Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az Aikido + Muay Thai kombinác...

Az Aikido + Muay Thai kombináció az hatásos?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 15:04
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja és még valami, csak erre a kettő (az aikido és a thai box) stílusra gondolok,csak ehhez kapcsolódó válasz érdekel.

Csak erre a két stílusra van lehetőségem járni (na meg capoeirázni, de azt nem akarok)

Ja és senki ne írja a krav magát!!

2011. aug. 3. 15:11
 2/8 anonim ***** válasza:

MT mellett inkább ökölvívó edzésre érdemes járni,vagy földharcolni.

Aikidó a wing tsun-nal megy inkább.

2011. aug. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De sajnos nincs se box, se birkózás vagy jiu-jitsu a közelben. Éppen ezért kérdezem ezt a két stílust, mert egyszerre akarom a kettőt csinálni.
2011. aug. 3. 15:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha mindkét edző/mester jó, akkor nyugodtan csináld mindkettőt egyszerre.
2011. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, nem kedvelem az aikidot, de attól függetlenül jó az. Muay thai meg a szívem sarka :).
2011. aug. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szabad ezt a kettőt keverni mert teljesen más az egész Aikido az várja hogy üssél van aki úgy Thai Boxol hogy kivárja a megfelelő pillanatot mint ignatsov (nem tudom leírni sajnálom ,de tuti vágjátok a skorpióra gondolok ) de ez megint más , döntsd el melyiket akarod és azt csináld Én Muay Thai -t tolok de tisztelem az Aikido-t és kicsit félek is az ilyen ellenfelektől elég kemény ahhoz képest hogy csak dobál haverom tolja mondjuk ő tolt mellete . Gondold meg melyik tetszik és azt told arra készülj fel hogy Muay Thai erőnléti része nagyon kemény .
2011. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
most nézem egyik mondatot nem fejeztem be és kicsit mást jelent a mondat vége " ő tolt mellette " szóval nem engem tolt :DDD hanem tolt mellette karatét az a gond ez is olyan hogy egyik iszonyat aggresszív másik meg olyan kicsit buznyákos én igazság szerint ezt se ajánlanom , csak ismételni tudom magam csak egyiket ha nagyon akarsz Muay thai tudást valami föld harc technikával kiegészítheted netről olyan 1-2 év után már leszel annyira tapasztalt hogy tudd értelmezni mit mond mert tapasztaltabb vagy a témában ,de őszintén szólva szerintem ha valakit annyira megrugsz hogy hogy földre esik az már nem nagyon fog felkelni meg földre azért nem olyan könnyű levinni egy embert persze annyira szörnyen se nehéz amúgy megnézed pl MMA meccseket ha földre mennek inkább csak ölelgeti kegymást próbálnak egy olyan pózt felvenni , hogy nagyon jól tudják magukat védeni és a másikat meg ütni szóval annyira erre a témára nem annyira fontos rámenni mert leggyakrabban állva dől el a bunyó
2011. aug. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

utcán, bizony állva. de azért jó, ha nem lep meg ha valakinek sikerül lerántania földre. utcára meg amúgy sem küzdősporttal készülünk..


én véleményem, hogy igazi aikidot úgysem tanítanak, amit megtanulhatsz, azok sima ízületmanipulációk. ha van érkezésed használni, természetesen jók, dehát tudni kell, hogy a jitsu az alapja az egésznek, rossz nem lehet (a technika repertoár)


ha meg ez a két edzéslehetőség van, akkor mi a kérdés? ha van időd mindkettőre, "toljd" neki :)

amúgy is nagyon sokat számít, te milyen szellemben edzel. ha keményen odateszed magad, és harcművészetként edzed ezeket (itt kis kitétel lenne, de nem akarok annyit magyarázni..) akkor úgyis megkeményedsz, és erős leszel.

2011. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!