Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Azok szerint, akik szerint a...

Azok szerint, akik szerint a karate nem hatékony, akkor ez a link?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=uQoLMIkbeBA


nekem elég jónak tünik, nemigaz hogy az utcán akár ne állná meg a helyét.

Kiegészitésként, mert sok helyen olvastam: a karatéban engedélyezett a fejreütés, és a küzdelmet azért állitják meg egy pontszerzésnél, mert elvileg az az életben kiütéssel vagy az ellenfél kivégzésével járna. Igen, valóban nem életszerű, DE a karate ősi természetével igen, mert elvileg egy két mozdulattal lehetőleg el kell törnöd valamijét, illetve ki kell végezzed


2011. júl. 31. 13:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

8/10 :

Teljesen egyetértek. A karate egy nagyon jól kidolgozott, és kipróbált rendszer. A kyokushin pedig különösen kemény. Persze nem (mint vmelyik előző írta) 1-2 hónap után, hanem mondjuk 8-10 év rendszeres, kemény edzés után. Az ilyen "utcán meg farmerban úgysem rúgsz körívest fejre", meg "kés ellen nem tanít meg védekezni" ezerszer olvasott kijelentésekre meg érdemben válaszolni sem kell.

2011. dec. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"A kyokushin pedig különösen kemény. Persze nem (mint vmelyik előző írta) 1-2 hónap után, hanem mondjuk 8-10 év rendszeres, kemény edzés után"


1-2 hónap után semmi sem hatékony. kivéve a kravmaga. HÁHÁÁÁÁ!


a késes dologra meg had ne reagáljak. kur.vára fontos, hogy mit tudsz csinálni kés ellen. mert ha késre még minimálisan sem tudsz megfelelően mozdulni (amúgy karatéban azért erre van lehetőség, mert a tempó és a távolság tartás elég fejlett már 5-10 év edzés után) szóval ha nem tudsz késre mozdulni, akkor meg fognak ölni. nem a részeg kötekedő jóskabácsi, akit egy 2 éve karatézó 16 éves kölyök úgy gyomron rúg, hogy másnapig fel sem kel, hanem egy olyan ember, aki a véredet akarja. erre érdemes figyelmet forditani. én személy szerint utálnék késhez érni, már a gondolat, hogy kivágja a kabátom, ingem zavar, az átvágott bőr, erek és inak meg gondolata meg több mint zavaró. tehát azt mondom törjön sza.rrá a térde annak, aki rám kést emel, utána pedig a légcsöve kövesse a jó példát. ezt a karate technikákkal is tökéletesen lehet kivitelezni.

2011. dec. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Aczél: Na, ezzel így már szintén egyetértek. :) Kés ellen elmozdulni, tartani a távolságot a legfontosabb! (Persze, amíg lehetőség - hely - van rá.) Aztán amint lehetőség adódik, egy jó erős feltartó chudan mae geri! (Persze, kezdő karatékáknak ez életveszélyes!) Amúgy, erre - mármint a küzdőtáv tartására - sztem nem is a kyo a legjobb, hanem a shotokan. Talán náluk a legnagyobb a küzdőtávolság és villámgyorsan át tudják hidalni. Szóval, összegezve, mégiscsak jó az a karate! ;)

2011. dec. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

na ezt akartam kihozni kedves utolsó.

Én shotokant csináltam pár évet, sajnos abbahagytam mert hülye voltam. Csak engem egyszerüen felidegel, hogy itt (meg máshol) mindenki azt mondja, hogy ilyen olyan rossz a karate, tanulj mást, ez nem ér semmit. Az általam beadott videóban lehet, hogy gyakran vannak védelmi hibák, engem a sebesség és a dinamizmus fogott meg. Ilyen támadásokat egyszerü utcai támadó nemigaz, hogy nem nyel be! És ne az legyen, mint a Kyokushinban, hogy adok-kapok, aztán az nyer, aki az erősebb.

Persze, a kés az más dolog. Azt se szeretem, amikor valaki ezt hozza fel példának. Amig valaki csak feltart hogy elveszi a telefonom, és max belémrúg vagy összever. De a fegyver, a kés az más, mert egyértelműen a másik elpusztitására irányúl, és szerintem akár mit csinálsz, Kiu, shotokan, krav maga, box stb. olyankor mindazt hagyni kell, én személy szerint azonnal keresni kezdenék valami tereptárgyat, és a képébe vágnám.

2011. dec. 18. 16:51
 15/23 anonim ***** válasza:

a tereptárgy: az öklöd. a célpont: a torka. és már is nem fog vagdosni.

és pusztakezes támadók sem hiszem, hogy kevesebbet érdemelnek, ha egy Karatét gyakorló ember ellen vonulnak.

csak hogy kicsit legyen ok félni és tisztelni a harcművész(et)eket.

2011. dec. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
25%

A magyar bűnügyi statisztikákat megvizsgálva a halálos késes támadások zöme nem az utcán, hanem otthon, egy közeli hozzátartozó által történnek.


Az "utcai önvédelmi" helyzetekben a kés mint nyomásgyakorló eszköz kerül elő. Nem az életedet, meg a véredet akarják, hanem a pénzedet.


na akkor kicsit matekoljunk... mennyi pénzzel járkáltok?

