Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Azok szerint, akik szerint a...

Azok szerint, akik szerint a karate nem hatékony, akkor ez a link?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=uQoLMIkbeBA


nekem elég jónak tünik, nemigaz hogy az utcán akár ne állná meg a helyét.

Kiegészitésként, mert sok helyen olvastam: a karatéban engedélyezett a fejreütés, és a küzdelmet azért állitják meg egy pontszerzésnél, mert elvileg az az életben kiütéssel vagy az ellenfél kivégzésével járna. Igen, valóban nem életszerű, DE a karate ősi természetével igen, mert elvileg egy két mozdulattal lehetőleg el kell törnöd valamijét, illetve ki kell végezzed


2011. júl. 31. 13:11
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Aczél, igen, kicsit már jobban kifelé jöttünk a körből, és rátértünk az önvédelemre, mint "globális" dologra, nem mint karate vagy kung fu vagy krav maga.

Ez is egy megoldás, és senki nem mondta hogy gyávaság. Énis nyertem már meg harc nélkül harcot!


... de bár ilyen ideális lenne, nem tanulna senki önvédelmet. Csakhogy volt már, hogy ismerős odaadta a telefonját, mégis kiütötték egy fogát. Vagy nézd meg azt a pap növendéket, TVben volt, aki önként odaadta a sapkáját, mégis összerúgták... !

2011. dec. 19. 00:37
 22/23 A kérdező kommentje:
ja Aczél, még valami, azért mert valaki késsel fenyeget, még nem azt kell jelentse, hogy feltétlenül visszaszúrsz neki.
2011. dec. 19. 00:39
 23/23 anonim ***** válasza:

hmm.. fenyeget? nálam azt jelenti. elvégre, nyilván támadni fog, nem viccből fenyeget.

szigorúan véve nem jelenti, hogy visszaszúrok. mi a fa.sznak szúrkálnék egy törött nyakú haldoklót, tiszta időpocsékolás.

2011. dec. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!