Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell helyesen vágtázni?

Hogy kell helyesen vágtázni?

Figyelt kérdés

2 és fél hónapja lovagolok (és nagyon szeretek☺)legutóbbi alkalomnál beindult vágátba a ló fenn próbáltam maradni már a nyakánál kapaszkodtam és már nem birtam és ugy voltam vele : "Jól van mostmár mind1 lekell esni egyszer a lóról".

És elengedtem a nyakát és leestem ☺

Aztán rá 5 percre megint beindult de most szorítottam erősen a lovat és fogtam jó erősen a kantárt, de most se volt olyan jó mert most sokkal, de sokkal gyorsabban futott és szerencsére fennmaradtam de a nyakára csúsztam☺, de végülis megdícsért miatta az oktató, hogy fennmaradtam és hogy megfogadtam a tanácsát.

Aztán rá 10 percre megint beindult vágtába, de most azért mert előtte egy nagy ló (hucul lovon ülök) elment vágtába és utánna akart menni és ő is beindult ,de most visszatartotta az oktató és szerencsére most is fenn maradtam......na igen ez a tröténetem.....


És arra lennék kiváncsi, hogy, ha esetleg az elkövetkezendőkben beindulna vágtába (ugyhogy én még nem is tanultam) akkor hogy csináljam helyesen, hogy maradjak fenn a lovon, hogy irányítsam jól, kantárt hogy fogjam....stb.?? Köszönöm előre a válaszokat!☺



2015. nov. 24. 16:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
egyszer nekem is beindult vágtába, de nem estem le(nem volt olyan gyors vágta), és az elején szorítottam a lábammal, aztán az oktató mondta hogy ne szorítsam(akkor vettem észre hogy a lábammal szorítom), elengedtem és nemsokára abbahagyta. amúgy én se tudok vágtázni, szóval többet nem tudok segíteni.
2015. nov. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

kérd meg az oktatót, hogy tanitson meg vágtázni (célszerű futószáron)


és ha nem tudsz vágtázni, akkor el se kellett volna engedni, max ha egyedül vagytok, vagy az óra végén az irányítás megtanulása miatt

2015. nov. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
NEM ENGEDETT EL!!!!
2015. nov. 24. 18:02
 4/11 A kérdező kommentje:
FUTÓSZÁRON VAGYOK!Egy egyszerű feladatot kaptam csak a ló a vaddisznók miatt megijedt és menekülni kezdett!!!!!!!
2015. nov. 24. 18:03
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak nem szeretnék leeseni, és esetleg, HA VAN ITT RENDES EMBER MOND NÉHÁNY TANÁCSOT?
2015. nov. 24. 18:04
 6/11 anonim válasza:
49%
Vagtanal ugye nem szabad se elore se hatra dolni ahogy semmilyen jarmodban sem. A szaraknak rugalmasaknak kell lenniuk es megfelelonek kell lennie a hossza tehat az idealis szarmertek az olyan hogy barmikor barmilyen segitsegadast az ulesedtol fuggetlenul es torzulasmentesen adni tudsz a lonak. Neked kell erezni h mi a jobb ha a ket szarral lekoveted a lo fejenek a mozgasat vagy ha a kulso megtart es a belsovel felfelvetelek mindengyik lonal mas( legtobbszor a felfelveteles szokott bejonni). Az nagyon fontos ha a lo elszalad nem csak huzzni kell a kantart mert attol meg jobban elmegy ha kapaszkodsz a szarakban mert az faj neki es menekul elole. Ilyen esetben felfelvetelek kellenek vagy ha nagyon elszalad bele is lehet fureszelni a szajaba(de csak ha nagyon elszalad!!!!! Mas kulomben nem szabad hegedulni a lo szajan). Es ami meg fontos ilyen esetben soha ne emeld fel a kezed a kez mindig lent ha idomitasz ez nagyon lenyeges sok edzo azt mondja h fon nem tudom honnan vettek de nekem a Dallos Gyulabacsi mindig azt mondja: lenn a kez. Na es akkor az ulesed ha vagtazik a lo ugy kell felvenni ugetesbe felfelvetelel kezdek majd felveszel a kulso szaron aztan felfelvetel a belson majd elengeded a csizmakkal a lo uget es egybol rendezed az ugetest. Lepesbe pedig a kulso szar es a belso csizma segitsegevel eloszor belso szaron felfelvetel(minden feladatot azzal kezdunk mert az a figyelemfelkeltes onnan tudja a lo h feladat jon) aztan a kulso szaron felveszel es a belso csizmaval szoritod es igy rovidited a lovat legalabb 3(!!!!! Nagyon fontos nem csak atesik ugetesbe majd lepesbe a jo vagta lepes atmenetnel a lo csak vagtazik majd lep) vagtaugrason keresztul majd mikor ugy erzed h nem fog beleugetni akkor csak az egyepkent is ulve marado munka vagtabol meg lejebb ulsz a lo hataba pont kozepre rakod teljes sulyodat es leteszed a lovat lepesbe de ehez rengeteg gyakorlas es tobb evi munka kell h egy lovas ezt ily tokeletesen gyakorlatban vegre tudja hajtani mert egy lovas csak akkor tud vagtazni ha ily precizitassal kidolgozottsaggal hajtja vegre termeszetesen csak ugy ha a lo kozben tamaszkodik is mert egy lovas sem lovagol addig ameddig a lo nem tamaszkodik. Es ha a lo elszalad mindig ulj le mert akkor tobb suly kerul a hatara es lassulni fog. :)
2015. nov. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem állította meg az oktató a lovat???
2015. nov. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, biztos kiíváncsi volt arra, hogy mit tudok, vagy nem tudom, de megált a ló pár másodperc múlva, ugyhogy tudom, hogy furcsán fog hangzani, de én örültem ennek a helyzetnek, hogy ebbe kerültem, mert mostmár tudom, hogy kell lovagolni, ugyhogy nincs ezzel bajom, és nem félek ezért a lótol sem :))
2015. nov. 28. 10:42
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!!!!:))
2015. nov. 28. 10:46
 10/11 anonim válasza:
49%
Először is ne pánikolj be! Ilyenkor az ember hajlamos a szárba kapaszkodni, ettől a ló csak még jobban begyorsul, mert menekül a kezétől a lovasnak... Nem kötöszködni szeretnék, de én nem tartanék vaddisznókat egy lovardában, éppen azért, mert megijedhet a ló, főleg, ha egy kezdő ül rajta... mindegy. A lényeg, hogy minél jobban "bele kell ülni a hátába", szorítani a lábaddal, megtartani (nem húzni. Szerintem majd az oktatód és az idő megtanít rá, ez egy sport, nem lehet írásból megtanulni. :)
2015. nov. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!