Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikor tanulhatok meg vágtázni?

Mikor tanulhatok meg vágtázni?

Figyelt kérdés
4 hónapja járok lovagolni, eddig tudok egyedül lépésbe, könnyű ügetésbe menni. Tervezem hogy megkérdezem az edzőm, hogy a tanügetést megtanulhatom-e, mert én tervezem hogy nyáron vagy ősszel megtanulnék vágtázni (egyedül). Ez lehetséges vagy még várjak majd egy kicsit?

2014. máj. 24. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Majd ha stabil az ülésed és megy a tanügetés.Attól függ, hogy milyen gyakran jársz lovagolni, én annak idején heti 3 alkalommal voltam és fél év kellett.
2014. máj. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) Én heti 1-szer járok, de van hogy kétszer de az max. bepótolás ha hagyok ki:) majd meglátom nyáron, hogy hogy fog menni:)
2014. máj. 24. 21:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyik lehetséges válasz, hogy amikor az edződ jónak látja. :)

A másik: Mondhatnám azt hogy a kettőnek csak annyi köze van egymáshoz, hogy mndkettő lovon történik. :)

Persze, némi túlzással.

Az viszont tény, hogy életem során igen sok olyan lovon ülőt láttam, aki szépen tudott vágtázni, tanügetni meg nem nagyon volt képes.

Ugyanakkor az előttem válaszolónak nagyon igaza van, a lovaglás az gyakorlatilag egyenlő a tanügetéssel, a többit azt hívhatjuk mozgó objektumon egyensúlyozásnak, cirkusznak, akárminek. Ezért kár a természetes sorrendet felborítani.

2014. máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én ezt azért mondtam, mert az én oktatóm ezt mondta. 1 válaszoló vagyok. :-)
2014. máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2014. máj. 30. 16:44
 6/7 anonim válasza:
a tanügetés mindennek az alapja. ha az nem megy akkor nem ülsz stabilan a lovon. én mikor elkeztdem a lovaglást csak tanügettem. 1 hónap után már vágtáztam (heti 1x jártam) egy kengyel nélküli vagy esetleg szőrén ügetés nagyon jót tesz.
2014. jún. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm a választ!:) Most kérdeztem az edzőm és hamarosan elkezdem tanulni a tanügetést amit mondott nekem egy oda járó lány, hogy azt a edző kengyel nélkül szokta tanítani.
2014. jún. 8. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!