Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szeretnék elkezdeni gördeszkáz...

Szeretnék elkezdeni gördeszkázni mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


még nem gördeszkáztam soha. Szeretnék elkezdeni ezért örülnék ha tudnátok tanácsot adni azzal kapcsolatban hogy hogyan is lássak hozzá. Sajnos a környezetemben nincsenek deszkások. Ami érdekelne hogy milyen deszkát érdemes venni elsőnek? Mire kell figyelni? Kiegészítők? Mik kellenek? Bármi ami eszetekbejut és szerintetek hasznos lehet örömmel fogadom. :) Köszönöm.


16/f


2009. ápr. 21. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%

Szia!


Nem tudok gördeszkázni, de volt egyszer egy barátom akinek volt. Szerintem manapság szinte minden deszka ugyanolyan jó miníősgű, különösebb kiegészítő nem kell hozzá. Estetleg térdvédő, bukósisak.


Aztán szép lassan bele jössz...


-Tündérlány(17)-

2009. ápr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy óriási baromság, hogy mindegy a márka/minőség, mivel hatalmas különbségek vannak.

Én is deszkás vagyok, tudom mit beszélek.

Szerintem a legjobb az element, de egyébként mindenki mást mond.

Mondjuk kezdőnek nem érdemes egy drága deszkát venni, mert ha komolyan el akarod kezdeni, akkor elég hamar el fogod törni.xD

Mindenképpen ügyelj arra, hogy a neked megfelelő méretűt vedd, ha túl nagy vagy túl kicsi nem tudsz vele rendesen trükközni. (Trükkök videoval: www.trukkok.hu)(Már ha trükközni is akarsz)

Először mindenkinek az alaptrükkel kell kezdenie, ami az OLLIE!! (ez is fent van a trükkök között)

Remélem egy keveset tudtam segíteni.

Ne add fel, ne fog egy hét múlva sikerülni, nekem is non hosszú idő kellett az ollie-hoz is, mert könnyűnek tűnik, de nem az!

Sok sikert!:)

2009. ápr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

előző kommentelő, kössz a gyors segítséget.:) mi számít drága deszkának? vagyis mennyit érdemes költeni deszkára? ahogy netes különböző boltokba nláttam 4któl 26k-ig találtam deszkákat. először max 10kt költenék rá. ki tudja? lehet h csak hirtele nfellángolás:) ha egy konkrét nevet is tudnál mondani amire neten rákereshetnék és megrendelhetném az nagyon jó lenne.:D más: videókon youtubeon szinte senki nem használ fej/térd/könyögvédőket. ezze lte hogy vagy?:D ha elkezdeném valószínűleg eléggé rákattannék és persze, akarok trükköket is. kössz a válaszokat mégegyszer, örülnék ha továbbra is tudnátok segíteni.:)


iel.

2009. ápr. 21. 19:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A deszkákban is az ár már a csillagos ég...:(xD

Amúgy kb. 25-26ezer.

Szerintem egy TESCOS-s deszka egy full kezdőnek teljesen megfelel, az kb. 4000Ft.De amúgy már minden nagyobb hipermarketben lehet kapni.

Én nem használok védőfelszerelést, de amúgy nem hülyeség. Van, aki azt mondja, hogy ciki, de szerintem egyeltalán nem. Attól függ, hogy mennyire félsz a balesetektől. Amúgy, ha nincs a környezetedben deszkás, akkor egy közeli nagyvárosba is elmehetsz ott gyakran vannak. Egy lehetőség: www.skateboarding.hu ->magyar gördeszkás közösség. Írj fórumba, barátkozz és egy találkozás, együtt deszkázás.->nem mindenki meri bevállalni, ez a habitusodból függ. (én is szoktam ilyet csin.)

Helyileg merre laksz?

:)

2009. ápr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

helló.


akkor veszek egyet 4ezerért aztán ha az majd tönkremegy akkor az nem olyan nagy veszteség. eddig senkin se mlátta mvédőfelszerelést:D na mindegy még meglátom. az se molcsó az a baj..

kössz a linket regeltem is ieL néven.:) amúgfyMosonmagyaróvár környékén lakok, asszem van is Móváron egy kisebb skatepark. Meg amúgyis fel tudok járkálni Győrbe. Jam, könnyen barátkozok:D majd megpróbálom valszeg. Még egy kérdés: 183 centihez és 65 kilóhoz miyle ndeszka illene?:D Kössz a segítséget mégegyszer:)


ieL

2009. ápr. 22. 08:23
 6/13 anonim válasza:
100%

szerintem nem kell neked vmi toy machine deszka, eleg lenne egy plan B, element, baker, kulonben meg elobb tescosat vegyel, nekem is tobbol lett kirakva az elso, es majdnem olyan minosegu volt mint egy rendes markas. Jah meg ha elso trukkrol vn szol, elobb meg kell tanulni menni a deszkaval utana johet, ollie, flip, shove-it stb.

fatercosta

2009. ápr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

(az vagyok, aki az előzőket írta:)

Amúgy így meg nem mondom neked, hogy mekkora deszka kell, de sztem érezni fogod, hogy kicsi a lábadnak, nagy, stb...:) Vagy ha menni fog és venni akarsz egy komolyabb deszkát, akkor megkérdezheted az eladót,stb...

Sok sikert!

2009. ápr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nézd meg ezt a deszkát, nagyon jó kezdőknek (sőtt akár haladóknak is). És még olcsó is!

2009. ápr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Nekem nagyon sok deszkás haverom van...de én soha nem deszkáztam... szerintem menj fel pár deszkás weboldalra és ott képeket,videókat láthatsz deszkázásokról...leírásokat,hogy mit hogyan kell csinálni

bele fogsz jönni ^^

2009. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Én nekem sok deszkás haverom van,énis azvok :) először kezd azzal hogy ráálsz.xD


majd álj rá a deszka közepére egyik lábaddal másik lábaddak lökd magad aztán gyoirsan felteszed a deszkán lévő lábad mögé és ezt gyakorold sokáig majd belejössz.

a menésröl ennyit.:)

2010. márc. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!