Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A wing tzun mitől különbözig...

A wing tzun mitől különbözig a hagyományos wing tsuntól?

Figyelt kérdés
Kecskeméten,vagy közelében van ilyen edzés?
2011. máj. 13. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Más az alapító.Emin Boztepe lezúzott valami Hong Kong-i mestert,ezért kiérdemelte azt a kitüntetést,hogy bárhol oktathatja a stílust.

Belerakta a saját elképzeléseit és úgy különbözteti meg,hogy tzun-an írja.

Állítólag keményebbek az edzések,bunyó központúak,ahogy annak lenni kell.

Egy helyről hallottam,hogy tartanak edzést,Veresegyházán.

2011. máj. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
más teszi el a dellát, amit lehúz rólatok.
2011. máj. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Kezdjük ott, hogy a wing tsun sem hagyományos, hanem a leung ting nevű modern irányzat.

Az eredeti tradicionális stílus neve Wing Chun, aminek Yip Man (Ip Man) volt az utolsó (általam ismert) nagymestere. A wing chun-t fejlesztette ki egy apáca, és ezt tanulta Bruce Lee.

Szóval wing tzun, wing tsun, veng csun mind modern irányzatok, jelentős stílusbeli eltéréssel, ne hagyd magad bepalizni ezzel a hagyományos dumával.

A wing chun az ''igazi'' és kész.


Ja és bocsi, hogy nem a konkrét kérdésedre válaszoltam, de jó ha rend van a fejedben :P

2011. máj. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nonameboy0307 ***** válasza:
Szia! Az eredeti kérdésre válaszolnék! A Wing Tzun edzések jobban hasonlítanak az életre, mivel van benne több bunyó. Ráadásul nem annyira lehúzósak..
2011. aug. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hun84 ***** válasza:

Válasz igen én Wing Tzun nagyon hatékony egy stílus ezt Emin Bostep egyértelműen be bizonyította!

300 utcai küzdelemben vett rész életébe és mind a 300 meg nyerte és az áldozati között a Win Cun nagy mester is köztük van William Chang.

Mi után le verte Wing Chun nagy mesterét utána sora jöttek a különbőz ki hívások különböző stílusoktól Emin mindegyiket laposra verte.


Melyik Wing Chun vagy Wing Tsun mester mondhatja el ezt magáról.


A fenti Wing Chun gyereknek meg üzenem, hogy mielőtt ilyen ki jelentéseket tenne legalább olvasón utána a dolgoknak! Ha már eredetiségről beszélünk.


Kicsit gáz, hogy Leung Ting nagymester stílusára azt mondani, hogy nem eredeti hanem új miközben

Yip Man tanítványa volt!


Arról nem is beszélve z egyetlen fő ok, hogy nem ő lett a Wing chun irányzatának a vezetője, hogy ő fialtabb volt mint william chang.


Leung Ting nak Emin Bostep fő tanítványa volt és Emin azért lépet ki a Ts böl mert a féltékenység nagy úr és sok mester mocskos alntos dolga le akarták nyomi a hírnevét

Emin úgy döntött, hogy ő ebe nem vessz részt és ki lépet a Wing Tsum-ból és meg alakította a Ebmas Wing Tzun.


Magyar országi Wing Tsun ról meg annyit személyes tapasztóból mondom, hogy a Mádi wing tsun rendszer elggé fel hígult fasorba sincsenek a Wing Tzun hoz .


EZ azért tudom mert én a Wing Tsunal kezdtem és Wing Tzun folyatom .



Mádi igaz be lépet a Wing Tsun szerveztében de egy évben jó ha 1 szer vagy kétszer látja Leung Ting

(fel teheted a kérdést mit lehet 1 évben 1 szeri találkozással tanul)


Emin Bostep meg a fő tanítványa volt az eredményei magért beszélnek ezért is Madi fikáznak minket.

2011. szept. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!