Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Eséstechnika (judo, aikido,...

Eséstechnika (judo, aikido, Jujitsu . ) Parkettán is ugyanúgy kéne tudnom esni (fájdalom néklkül) mint tatamin vagy teljesen más?

Figyelt kérdés
Füvön , Tatamin , szivacson , földön tök jól megy az esés teljesen hibátlanul .. tegnap gondoltam esek egyet parkettán megnézem milyen .. a vége az lett hogy meghúzódott a jobb lábam kicsit ... szóval elvileg ugyanúgy nemfáj ha kemény dolgon esek ? ( azt tudom hogy elvileg jobban csíp )
2011. okt. 30. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:

hogyan esel?

levágod kezed-lábad? ez a technika szerintem kimondottan magas szintű, kimondottan kur.vasz.ar helyzetekre.

kemény felületen mindenképpen sérül a karod (kezed) ha így tompítasz! ez persze jobb, mintha a belső szerveiddel, gerinccel tompítanál.. tehát igen, fáj. és ezért is célszerű gurulásokra jobban ráfeküdni.

bár szerintem az is távol van a kellemestől, amikor kövön gurulsz, lehet én csinálom rosszul, de olyan még nem volt, hogy a medencém örült volna neki. bár nincs túl sok zsírom tompítani.

2011. okt. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt így leírni baromi nehéz, de megpróbálom. Lényeg hogy amikor tényleg földet érsz igyekezz minél nagyobb felülettel tenni azt.

Amikor oldalra esel nagyon jól szét tudod dobni magad, én mindig úgy próbálok esni ha már muszáj :)

Előre esésnél nincs sok választásod csak a két karod, itt arra kell figyelni hogy ne csuklózz mert betonon az fix törés pl. Egyenletesen kell az arcod elé rakni a két karodat ékként, az arcoddal párhuzamosan. Ez a fajta esés végszükség megoldás, ha szerencséd van sose fogsz így esni.

Hanyatt esésből könnyű oldalra tendálni.


Engem elég sokat kentek földre és oldalra abszolút nem érzem a betont se. Remélem tudtam segíteni, de ezt így leírni tényleg nem egyszerű.

2011. okt. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) hát igazából tényleg csak egy sima szabadesést csináltam és semmim nemfájt csak a (már sérült ) bokám húzódott meg . meg a bokacsontom :) a gurulás az 10es simán megy mindegyik :D beetonon is próbáltam nekem sosem fájt semmim :) 2 éve JuJitsuzok lassan azért engedtem meg magamnak hogy valami kemény felületen is kipróbáljam a dolgot hátha , hát többet nemfogom :D
2011. okt. 30. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Hallottam olyan jujutsu élménybeszámolóról ahol bemutatón nem volt tatami így a parkettán kellett esni. Az első egy két esés volt kemény utána már mindegy volt és végigcsinálták a bemutatót. És ne hidd azt, hogy tök jól tudsz esni azon mindig van mit javítani. Az már jó irány, hogy csak a lábad húzódott meg és nem összetörted magad bár nem tudom mekkora és milyen esést próbáltál ki, de a kemény dolgok nagyobbat ütnek vissza, de ha jól esel fel tudsz állni utána. Ha van lehetőséged akkor olyan tatamin próbálkozz amire rá van írva, hogy nagy esések tompítására alkalmatlan, ha már ott jól megy nézz vissza a parkettára.
2011. nov. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!