Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kick Box edzők neve után mit...

Kick Box edzők neve után mit jelent h "xy IV DAN" meg a környékemen van 2 ien kick box klubb és tudtok e vmir rola? (lentebb)

Figyelt kérdés

Báthory István Sportegyesület

Fontana Kick-Box Sportegyesület



egyébként nem halotam még rola csak google és ezt dobta ki

vmeikröl hallotatok e valamit vagy akármixD


2010. nov. 12. 16:07
 1/3 anonim válasza:

A dan a harcművészetben való jártasság (emelkedő) szintjét fejezi ki. A közhiedelemmel ellentétben nem minden dan-fokozat mesterfokozat.

Szóval a neve után a fokozatot jelzi az a IV dan, pont mint egy videojáték...IV. szint:P

2010. nov. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen csak nemtudom mert eppen kickbox mert az a japan stilusokra jellemzo pl karate vagy aikido kickboxban meg nem tudtam danrol :P
2010. nov. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak, hogy értsd (aikido-ból a példa):


Van 6 alacsony, tanítvány fokozat. Ezek a kyuk. 6-1 között csökkenve jelzi a tudásszintet (6 a legalapabb, 1 a legmagasabb)


1. kyu-tól a tantívány már nem tanítvány többé, hanem szen-pai, azaz tanító, tarthat edzéseket magánál alacsonyabb rangúaknak és részt vehet magasabb szintű edzéseken. A megkülönböztető jelzése egy hakama.


Ezután jönnek a DAN fokozatok, 1-től emelkedve 8-ig. Az első és második danos ember még szen-pai, azaz tanító. 3. Dantól Sen-sei, azaz mester.

A megkülönböztető rangjelzés első DAN-tól a fekete öv, további különbségek nincsenek. A mesterek adományozzák a kyu és a DAN fokozatokat, értelem szerűen csak a sajátjuknál alacsonyabb fokozatot adhatnak, ahhoz is 3 mester egyetértése szükséges.


A kick-boxba konkrétan nem tudom, hogy alakulnak a rangok de nyilván hasonló elv alapján.

2010. nov. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!