Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit csinálnak a hegymászók a...

Mit csinálnak a hegymászók a táborokban amig hozzá szoknak a "környezethez" a hegymászás közben? Többi a hsz-be.

Figyelt kérdés
Sziasztok néztem egy videót youtubeon a hegymászásról ott olyasmit mondtak, hogy amig elérik a csúcsot 2-3 hónap is lehet mert napokra (talán hetekre?) megállnak lesátoroznak és várják, hogy megszokják amit kell. Azt szeretném kérdezni, mit csinálnak, ha napokig vagy hetekig megállnak, mit lehet ott tevékenykedni? Gondolom el kell foglalja magát. köszi
márc. 25. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Isznak utána meg baleset.
márc. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jöhetnek az értelmes válaszolók.
márc. 25. 13:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Aklimatizácio a folyamat neve amig állnak.

Gyakorolják a mászást, isznak, buliznak. És gyakorolják a mászást.

De ez az állás igazábol csak 5-6000m ig van. Utána már tolni kell, a szervezet nem szeret ott lenni huzamosabb ideig. Leál az emésztés, folyamtos a hipoxia,és a baromi hideg.

márc. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3as köszönöm szépen, tehát a gyakorláson kivülm kb egyféle szabadidős tevékenységet képzeljek el , beszélgetés nézelődés (esetleg ha van hordozható társas akkor az) ilyesmi, ezek szerint.
márc. 26. 09:04
 5/9 A kérdező kommentje:
Meddig tart 1 ilyen megállás?
márc. 26. 09:06
 6/9 anonim ***** válasza:

0-24ben nem lehet mászni.mag mászast gyakorolni...

Csinalnak mást is bőven. Kitaláljak mikor másszanak,mit vigyenek magukkal,kiket ha olyan a szitu.

Igen társasoznak is..

Egyén függő de kb 1-2hét annal több már aránytalanul növelné a költségeket. Meg a mászasengedély sem örökre szól. És a hegy sem mászható mindig.

És minél magasabbra jutnak annál kevesebb időre állnakmeg,leginkább enni,aludni.

márc. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6 os köszi a társast azt csak úgy mondtam, elfér bárhol 1 hordozható sakk satöbbi, ezért emlitettem, hogy ilyesmit szokás e felvinni ha el kell ütni az időt.
márc. 27. 09:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Berci hegymászókötél vagyok
márc. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8as tessék?
márc. 28. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!