Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ez a spárga dolog már igen...

Ez a spárga dolog már igen zavar, már 5 hónapja nyújtom magam (komolyabban 1-2 hónapja), de a fájdalom amit a medencecsontomon kívül érzek eléggé elviselhetetlen, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

mondják hogy nyújtsak, kérdeztem embereket akiknek megy.


de ők még csak nem is értik amit mondod.. tehát már nem a szalagjaim ,hanem inkább a csont ami fáj amikor már kb 10-13 cm kell hogy meglegyen a spárga ,mit csináljak, trickingelek:D


17F


2011. jún. 5. 18:01
 1/4 lee12 ***** válasza:
neten olvastam hogy van akinek a medencéje nem alkalmas a spárgához..valószínűleg a tied se úgyhogy nem hinném hogy sikerül..de nézd meg neten(google..spárga) én ott olvastam
2011. jún. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

:S elkeserítő:(

de megtaláltam az említett oldalt: [link]


"nagyon gyakori probléma azok számára, akik felnőtt korban kezdenek nyújtani. Az oldalsó (lovagló) spárga végrehajtásakor jelentkező fájdalom és oldalsó mozgás beszűkülése annak tudható be, hogy a combokat úgy tárjuk szét, hogy közben nem billentjük előre a medencénket."

nemértem most akkor ,ha valaki fiatal korba kezd el nyújtani annak nem kell előre billenteni a medencéjét?


amúgy ezt a medenceelőre billentés dolgot sem értem igazán..

hmm. valaki kedves ember segítene?

2011. jún. 5. 20:55
 3/4 anonim ***** válasza:

gyakorolni kell, kész. nagyon jó tudni hogy felnőttkorban ha nem nyújt az ember akkor nehezebben megy.. szerintem evidencia.

fáj, fáj. lehet hagynod kéne 3-4 napot, hogy csak megmozgatod de nem feszíted szét a lábad.


Amúgy Stomp Dani egyszer leírta, de már nem találom a kérdést. van egy reflexológiát kihasználó nyújtás, nem tudom pontosan leírni! a lényeg, hogy lemész kényelmes terpeszbe, megfelelő pozícióban a csípőd (lényeg hogy úgy legyél ahogy kinézni akarsz majd spárga közben, a lábaid ne előre hanem oldalra álljanak, szépen) szóval kényelmesen vagy, és elkezded lábból megtartani magad. 1-2 percig mondjuk. az a lényeg, hogy a lábadat próbálod összezárni, a földön keresztül. tehát lábból tartod magad. ezzel kifárasztod a védőreflexet, ami megakadályozza hogy szétnyisd a lábad. közben kis levegőket vegyél, és ha elfáradtál, próbálhatsz pár centivel lejjebb menni.

próbálgasd, tarts pihenést is, és ismételd.. többször, több napig.. én nem csináltam meg, mert közben mást kezdtem edzeni, és amúgy is? nem is rúgok fejre.. :)

2011. jún. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
29%
dekopírral vágd be mindkét lábadnál az inakat és a csontot.
2011. jún. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!