Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Harcművészek! Ilyet megcsinálh...

Harcművészek! Ilyet megcsinálhatok? (vagy inkább nézzek meg egy edzést)

Figyelt kérdés

szóval 3-4 éve karatézom és még 3 évig kozépsuli elvégzéséig fogom nyomni de az álmom hogy mást is uzzek,kipróbáljak.(shaolin kung fu vagy ninjutsu-vagy még taekwondo)


szóval arra gondoltam hogy nem úgy kiválasztani harcmuvészetett hogy edzést megnézni hanem light contact módban verekedni az edzovel és így tudnám melyiket akarom igazán mert nekem számít hogy hogy tud a mesterem verekedni másokal védeni...stb?


nem kozonséget akarok,nem hírnevet,nem akarom rugdosni tiszta erobol csak kipróbálni az általam választott stílust harcra!


2011. jan. 5. 13:42
1 2
 1/14 anonim válasza:

Már ki is választottad hogy mit akarsz. :D

Hát ha mindenképpen ilyet akarsz akkor max 4 szem közt vele edzés után, de én megnéznék egy edzést, max megkérdezni hogy van -e próbaedzés. Mindenképpen felszereléssel mennék hisz ha beszállhatsz próba erejére akkor azért, ha meg az edzővel akarsz akkor azért. Megbeszéled.

2011. jan. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Edzőfüggő.

Nálunk késharcon időnként előkerül 1-2 barantás vagy mi a szösz. Akkor rendszerint ha ki akarja próbálni a tudását akkor az ő hozzá leginkább illő ellenfelet adja (jobb vagy balkezes, magasság, testsúly, gyorsaság, hogy amennyire lehet egyenlő legyen a küzdelem és reális képet kapjon a tudásáról), ha meg technikát szeretne tanulni akkor az edző segít neki, illet ha mindenképpen "profival" (tehát nem holmi, 2-3 éves késharc és sparring tudású emberrel) szeretne akkor természetesen nem zárkózik el ettől sem:)


Tehát ne lepődj meg, ha nem a "mesterrel" mérkőzhetsz hanem épp a legutolsó ottmaradt tanulóval. Örülni kell az ilyen lehetőségnek is, mert nagyon sokan NEM engedik, hogy kipróbáld a tudásodat sajnos:(

2011. jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ha kipróbálsz egy edzést, úgyis tudni fogod. Abból, amit mond, a többiek színvonalából.
2011. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Másrészt, ha "light kontaktban" kűzdeni mi értelme? Tiszteletlenség kihívni az edzőt.

Ha ekkora arccal bemész egy thaibox klubba, akkor eléggé meg leszel ruházva. csak, hogy tudd hol a helyed.


kungfu, nindzsicu... hahaha ott még light kontakt bunyó sincs...

2011. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

nem arcoskodni szeretnénk ezt te nem érted

a kyokushin karate-ban is lehet kuzdeni az edzovel nem is hogy lehet van amikor kell kuzdeni vele is light contact módba,aztán van még árnyékharc,erosítések meg ilyenek!

ahova járok a sensei és a sempai is megengedte hogy kuzdjek veluk edzésen amolyan kis utések és labrúgások fejre is lehetett de azt már védeni kellett!

2011. jan. 5. 15:38
 6/14 anonim ***** válasza:

igen, ez szép és jó, viszont van olyan edző aki ezt sértésnek veszi.

Ne felejtsd el, hogy te jársz egy helyre 3 éve. Én is járok 3 éve és én is küzdhetek az edzővel.


De az, hogy odamész egy idegen helyre és aztmondod hogy a "mesterrel szeretnék megküzdeni" akkor a stílusodtól és a korodtól függően elég nagy az esély arra, hogy:

kinevetnek és elhajtanak.

kinevetnek és megveretnek valakivel.

megsértődnek és elhajtanak.

megsértődnek és a legkeményebb gyerekkel veretnek meg.


Nagyon kicsi arra az esély, hogy végigmondva az egész történetedet bólogatni fog az edző és aztmondja, hogy Persze küzdj meg velem.

Ezzel az edzőt tényleg meg is sértheted, UGYANIS ha vele akarsz megküzdeni akkor a tanítványokat nem tartod elég jónak a tudásodhoz (ezzel lényegébe az edzőt kritizálod).


És ahogy írták ilyen hozzáállásért bizonyos klubokban úgy kezelik, hogy a nagyképű csődört (ez esetben téged) be\meg kell törni...


Igen, természetesen van olyan edző aki azt mondja hogy persze fiam, gyere játszunk aztán meglátod. De ez így elég ritka. Küzdelem végén felállsz aztán azt mondod hogy "áh" ez nem nekem való? Egy küzdelemből TE ezt el tudod dönteni? Szerintem ehhez még a nálad jóval idősebbeknek is több időre van szükségük.

2011. jan. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Light contact?Remélem viccelsz.Egyébként meg én akármilyen küzdősportra lementem az első vagy második alkalommal sparringoltam az edzővel.Általában nem ütöttek le nagyon keményen,de felmérte a tudásom,és a határaimat.

Olyan edzésre nem is járnék,ahol az edző oldalról mondogatja,hogy csináljátok ezt,meg azt.


Egyébként ismertem egy srácot akinek az volt a hobbija,hogy a hónapban egyszer lement kipróbálni egy új küzdősportot.Lement mondjuk tkd edzésre,végig játszotta a hülye gyereket,meg direkt ügyetlenkedett,küzdelemnél meg leütötte az edzőt.

Aztán régen hozzánk is lejött egy srác,beállt félmeztelenül,kitetoválva,elég jó bunyós volt,de nagy arcú.Edző be is hívta a ringbe sparringolni,aztán egy két komolyabb füles után ilyeneket mondott az edzőnek,hú jól nyomod,meg ilyeneket.A vége az lett,hogy eltört az orra a srácnak és elvesztette az eszméletét,úgy kellett kihúzni.Mikor magához tért,mondta neki az edző,hogy még egyszer meg ne lássa itt.

2011. jan. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Egyébként meg én akármilyen küzdősportra lementem az első vagy második alkalommal sparringoltam az edzővel.Általában nem ütöttek le nagyon keményen,de felmérte a tudásom,és a határaimat.

Olyan edzésre nem is járnék,ahol az edző oldalról mondogatja,hogy csináljátok ezt,meg azt.


a kung fu-ba(shaolin) is van ilyen?

és a taekwondo-ban is?

2011. jan. 5. 18:18
 9/14 anonim ***** válasza:
Azok harcművészetek.Ilyesmire nem vesztegetem az időm.Csak küzdősport.
2011. jan. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
figyelj én is kyokushin-ozok 10 éve ne hagyd abba a tudásodat csak te magad tudhatod én azt javaslom h ne mennyél máshova kipróbálni a tudásodat...hisz azt csak ott tudod ahol tanultad a technikákat...küzdj az edzővel full contact-ban és ott kipróbálhatod a tudásod...vagy versenyen is kipróbálhatod én mindig ott próbálom ki!:) ne kezdj el mást !
2011. jan. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!