Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyiket válasszam Aikido...

Melyiket válasszam Aikido vagy Ju Jitsu?

Figyelt kérdés
Melyik hatékonyabb önvédelem? 10 év múlva melyiknek vehetem nagyobb hasznát?
2011. márc. 20. 20:23
 1/7 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Jól gondold meg, hogy biztos ezeket szeretnéd-e tanulni, mert ha a fő cél az önvédelem sokkal jobban járnál ezekkel: Krav-maga, Thai-boksz/Muay Thai, Kick boksz, Boksz

Ha mindenképp ezek közül szeretnél tanulni és teljesen biztos vagy benne, hogy 10 évig tanulod(ami szerintem nem túl esélyes) akkor az aikido-t ajánlom. Az aikido hosszú idő alatt sajátítható el, de később nagyon sokat érhet(ha nem is önvédelem céljából). Viszont én a brazil Jiu-Jitsu-t választanám, mert arra ha jársz 2 évig nagy tudásra teszel szert!Bárkit a földre küldhetsz egy pillanat alatt! De jó lenne eldöntened, hogy földharc a célod, vagy csak fogások, dobások. BJJ-vel szerintem jobban járnál, de a válaszom aikido, mert 10 év után annak nagyobb hasznát veszed!

Remélem segíthettem! Sok szerencsét!

Üdv. asd523

2011. márc. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Szinte mindegy, az aikido alapjai a ju jitsuból gyökereznek.

Én azt mondanám, hogy menj el mindkét edzést kipróbálni és amelyik szimpatikusabb oda járj. 10 év sok idő, ha valóban annyi ideig csinálod mindkettő alkalmas lesz önvédelemre.


Előző válaszoló:

A BJJ pont semmit nem ér utcán önvédelemre. A BJJ egy ringsport, oda nagyon jó. Viszont odakinn esik a hó, rajtad pufidzseki + farmer, jobb kezdebe teszkós szatyor 2 liter tejjel és a napi bevásárlással. Jön a 2 kátrányos helyzetű megélhetési bűnöző, hogy jajj tezsvírem nincs egy szál cigid? A térdig érő sz@ros latyakba az egyiket le akarod vinni földre (talán sikerül is) a másik addig rúgja a fejed amíg mozogsz. Nem hatékony.


Hogy egy klasszikust idézzek "len az utszán" nincsenek szabályok, de van hajhúzás, tökönrúgás, löködés, karmolás, szemkinyomás és hasonló finomságok. Ilyesmi ellen kell felkészülni. Az utcai bunyók 90%-ában egy szabályosat nem tud ütni az ellenfeled csak nekedjön mint egy vadállat.

2011. márc. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Természetesen nem a BJJ-re, hanem a japán ju jitsura gondolok. Ha jól tudom azt oktatják a katonáknak is.

Na de a ju jitsu mikből áll? Jobb vagy rosszabb az aikidonál?

2011. márc. 21. 13:05
 4/7 anonim válasza:
0%

Előszőr is katonáknak nem oktatnak külön jiu-jitsu-t. Nekik vagy krav magát, kézi tusát vagy valami kevert harcmodort oktatnak. A brazil jiu-jitsu jobb mint a japán, mert sokkal összetetteb és bővített. BJJ-n csak feszítéseket földrevitelt, dobásokat oktatna. Állóharcot, ütéseket, rúgásokat nem, vagy csak nagyon alap szinten. Ringben nagyon jó, de ha az önvédelmen gondolkodsz akkor felejtsd el!

Üdv. asd523

2011. márc. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

" A kérdező kommentje:

Természetesen nem a BJJ-re, hanem a japán ju jitsura gondolok. Ha jól tudom azt oktatják a katonáknak is.

Na de a ju jitsu mikből áll? Jobb vagy rosszabb az aikidonál?"


Jól tudod. A világ legtöbb részén RÉSZBEN oktatják a kiképzés részeként, de tisztán tudtommal csak japánban. Mindenhol máshol csak egyes elemeket.

A ju jitsu nagyon-nagyon hasonló az aikidohoz.

A ju jitsu rengeteg fojtást, feszítést, leszorítást és dobást tartalmaz. Általában a technika végére a támadó a földre kerül, de effektív földharc kevés van benne, mivel a jól kivitelezett technika gyakorlatilag harcképtelenné teszi a támadót. Ezek lényegében közös pontok az aikidoval, nagyon-nagyon (legalább 70%-ban) közös alapokon nyugvó technikákkal találkozhatsz mindkettőben. Ennyit a hasonlóságokról dióhéjban.


A lényegi különbség az, hogy ju jitsu magasabb hangsúlyt fektet az erő használatára, ha kell és tudod le is dózerolhatod az ellenfeled. A technikák kevésbé kifinomultak (természetesen nem a szó soros értelmében, nagyon is jó technikák), viszont némiképp egyszerűbbek is.

Ellenben az aikido egyáltalán nem fektet hangsúlyt a fizikai erő bevetésére, az ellenfél bejövő energiájának visszafordításán alapszik. Egy jól kivitelezett aikido techinkánál nem okoz gondot ha a támadód 20 kilóval nehezebb nálad. Ezt ellenben nehezebb elsajátítani.


Kezdőként nem biztos, hogy hatalmas lényegi különbségeket vennél észre a két harcművészet között. Mindkettő japán, mindkettőben benne van a japán BUDO szellemiség (tehát nem egy "lemegyünk a szőnyegre oszt' csihi puhi mert attól leszünk tökös kemény legények" jelleg dominál az edzésen. Csend, fegyelem, koncentráció.). A ju jitsuval előbb éreznéd a technikáid hatékonyságát, talán kicsit előbb is lennél képes vele megvédeni magad vele az utcán. Az aikido viszont mélyebben spirituális és sok gyakorlással ugyan úgy hatékony, mint a ju jitsu.


Menj le, beszélgess a tanítványokkal és a mesterekkel és válaszd a szimpatikusabbat. Én ezt javaslom. Rosszul egyikkel sem jársz ha elég kitartó vagy és nem adod fel fél év után.

2011. márc. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, valszeg a ju jitsu-t választom, az jobban tetszik, meg harcorientáltabb.


asd523: am. miért lenne jobb a brazil jiu jitsu a japánnál? Mi ez a bjj mánia mostanság?

2011. márc. 24. 22:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Most MMA mánia van a neten mindenhol, mert az mekkora király bunyó. És az MMA-sok legnagyobb része (a földharc miatt) BJJ-t is tanult.
2011. márc. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!