Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen kínai harcművészetek...

Milyen kínai harcművészetek vannak?

Figyelt kérdés
Az összeset leírná valaki?Úgy értem, hogy Karate,Aikido... jöhet a krav maga is ha ahhoz tartozik.Szóval arra lennék kíváncsi, hogy milyen önvédelmi sportok vannak vagy mi.Biztos megértik.
2011. szept. 29. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is butaságokat írtál kedves Kérdező! De semmi gond, mindjárt választ adok a kérdésedre, viszont előbb egy kis pontosításon essünk túl. :)


"Az összeset leírná valaki?Úgy értem, hogy Karate,Aikido... jöhet a krav maga is ha ahhoz tartozik"


Ezt írtad Te. Na most a Karate és az Aikido JAPÁN harcművészetek.


Japán harcművészetek:

-Karate (és ennek a különböző alstílusai, például: kyokushin, shotokan, ashihara, wado-ryu, shito-ryu, goju-ryu ...stb.)

- Aikido

- Ju-Jitsu

- Ninjutsu (ez pusztakezes és fegyveres stílus is)

- valamint különböző fegyveres harcművészetek (pl.: Kenjutsu, Iaido,...stb.)


A japán harcművészeti stílusokat - pusztakezes (azaz Taijitsu) és fegyveres (azaz Kobudo) stílusokat -egybevéve BUDO-nak hívjuk.


A krav maga az nem kínai és még csak nem is ázsiai harcművészet, hanem egy Magyarországon született zsidó ember által megalapított ÖNVÉDELMI RENDSZER. Izraeli stílus.


És most jön a kérdésedre a konkrét válasz, hogy milyen kínai harcművészetek vannak.


Kínai harcművészetek:

Na most ezt elég bonyolult dolog elmagyarázni, de azért megkísérlem. A kínai harcművészetek gyűjtőneve a WUSHU.



Amúgy pedig kínai harcművészeti stílusok:

A Kung-Fu és azok különböző alstílusai, például:


-Shaolin Kung-Fu (ezen belül vannak még állatstílusok, mint: tigris, imádkozósáska, majom, daru, kígyó, leopárd, sárkány, saskarom, rák...stb.)

- Wing Chun kung-fu

- Wudang Kung-fu

- Choy Li Fut

.....stb. (rengeteg van..)


Kínai harcművészet a kung-fun kívül még a Tai Chi is (és ezeknek a különböző fajtái...)


Bocsi ha kicsit túl bonyolultan írtam. Remélem valamit segítettem. Ha valamit rosszul írtam, vagy nem jól tudok, akkor más válaszolók, majd úgyis kijavítanak.


Késes Krisz

2011. szept. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ahogy utána jártam, a tai-chi is kung fu :)

egy lágy, harmóniára és gyilkolásra való rendszer, ennek is számos ága, stílusa létezik.


összességében a kínai harcművészeteknek több száz ismert ága van, és ennél is több (tehát több ezer) iskola, amik egy adott stílust is egy rájuk jellemző felfogásban tanítanak. pl. Wing Chun -> Wing Tsun és ide tartozik még a Jeet Kune Do is, amit Lee mester hozott létre, de valójában a Wing Chunnak egy más szemléletű gyakorlása. bele van véve a földharc, ökölvívás stb. küzdpsőport elemek, de ezek végső soron csak variációi bizonyos technikáknak. tehát igen sok idő lenne felsorolni a kínai harcművészeteket.

önvédelmi sportok pedig nem léteznek.

2011. szept. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :D
2011. okt. 4. 14:30
 4/4 anonim ***** válasza:
az első válaszoló mindent elmondott :DD az összes kínai harcművészet a shaolin kung fu-ból van
2011. nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!