Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Testépítők! Írnátok nekem 1...

Testépítők! Írnátok nekem 1 nagyon jó edzés tervet?

Figyelt kérdés
1 hete kezdtem az edzést de eddig össze vissza mivel fogalmam nincs a szériákról stb.. magasságom 180 súly 95kg. Jelenleg megy a fogyókúra is de 1 nagyon jó edzés tervre lenne szükségem... Ha meg kérhetném a testépítőket írjanak pls :) 18/F
2011. máj. 27. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:

El foglak keseríteni. Egyszerre fogyni és izmosodni ne fogsz tudni.


Emellett a nagyonjó edzéstervet 1 nem tudnád végrehajtani, 2 az edzéstervedtől nagyon kis mértékben függ a fejlődésed.

Kaja az első, utána, ha edzed, de nem tökéletes, csak jó edzéstervvel kezdőként kb elenyésző a különbség fejlődésben.

2011. máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekelt az étrend és mégis fejlődtem, és unom már ezeket a hsz.-eket, hogy mindent csak diétával.. Az egy dolog, hogy ne egyen az ember gyors kaját, de, hogy az is rossz, ha valaki otthon lakik és mondjuk a nagymamája főztjével edz vagy éppenséggel azt eszi, amit elé raknak... Hát ez nevetséges. Én több, mint 3 év edzem 13%os a testzsírom és 30 kilót szedtem fel... Pedig én még csak kiegészítőket sem szedek. Nagy ritkán ha apa vesz nekem tömegnövelő port akkor azt szorgosan betermelem, de amúgy ennyi. Jó, az edzés után mindig megiszok egy adag fehérjeturmixot tejjel, de semmi több.


Szóval, nekem még régen azt mondta az egyik személyi edző az akkori ter"mem"ben, hogy guggoljak, felhúzzak, nyomjak fekve, nyomjak váll mögül, húzódszkodjak és menjek haza...

Bár én nagyon vézna voltam, szóval ez a te esetedben nem feltétlen lenne kifizetődő, tehát azt javaslom, hogy eleinte csak barátkozzál a gyakorlatokkal. Szóval nem kell szuper szett vagy egyéb hókuszpókusz..

Lemégy mondjuk mellezni és tolsz fekve.. Ez úgy néz ki, hogy bemelegítesz sima rúddal meg ugye előtte néhány kar/váll/csukló/alkar körzés... Szóval sima rúddal tolsz vagy 20at. Aztán ráraksz annyi kilót amennyivel még megy a 15. Aztán raksz annyit, amennyivel a 12 majd 10 majd 8 aztán felállsz és mész tovább. A pihenők ne legyenek túl hosszúak, szóval egy percet ne nagyon haladja meg. Ha kell segítség akkor igényelj valakit, szóval nem kell szégyelleni, ha neked nem megy a 80al a 15 db...


Az alap szisztéma az, hogy bemelegítés után 3*-4* tolsz legalább 8at, de 12nél nem igen többet az adott gépen.

a mellnél például a fekvenyomás után lehet ferde padon tolni (Smith gép- célszerűbb, mert ott lehet állítani a pad dőlés szögét..). Én több dőlésszögben szoktam a ferde padon kínlódni, de egy teljesen kezdőnek szerintem bőven elég mondjuk 45° környékén tolni azt a 4*8-12öt... Ezután letárogatod kézi súllyal vízszintes vagy enyhén döntött padon vagy csigán vagy gépen olyan mind1... majd áthúzol.


Mondhatnám, hogy menjél fel egy bodybuilder oldalra és szedjél le egy kezdő edzéstervet magadnak, de én még sohasem találtam olyan edzéstervet ilyen helyeken amelyik elnyerte volna a tetszésemet. Inkább a teremben nézegesd, hogy ki mit csinál és kérdezd meg tőlük, hogy azt a gyakorlatot mégis mire csinálja. ( [link]

Itt érdemesebb az izom szerinti leosztást nézegetni és úgy kibogarászni magadnak 3-4-5 gyakorlatot egyes izomcsoportokra.

2011. máj. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó !
2011. máj. 27. 18:33
 4/5 TOMAtm ***** válasza:
irass a teremben lévő edzővel.ő látja h kb milyen genetikájú vagy,jobban meg tudja ítélni h milyen gyakorlatokra van szükséged.
2011. máj. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ma 15:45

Lehet te fejlődtél rendes kajálás nélkül is, de valószínű jó a genetikád. Ez viszont a ritkább eset, azért mondjuk a táplálkozást, mert aki nem ilyen szerencsés, az tökéletes kajával sem ér el ennyit, mint te rendes kaja nélkül. Mi egy 100%osan működő dolgot mondunk, te egy szubjektív valamit. Ha te rendesen kajáltál volna, lehet 2szer ekkora lennél már.

2011. máj. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!