Nálam nagyon ritka, hogy 5000nél több kp van. Ha ennél többet kell fizetni, arra ott van a bankkártya.


Namármost sétálgatok az utcán este, és szarok arra, amit KM-en megtanítanak, hogy kerülöm az ismeretlen, gyanús, sötét helyeket, alakokat, nem szkennelem a környezetemet, az orromat lógatva belegyalogolok 3 rablóba, akik közül egy késsel fenyegetve az értékeimet kéri.


mit csinálok? odadom a lóvémat. max 5000forint veszteség ér. mivel nem 1 helyen tartom a pénzem, és az irataim, azokat sem viszi el, a telómat sose zsebben hordom, azt mondom, ha kéri, hogy nincs nálam. Amúgy sem egy drága darab, ráadásul céges. Eredmény 5000 forint anyagi veszteség.


Tegyük fel, hogy inkább megvédeném magam, mert ultrabrutál kaliharcos vagyok, elszedem tőle a kést és elvágom a torkát. A másik kettő elfut. 2 nap múlva jön értem a rendőrség, emberölésért elvisznek. a 2 rabló azt fogja mondani, hogy én kötözködtem velük, én kezdtem a balhét. Marinéni meg, aki a kiáltozásra kinézett az ablakon, csak azt látta, hogy ott álok késsel a kezemben, a másik meg elvérzik. Ha mákom van 10 évvel megúszom. 10 év nő nélkül, a sitt barátságos közegében... Marha jó önvédelem volt...


Na bevallom, ez kicsit irreális, de az simán lehetséges, hogy elkezdek dulakodni velük, és mert tényleg jó vagyok, meg erősebb is, rendben van a taktikám is több támadó ellen, és el tudok menekülni. de a 10 másodperces dulakodás alatt a késes megvágta az alkaromat, vagy a kezemet. Ez elég gyakori, késvédekezésnél. Most mi van: el kell mennem az OBSI-ba, hogy összevarrjanak. A ma esti programomnak annyi, ott órákat kell várni. 2 hét a gyógyulási idő, addig nem tudok edzeni, de a tagdíjat már befizettem a hónapra, ez 5 rongy veszteség. a vágás miatt a télikabátom tönkrement, a kár kb 20-30ezer, ráadásul az alatta lévő pulcsim is megsérült, véres lett, az is kuka, újabb 10 rongy kár. szerencsére én sérült kézzel is tudok dolgozni. de lehet, hogy más nem, az mehet táppénzre, ami sokkal kevesebb, mint a fizud. lábadozol mondjuk 10 napot, ezen buksz naponta 3000forintot (ha szürkén alkalmaznak, többet)ez is 30ezer veszteség. számoljuk csak össze? 70-80ezer veszteséged van, plusz az idő a kórházban, rendőrségen (súlyos testi sértés áldozata vagy) a szeretteid aggódása, a fájdalom, nekem az is halál, ha nem edzhetek.


Mindezt elkerülhettem volna azzal, hogy odaadom neki a nálam lévő ötezrest.


Ezen kéne elgondolkodni, hogy mi is az önvédelem... nem feltétlenül az, hogy elkezdek rúgkapálni ebben a helyzetben. Ez az önvédelem. elkerülni a kényes szitukat. És 2 hónap alatt erre meg lehet tanítani az embereket. mik a kényes szituk, milyen egy agresszor testbeszéde, stb, hogy ezeket felismerd, és elkerüld. És akkor nem kell bunyózni. mert az utca kiszámíthatatlan. még annak is, aki tudja hogy az.

2011. dec. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

badarság.

egyetlen érved, hogy az ember kedves és barátságos részben szőrös állat, aki a statisztikák szerint nem bánt, ha odaadod neki a pénzed.


a többi érved mind hibás (szerintem). támadás ér, veszélyben vagy. elvehetik a pénzed, az életed, megerőszakolhatnak, és a legjobb húsodat kivághatják és mehehetik. ha harcművész vagy, egyértelmű hogy megölöd aki ezt tenné. vagy mondjuk vannak harcművészek, akik kerülik a gyilkos megoldást, ez más téma..

eltöröd a támadód nyakát, elvágod a torkát, igazából mindegy. mondjuk még 2 támadó megérzi a hatalmad és elmenekül, mert fél. te is elmész. senki semmi nem lát többet, nem hall. rendőrség csak egy szervezet, nem tartóztatnak le 10 millió magyart, mert köztük vagy te is.


a sérülésed összeforr, alkoholt neki oszt majd valamikor egy tetanusz szurit, lehetőleg a közeljövőben. esetleg tényelg aznap este, ha nagyon ölteni kell. az erőszak már csak ilyen.

edzést nem hagyunk ki, mi a fa.sznak, és a kabát is jó, milyen elkényeztetett burzsuj dolog, hogy valaki már nem használja a kabátját mert összevérezte? jelentéktelen, többet számit, hogy másnap reggelire van-e otthon zab, vagy elfogyott, illetve hogy mi lesz a vacsora, ha már hazaért az ember.

2011. dec. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Na, majd megnézem, hogy véres kabátban járkálsz-e :D
2011. dec. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
A karate az jó
2011. dec. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
kimosom [link]
2011. dec. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!