Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 1hónap alatt? Kérdésed túl...

1hónap alatt? Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú

Figyelt kérdés

1hónapom van az első edzésig vissza és adig felkéne gyorsulnom mármint futásra értetendő ez tippek hogyan nővelhetem a sebbeségemet ??(bármit elfogadok)

napi 3órát tudok rá szánni


2011. jún. 15. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen edzésre? Milyen távon? Milyen lehetőséged van? Futó pályára ki tudsz menni? Miért edzés előtt kell felgyorsulnod? Pont az edzés dolga lenne ez.
2011. jún. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 °:Amigo:° ***** válasza:

Ellenállást növelve kellene futni.

Pl. mély homokban, sekély vízben, stb...

Másik lehetőség (kicsit kényelmetlen) hogy nehezéket raksz magadra és úgy futsz rövid sprinteket.

(igazából nem írtad milyen távra edzel)

Vannak speciális súly-mellények, amik nem lötyögnek futás közben.

Futógépen jó lehet még az emelkedőre futás (4-5 %) is.

2011. jún. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ellent kel mondanom amigo :) Sebességet növelni inkább lejtőn futással lehet, mintsem homokban vagy vízben futással. Súlyt magadra kötni, nem kezdőknek való dolog. De ha leírja pontosan mit is akar, könnyebb lesz.
2011. jún. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Valóban kérdéses milyen távra gondolsz.


Ha rövid táv mondjuk 5 km-ig akkor szerintem több rövid sprint segítene.

Mondjuk 10X 400 méter és nagyjából egyforma időre tudd futni mind, de ne kocogás legyen, hanem olyan 70-80% erőbedobással, és a végén adj bele mindent.

Én csináltam egy időben, és sokat segített.

Ja és 1-2 perc pihenőkkel.


De lehet 10 km távra készüléshez mondjuk 4-5X 1000 méter szintén hasonló erőbedobással.


És maratonra, hosszabb távokra én a legjobb felkészülésnek a maffetone edzést tartom.


Erről pedig a [link] oldalon van 2 nagyon jó cikk!


Ezt is teszteltem már személyesen és nagyon jó!


de ez a kedvenc cikkem... [link] markallen.htm


sok sikert!

2011. jún. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 °:Amigo:° ***** válasza:

Edzéscél:

futásban részt vevő izmok fokozott terhelése, robbanékonyságának növelése. Ehhez nagyobb ellenállásra van szükség.

(+ laktátküszöb kitolása, távtól függően)


Nem vagyok futóedző, de élettani dolgokat tanultam, plusz az egyik tanárom világhírű erőnléti edző (ő edzette Erdei Zsoltot is) mesélt pár dolgot.

Volt futóedző, aki kis ejtőernyőt (talán a nyitóernyő lehetett) adott a futóra és úgy edzette... :-)))

2011. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én viszont 7 évig sprinterkedtem :) a súlyt kötsz magad után létező dolog, de nem kezdőknek való, a homokban, vízben futás, hidd el nem jó, lelassítja a mozgást. Sprinthez sokkal fontosabbak a szökdelések és technikázás, a konkrét sprint futás a legkevesebb. Edzésen ha tehettük mindig hátszélben toltuk, még az is számít.
2011. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 °:Amigo:° ***** válasza:

Ok Greg, végül is Te tudod :-)

Sprintelés elég speciális.....

Futók, focisták edzésénél viszont alkalmaznak ellenállásos edzést, mint ahogy boxolók ütőerejének növelésére is.

2011. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sprintnél az a lényeg hogy minél kevesebbet legyél a talajon. Vízben futás létezik, de egy közép táv futó csinálta, de spéci medencében, maszkkal lélegzett és teljesen elmerülve volt a medencében. :)

Homok instabil talaj, sekély víz, pedig nem ott ad ellenállást ahol kéne, csak szétcseszi a mozgást.

2011. jún. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
6km futás lessz igen van futó pálya minden van csak edző nincs mert elkellett mennie -.-
2011. jún. 15. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!