Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Magyarországon, miért nem...

Magyarországon, miért nem veszik komolyan a Downhill-t mint sportot?

Figyelt kérdés
2009. jan. 26. 08:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
mi az a downhill? (és ezzel úgy érzem válaszoltam is a kérdésre)
2009. jan. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Extrém sport, azokra meg nem az a jellemző, hogy úton-útfélen űzik, csak relatíve kicsi rajongótáborral rendelkezik.
2009. jan. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Sztem azért van elég sok DH-s.

Kőszegen biztos.

Egyszer már lejöttem azon a pályán naggyon jó :)

Nem egy olcsó sport, ez eléggé gátolja sztem az elterjedését. De nagyon sok jó bicajos van M.o.-n.

2009. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
79%
Szerintem azért nem ojan elterjedt EXTRÉM sport mert: drága, kevesen ismerik és magyarországon nics valami sok hegy csak északon és nyugaton és az elég kevés...
2009. febr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Mivel Magyarországon nincsenek annyira nagy hegyek,meg ilyenek,ezért gondolom nincsenek annyian,mint külföldön.
2009. febr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

Drága sport, és nem árt korán kezdeni (értem ezalatt a ~12 éves korosztályt).

Nincs itthon kultúrája, nézettségem, ergo kevés a szponzor. Külföldi versenyekre kijárni ezáltal mégdrágább.

Nincsenek itthon normális, épített pályák, 1-2 helytől eltekintve (Veresegyházán régen volt egy jó pálya), ami fővárosiként nehezen megközelíthető. Szabadság hegy és környékén az ösvényeken legurulva sok-sok anyázást elviselve sem könnyítették meg a DH-sok életét.

A bringán minden alkatrész kopoik, törik, egy autót fent lehet tartani annyi pénzből.

Összefoglalva: pénz, természeti adottságok (hegyek, pályák), és ismertség (szponzorok). Inkább győzike meg főző showkat adnak a TV-k efféle sportműsorok helyett.

Félreértések elkerülése végett: imádom nézni ezt a sportot, régen amatőr szinten űztem is.

2009. febr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem azért mert sokba kerül és

nincsenek komolyan ki épített pályák

pl. más országokba komoly Dh pályák vannak. elvan zárva nem futkos előtted semmilyen kisgyerek

van azonnali elsősegély stb stb...

ezek lényeges dolgok és még nálunk nincsenek magas hegyek

2009. márc. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Mert a politikusok a különböző sportlétesítményekre és ilyen sportdolgokra szánt pénzt inkább bezsebelik

Mert nincs hol csinálni kb csak Jánoshegy ahol van több pálya is viszont ez itt illegális mivel természetvédelmi terület.

Drága, a komolyabb gépeket csak kevesen engedhetik meg maguknak ,bár pár év spórolás alatt összejön a pént (tapasztalat)

Mert nincsenek parkjaink ,akár dirt vagy DH ( Sashegy ... kivételével ,de hát ezek elég zsúfoltak ...meg...)

Mert úgyse fizetnénk érte ,az államnak nem érné meg bármit is építeni... fogasért fizetünk? nem , nem is csinálnak a hegyen semmi pályát ... ráadásul illegálisan vagyunk ott..

és még rengeteg oka van....

2009. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

azért se veszik komolyan, mert MO-n nincs rendes terep, ahol kilehet használni.


szinte domb is alig van, ezért nem lehet komolyabban űzni.

2009. jún. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Mert MO lapos... Kékes tetö nektek hegy? Erdélyben a házunnk is magassaban van xD

Persze nem sértni akarom MO t mert Magyar párti vagyok

2009. dec. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!