Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit gondoltok a Bokator-ról?...

Mit gondoltok a Bokator-ról? (harcmuvészet)

Figyelt kérdés

[link]


http://www.youtube.com/watch?v=yemV8pQYIlE

http://www.youtube.com/watch?v=tycF4yZSkXc&feature=related


kambodzsa véres sportjának is szokják nevezni,harcmezon is használták a katonák.

Talán régebbi mint az eredeti muay boran.


Szerintem utcán nagyon jó lehet alkalmazni amolyan gyilkos fegyver ez a harcmuvészet,nekem nagyon tetszik.


2011. júl. 1. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem hiszem hogy lenne olyan aki jól tudná ezt oktatni.
2011. júl. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
az alapmozdulatai jók bizony. a thai-ok csak lemásolták.. :) a muay boranból hiányzik rengeteg tradicionális elem, és feszítések, földharc. persze azzal is lehetne ölni (stb.) de a bokator.. ha tanulni tudnál, biztosan nem semmi dolgokra lennél képes. az, hogy a világon hol van jó képzés, már más kérdés :D
2011. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

aha értem csak mindenki a egyszeru thai box-ot isteníti,de az nem az erdeti muay boran amit az ong bak filmekben láthatunk,a muay boran is jó,de valahol olvastam hogy ez elobb volt mint a boran,így megnéztem és megtetszett,szerintem otthon is lehet gyakorolni vannak azokra is videók,de jobb ha van egy mester aki rámutatt a hibákra,am szerintem csak Külföldön lehett tanulni ilyet


http://www.youtube.com/watch?v=_7OU8q0ucPA

2011. júl. 1. 17:16
 4/11 anonim ***** válasza:

Az ong bak-ban is bokatorozik a srác.

Látványos harcművészet.Tudtommal egy élő mestere van már csak a többit kiirtotta Pol Pot holokausztja.

2011. júl. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

olyan is volt hogy Pol Pot? O_O

sajnos a világ tele van ilyen eseményekkel..

ong bakban Tony Jaa bokatort csinál, de akrobatikus elemekkel. egy harcművészet sohasem látványos.. el ne képzeld, hogy egy lándzsával röpködő shaolin harcos 600 éve is ezeket a mozdulatokat használta gyilkolásra..

videóról tanulni meg nem lehet.. ha valakinek 8-10 év tapasztalata van igazi harcművészetek terén, akkor valóban megértheti egy jobb videóról egy támadás lényegét, és egyszerűsítve persze képes lehet rá. de azt hogy nulláról kezdj el tanulni.. szerintem felejtsd el. akkor menj el boxolni: megszokod a mozgást, valamelyest ütni is megtanulsz :)

ugyan ez birkózásra.

2011. júl. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

am Kyokushinra járok már 3,5 éve imádom ez az életem,csak egy a baj vele hogy nincsenek téglatorések,nem tanulunk semmi kés,bot vagy fegyver elleni védekezést,nincs fejre utés,meg az edzés nincs olyan szinten mint Japánban.


ez megtetszett és gondoltam megtanulnénk a videókból 1-2 technikát mint pl ez:

http://www.youtube.com/watch?v=ymvrjBrGNaI&feature=relmfu

A Bokatort nagyon jó lehet utcára alkalmazni ha verekedés lenne

2011. júl. 1. 19:59
 7/11 anonim ***** válasza:

A Bokator remek en is szeretem :D de mondjuk felenk Szerbiaban sincs de a tradicionalis khmer/thai harcmuveszetek mindig jok talan meg a Burmai Boxot ajanlom ami szinten hasonlo de az is Thai Box fele van inkabb mint Bokator fele az Ong Bak-ban Tony jaa pedig muay boranozik!de tud bokatorozni is nezzetek videokat tony jaarool ott meglathatod hogy az tradicionalis thai harcmuveszet a Boran es azt tettek at ringbe es igy lett a Muay Thai...roviden ennyi a Krabi Krabong az pedig nagyon jo fegyverek stilus :)

udv!

2011. júl. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

@Bata Zoard

Melyik Ong Bakban muay boranozik?

nézd meg újra a 2. és 3. részt, de a 2. részben, talán az 1/3-ánál amikor "levizsgázik" a nagydarab "melákot" karfeszítéssel nyomja le.. csak egy példa (jitsus feszítés, ami természetesen a bokatorban megtalálható, mivel harcművészet általános hogy szerepel benne ízületmanipuláció, míg a muay boranban.. én nem tudok róla hogy van pl. földharc)

2011. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nah rosszul irtam az elsora gondoltam csak az a forma mivel azt 100%lekosan lattam Boran bemutaton az elsoben Boranozik !
2011. júl. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
azt tudom hogy masodikban keveri oket mivel Tony Jaa sem Thai szarmazasu hanem Khmer de bocsanatot kerek 1.sore gondoltam ! :D
2011. júl. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!