Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Túledzés heti 5-7 kondi...

Túledzés heti 5-7 kondi edzésnél lehetséges?

Figyelt kérdés

Hétköznapokon reggelente edzek, kb. 1 órát konditeremben minden nap + suliban tesiórákon + otthon fekvőtámaszok.

Az edzésrendem így néz ki: h: mell-bicepsz, k: hát-tricepsz, sz: váll-kar, cs: láb-mell-bicepsz, p: hát tricepsz. Mostanában gyakran fájnak a karjaim és a csuklóm, általában edzések után, de másnapra általában elmúlik. A hét végére a teljesítményem se az igazi.. Ennyi edzés befojásolhatja az izmok fejlődését, illetve lehet probléma?

16/f


2011. ápr. 13. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy héten ne edzd kétszer a hátat s a tricepszet!
2011. ápr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Evvel nem lehet, hanem biztos a túledzettség. Otthon minek fekvőzni pluszban? láb-mell-bicepsz napodat nézve, nulla intenzitással edzel, ha ezt végig tudod csinálni. Ez legyen csak láb nap, a második hát-tricepsz napot pedig hagyd el. Heti 1 edzés mindenre, de azt keményen és jó lesz.
2011. ápr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
mindennap felesleges!!inkább árt mind használna!!
2011. ápr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Edzések előtt 10 gramm kreatint iszok, edzések után pedíg 50-60g fehérjét. Nem tudom, hogy ez mennyit dob a helyzeten, elvileg a kreatintól gyorsabban regenerálódik a szervezet. Valahogy kevésnek érzem azt a napi 1 óra edzést, most nagyon rá vagyok kattanva.. :D
2011. ápr. 13. 17:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kreatint is edzés után idd, a fehérje mellé pedig mehet valami gyors szénhidrát pl. dextróz. 1 óra edzés elég, ha intenzíven csinálod.
2011. ápr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

GreenTea


Kell a pihenőidő is! A kevés pihenés az egyik kiváltó oka a túledzésnek. Nem valószínű hogy túledzetted magad, viszont az tuti, hogy az izületeid tönkrevágod hamar! Maradj heti 3-4 edzésnél, a kevesebb néha több!

2011. ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a "tanácsokat", alapból az edzésrendem is csak heti 4 edzésre szól.. :D Csak én kevésnek találtam, és ezért edzettem többet.. Visszaveszem 4-re..
2011. ápr. 13. 20:25
 8/8 Mady válasza:
Izmoknak regenerálódni is kell tehát 2 nap pihenő kéne és én szerintem ugy csináld hogy mell-váll,bicepsz-tricepsz,mell-hát,láb.Én igy csinálomn és jó nekem
2011. aug. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!