Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Azok szerint, akik szerint a...

Azok szerint, akik szerint a karate nem hatékony, akkor ez a link?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=uQoLMIkbeBA


nekem elég jónak tünik, nemigaz hogy az utcán akár ne állná meg a helyét.

Kiegészitésként, mert sok helyen olvastam: a karatéban engedélyezett a fejreütés, és a küzdelmet azért állitják meg egy pontszerzésnél, mert elvileg az az életben kiütéssel vagy az ellenfél kivégzésével járna. Igen, valóban nem életszerű, DE a karate ősi természetével igen, mert elvileg egy két mozdulattal lehetőleg el kell törnöd valamijét, illetve ki kell végezzed


2011. júl. 31. 13:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Minden küzdősport hatásos. A lényeg az, hogy ki mutatja be...

Viszont, a harcművészet, a küzdősport és az önvédelmi sportok pont azért kaptak 3 különböző nevet, mert mindnél más dolgokra fordítanak nagyobb hangsúlyt.

Ettől függetlenül egy profi boxoló, vagy egy komoly karatemester simán szétcsapkodna az utcán sok mindenkit, viszont ezek tényleg nem utcára valók. Rengeteg ideig kell űzni ahhoz, hogy használható tudást szerezz belőlük.

Emellett egy egyszerűbb önvédelmi oktatás rövid idő alatt elegendő tudást ad ahhoz, hogy egy átlag "támadás" ne okozzon túl nagy problémát.


Én taekwondo-oztam pár évig. Lehet, az oktatás minősége miatt, de az volt a problémám, hogy engem szabályok szerinti harcokra tanítottak, ahol nem lehet térdelnem, ízületeket támadnom illetve öv alá sem rúghatok... Az első adandó alkalomnál, amikor használnom kellet volna a tudásomat, rájöttem arra, hogy mennyire tapasztalatlan is vagyok annak ellenére, hogy rengetegszer küzdöttem edzésen a társaim ellen. Heti 3 edzésből legalább 2*. Akkor ott viszont, teljesen rutintalannak éreztem magam. Utólag merengtem, hogy mivel lehetett volna könnyebben lerendezni a dolgot és rájöttem, hogy eszembe sem jutott az, hogy megtérdelem a gyomrát, rárúgok a térdére, ráverek egyet a nyakára stb.

2011. júl. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Maga a karate, mint japán harcművészet az nem rossz!

DE!

Magyarországon a karate oktatás színvonala egy kalap sz@r.

Sok kis fehér öves ovis gyerkőc ott kergetőzik fogócskázik, rosszalkodik, rá 2 hónap múlva már sárga öves? Mire föl??!!!


De a felnőtt edzés sem egy nagy durranás, csinálják a formagyakorlatokat a levegőbe kalimpálva, óbégatnak közbe, japánul számolgatják a felüléseket, sparring ritka, akkor is seiken védőben fejre nem ütve simogatják egymást. Az öv vizsga pedig az, hogy bemutat pár kata-t (forma gyakorlatot), és évekig jár edzésre. Vannak olyan fekete öves csávók akiket ha megtámadnának utcán, akkor meghalnának. A karateversenyek is siralmasan gyengék. Magyarországon annyi a karate iskola, mint égen a csillag. Nem csak a nagyobb városokban már kisebb településeken is vannak karate sulik. A magyar karate az nulla.

Ha valaki komolyan akar tanulni olyan karatét, ami tényleg hatékony, az menjen Okinawa-ra, vagy keressen fel egy japán mestert.

2011. júl. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
16:19-nek nagyon igaza van!!! És ez sajnos így van, a magyarországi harcművészeti oktatás (most ez nem csak a karatére vonatkozik) egy dupla nulla!
2011. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
20%

Gondolom nem volt egy övvizsgád sem, mellesleg vannak még olyan iskolák, ahol rendes karateoktatás folyik.

Amúgy meg nem az öv teszi az embert, hanem az ember teszi az övet.

2011. júl. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Lehet hatékony, egy képzetlen ellenféllel szemben mindenképp előnyben vagy. De úgy gondolom, hogy a tapasztalatok szerint a box és különböző formái (thai/kick box, savate) kifinomultabb, az utcán hasznosabb ütéstechnikákkal ruháznak fel.

