Azóta óriásiakat lép. Ügetni sem hajlandó.
márc. 16. 00:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Van még sejtésem, miért csinálhatja, és hogyan lehetne megoldani, de ahhoz tényleg videót kellene mutatnod. Egyéb esetben mást sem tudok, csak hogy mutasd meg akár több szakembernek.
márc. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sikerült orvosolni a problémát, annyi volt a gond hogy a ló sánta volt egy kicsit ami nekem elsőre nem is tűnt fel. Jött hozzá állatorvos megvizsgált a mondta hogy sánta és ma már üget. Mert kapott gyógyszereket azt mondta többet futószárazzam futószáron idáig is szóra ügetett.
márc. 17. 11:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Na látod, egészségügyi probléma lett a vége :)
márc. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jobbulást a pacinak!
márc. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!