Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A kínai harcművészetekben...

A kínai harcművészetekben hogy hívják a kardforgatás iskoláját? Az is a kung fu-ba tartozik, vagy van külön neve?

Figyelt kérdés
Csak mert elég sokat hallani a legendás kínai kardforgatókról. De hogy lehet ilyet tanulni?
2011. júl. 5. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a shaolin kung-fu magában foglalja a pusztakezes fegyvertelen stílus mellett a tradicionális fegyver forgatást is.


Előre is bocsi, kedves Kérdező, ez most nem lesz konkrét válasz a kérdésedre, de próbálok egy összehasonlítást levezetni.

A japán harcművészetekben például a a taijitsu a fegyvertelen harcművészetek gyűjtőneve (karate, ju-jitsu, aikido...stb.), a fegyveres részének az összefoglaló része a kobudo. Ezen belül van kenjutsu és iaido (ezek a kardforgató stílusok). Egy szóval a japán harcművészetben ezt külön névek által különböztetik meg a fegyveres stílust a fegyvertelen stílusoktól.


Kínai harcművészetekben (ami főként kung-fu stílusok), szerintem nincs külön nevük ennek. Hanem egybe van.

2011. júl. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Azt nem tudja valaki, hogy esetlegesen melyik kung fu stílusban oktatnak ilyet?

2011. júl. 5. 15:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Shaolin kung-fu főként.
2011. júl. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

wudangnak is van fegyveres ága (bár nem külön stílus) .. szerintem WT ben is van fegyverhasználat.. amúgy minden harcművészetben van (elvileg)

minden harcművészet ami puszta kézzel fegyver ellen lett kidolgozva, maga is tud bánni fegyverrel. ez azért van, mert ha egy karatésnak, kungfusnak a kezébe kerül egy penge, akkor háborúban hatékonyabb lehet vele, mint puszta kézzel. ennyi.

2011. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én a videón látható emberkéről tudom, hogy tart kardból magánórát.

[link]


Az alábbi linken megvan az elérhetősége is (Kakuk György)

[link]

2011. júl. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Wudangi stilusban tobb fele kardot tanitanak peldaul szablya egyenes kard de hasznalnak botot stb shaolinban szablyat hasznalnak de shaolin a bot stilusarol ismert Emei kolostorban es a Baguaban pedig minden fele furcsa alaku toroket hasznalnak :D
2011. júl. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jah Tai chinak is annak fegyveres formai :)
2011. júl. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

és a taichi fegyveres formáit (illetve az ilyen képzésen tanultakat) lehet vajon alkalmazott szintig gyakorolni, mit tudsz?

úgy értem, ha valaki ismer fegyveres formákat, de persze még sosem hárított pengével, akkor az kimondottan hátrányos helyzet egy gyakorlott vívóval szemben. vajon gyakorolnak úgy, hogy tudják is alkalmazni a technikáikat?

2011. júl. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves Aczel nalunk ugy van hogy megtanulod a format aztan megmutatjak hogy melyik technika mire valo es aztan azt gyakoroljuk.!
2011. júl. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bizony, jók is ezek!
2013. ápr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!