Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Downhillesek, segitenétek?

Downhillesek, segitenétek?

Figyelt kérdés

kezdö vagyok teljesen.kábé semmit nem tudok a dh-rol.de nagyon szeretném megismerni, milyen ez a sport.egy barátomtol hallottam rola.ö már nem áll szoba velem...: D.rákerestem googlen hogyan kell, mit kell, de semmi érdekeset nem találtam.legföbb képpen azt akarom tudni, hogy mik vannak a downhillben, azt vágom, h lefelé kell száguldani a hegyröl.vagy ennek is van több fajtája?

akinek van türelme hozzá, segitsen nekem.nagyon ki akarom már probálni: )).

16/L


2011. júl. 25. 20:39
 1/8 anonim válasza:
Szia! Ha DH-ni akarsz akkor kell: sisak(carbon mert az könnyű nagyon de drága),védőfelszerelés, DH-Bringa(nagyon nagyon drágák, egy váz 600.000 ft körül van) ajánlom a Spezialized Demo 9-et és sok gyakorlást igényel.Ne parázz lefelé a hegyről amikor jössz,tartsd meg az egyensúlyt,ugrass nagyokat(ez a kedvencem) és végj fel a csajok előtt.Sok sikert!
2011. júl. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető felszerelés:

-full face sisak

-Könyökvédő

-Térd és lábszárvédő

-Esetleg gerincvédő...kezdőknél ajánlott...


Amit tudni kell az alapokhoz:

-Bringa felkapása egy kerékre

-Egyensúly megtartása levegőbel(nagy sebességgel is)

-Súlypontok megtalálása

-Ugratásoknál kezdőknek annyit kell tudni, hogyan rántásák fel a bringa elejét


A bringa az elég dárga...olyan 600.000-700.000!

Mindenképpen olyan bringát kell választani, amin ha hátra viszed a súlypontot eléred a fékeket és stabilan tudod tartani a kormányt.


Amit ugratóknál tudni kell: Mindig fel kell rántani a keró elejét és hátra kell vinni a súlypontot...ezáltal eléred, hogy a bringa ne az első kerékre érkezzen. Ha első kerékre érkezel 100ból 99szer elesel. Továbbá mindig tudnod kell a határaidat. Ne vállalj be olyan ugratót, amiről úgy gondolod nem tudod megcsinálni. Akkor fékezz le. Tedd le a bringát és ugorj le a lábadra...

Mindig olyan helyen engedd el magad és menny gyorsan, amilyen helyet ismersz. Mindig az előtted lévő utad nézd, ne bámészkodj el messzebbre. Ha hirtelen lejteni kezd az út vidd át a súlypontot hátra azaz álló helyzetben dőlj a hátső kerék fölé. Ezt úgy a legjobb ha teljesen hátra dölsz és a karod ki van nyújtva. Érdemes tudni kisebb "bunny hop"-ot csinálni ha át kellene ugorni egy ág felett, vagy bármi felett. A kanyarokban célszerű bedőlni, de csak annyira, hogy el ne ess. Egy ujjad mindig legyen a HÁTSÓ féken.


Az pedig nem elég, hogy lefelé kell száguldani a hegyről.

Vannak külömböző technikák, akiket tudni kell. Ezeket csak gyakorlással lehet megtanulni. Vagy vannak bizonyos okatató videók. a bikeskills.comnak vannak remek okatatóvideó. A lefelé száguldásnak is több fajtája van...akár lépcsőkön, ugratókon és sziklák között. Nagyon nem mindegy, hogy hol száguldasz lefelé...


A felrántást még le tudom írni, de a többit leírás alapján nem lehet megtanulni.


Ha fel akarod rántani, akkor állj fel a bringán, hozd egy szintbe a pedálokat, gyakorolj nyomást az első teleszkópra, vagyis a kormányra, miközben előre dőlsz. Majd hirtelen dőlj hátra a hátsó kerék fölé miközbe megrántod a kormányt magad felé.


Ja, és az ülést mindig tedd a lehető legalacsonyabbra mielőtt elindulsz lefelé...

És még valami fontos dolog...ne akard rögtön a profikat utánozni...ők már több éve csinálják ezt...


Remélem hasznos volt, és megtudtál valamit a sportról, valamint remélem a kedved nem vettem el tőle...eléggé soknak tűnik de gyakorlással meg lehet tanulni :)

2011. júl. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat: D.most inkább még jobban megjött hozzá a kedvem: )).

sokat segitettetek: Dd

2011. júl. 26. 08:01
 4/8 anonim válasza:
65%

Na akkor én is kérdezek valamit :D

Én is DH-zok, elég jól megy, de egy alapvető dolog nem megy. Az ugrasztás. A levegőbe mindig elemelkedik a lábam a pedálról és ez érkezésnél elég kellemetlen. Valami ötlet hogy min javítsak?? A kérdezőtöl pedig bocsánatot kérek mert nem válaszoltam de úgy gondolom előttem mindent elmondtak. :)

2011. júl. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem haragszom, egyáltalán nem: )

de szerintem, itt nem fog sokat érni a kérdésed.jobb, hogy ha rämész az ''uj kérdés''-re és akkor ott ki tudod választani a kategoriát, és meg tudod irni a kérdést.ott több választ is fogsz kapni.itt sajnos most megirtad: Dde nem fognak rá válaszolni: /.

amugy dh pályák csak budapesten, a jános-hegyen vannak?

2011. júl. 31. 10:28
 6/8 anonim válasza:
én igazából freeride-ozok de védők nélkül (nincs rá pénzem ink a bicóra költök :( dh pálya mondjuknem igazán van de fr az sok erdőben van csak kerseni kell.
2012. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Vannak még 1-2 helyen óbuda felé tudok párat meg a 2. kerületben ha még aktuális a dolog.
2012. máj. 21. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Dirtman 88

Arra figyelj hogy amikor ugrod az ugratot akkor mindig amikor a legmagasabban van az első kerék dőlj előre!Am több fajta DH van a hegyen leszálguldós meg a Dirteseb ugratós

2013. ápr. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!