Te egy edzőtermi felvételt linkeltél, de szerintem az utcaiai bunyókról készült felvételek jobbak erre a célra.

Boxoló

1v4

http://www.youtube.com/watch?v=6iDlzL7zrNU

1v2

http://www.youtube.com/watch?v=S6OtvSHYzN4&feature=related

2011. aug. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
ez a shotokános videó azért volt látványos,mert minden védekezés nélkül bucira verték,rúgták egymás magasra kiemelt fejét.
2011. dec. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
jónak tűnik? és orbitális szar védekezést látok csak...
2011. dec. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:

Szia!


Én csak azt tudom, hogy a Kyokushin Karate -t a világ legerősebb karate -nek nevezik. Gondolom nem hiába!

Alapítója azért fejlesztette ki, hogy legyőzze az ellenfeleit. Küzdőrendszere is azért lett kialakítva úgy hogy csak a teljes pontossággal bevitt Teljes erejű ütések rúgások pontozhatóak. Azaz szét kell darálni az ellenfelet!

Nem egy barátom, ismerősöm megvédte magát minimum 3 támadó ellen. Ebből 1 -et tuti kiütött. Úgy is hogy haverom ittas volt és úgy támadtak rá nem ittas emberkék.


" Szóval mindegy mit választasz(küzdő sport, önvédelmi sport) a lényeg, hogy sokat küzdj, mind versenyeken mind edzéseken, mert akkor leszel tapasztalt! Mindig a maximumot hozd edzéseken, még ha fáradt is vagy, mert így lesz a többi átlag emberhez képest kimagasló a Tűrőképességed, minden formában!!! "


Amúgy azt mesélték, hogy náluk ösztönösen, jön a fejre ütés.


Ízelítő kiütésekből:

http://www.youtube.com/watch?v=T7FY-YYLcwk&feature=related


... tudom, most az jön, hogy ezek válogatott legjobb kiütések XD

- gyerekek annyit mondok, hogy keressetek még youtube -on :)

Nem sok különbség van.


Én 31 - éves Férfi vagyok, és sok küzdő, önvédelmi sportot végeztem már, de ennek az edzései a legbrutálisabbak és embert próbálóbbak, egyéni véleményem szerint.

Remélem segítettem valamicskét.

2011. dec. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

szerintem minden küzdősport hatékony, van amelyik jobban, van amelyik kevésbé. mindamellett leginkább az számít, hogy ki végzi a technikát. attól sem félek, hogy 1-2 hónap karate után valaki olyan szintet érne el, hogy kivégezzen valakit az utcán 1-2 mozdulattal.

ráadásul az "utca" teljesen más. nem hiszem, hogy félkörívest rúgnál fejre, farmerben, utcai cipőben és mondjuk egy ingben...

2011. dec. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

küzdősport sosem lesz "elég" alkalmas harchoz, mert tompitott stilusok. amit linkeltél Kérdező, olyan messze van utcai harctól mint én most Magyarországtól. messze.

na most, a Karate kemény és gyilkos, csak úgy kell gyakorolni. a verseny karatésokat egy pesti utcai késelő ott hagyná vérbe fagyba, és kivel szemben kell önvédelmet alkalmazni? hát mivel általában nem katonák, vagy képzett pusztakezes gyilkolómesterek jelentenek igazi veszélyt utcán, ezért általában: a késelők ellen kell tudni hatékonyan fellépni, illetve több támadó ellen. ezekre jó lehet a karate, + némi késharc ismeret, tapasztalat. de ezekről nem sokat hallani egy magyar karate edzésen.


a legtöbb amit elmondanak, hogy kés ellen fuss. ez addig szép és jó, amig nem gondolkozik el az ember, hogy miért, pusztakezes támadó ellen nem futok el? minden harcot megvivunk ami elénk kerül? normális esetben nem, minden harcot elkerül az ember, kivéve amit nem tud elkerülni, és ezekre kell felkészülni. versenyezgetni meg bunyózgatni el lehet menni, élesen tartja a reflexeket. de nem tanit meg arra figyelni, hogy melyik kézzel nyúlnak a késért.

2011. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!