Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit gondoltok a Szumóról? Hol...

Mit gondoltok a Szumóról? Hol lehet ilyet tanulni, ilyen edzésre járni?

Figyelt kérdés

Még mielőtt valaki az gondolná, hogy egy hájas disznó vagyok, annak szólok előre, hogy téved, nem vagyok egyáltalán kövér, igaz vékony sem.

Ki szeretném próbálni poénból. Egyébként tetszik nekem a szumó. Egyébként mennyire hatékony küzdősport ez?


2011. júl. 2. 17:02
 1/7 lazado1 ***** válasza:
Szerintem komolyan ne foglalkozz vele mert hasztalan ha megtámadnak az utcán például. Ha elkezdesz a tenyereddel ütögetni lehet hogy eltöröd az orrát de ha a támadó ügyesebb kitér és vagy szájba vág vagy oldalról elrugja a térdedet .
2011. júl. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Japánban
2011. júl. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én csak kipróbálnám, nem ezzel akarom megvédeni magamat az utcán. Csak nem tudom, hol oktatnak nálunk ilyet.
2011. júl. 4. 07:55
 4/7 anonim ***** válasza:

1. első hozzászóló - önvédelemről éppen nem volt szó. persze, egy késelő vagy egy gyakorlott harcművész (vagy bunyós, késelő..) ellen utcai körülmények között majdnem hogy hasztalan..

2. egyébiránt a szumósok kur.va erősek, az egyensúlyérzékük és az egyensúlyból kimozdító támadásaik piszok jók (hiszen 180 kilós ellenfelekkel gyakorolják, csak jó lehet), azok az ütések leterítenének egy nehézsúlyú boxolót is, tehát mint sport piszok kemény és nagy lazaságot, jó képességeket igényel. tehát általánosságban egy tájboxszal összehasonlítva pl. kimondottan jó sport..

3. utca és önvédelem mindíg más kérdés, de apropó önvédelem, önvédelmi rendszerek: egy szumós általánosságban lenyomhatna egykravost vagy defendóst.. vagy összecsomagolna, ahogy tetszik.

2011. júl. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Aczéllal értek egyet bár nemtudom hollehetne ezt gyakorolni. :/
2011. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

höhö.. Japánban.

egy ismerősöm (aki mesélt nekem a szumóról) Ruszkiba' kinn gyakorolt szumóssal :) tehát azért nem kizárólag Japánban :P

2011. júl. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az sokkaljobb mint Japán! :D tényleg holnap megnézem milyen egy edzés .:DxD
2011. júl. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!