Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Testépítő VS. Muay Thai boxoló?

Testépítő VS. Muay Thai boxoló?

Figyelt kérdés
Egy 125 kilós 190 cm magas kigyúrt profi testépítő eltudna-e verni egy 60 kilós vékony, alacsony, szálkás thaiföldi profi muay thai harcost?
2011. szept. 16. 16:56
1 2
 1/18 Offthewall ***** válasza:
Attól függ. Azért aki igazán profi arra jön valami izomtömeg szerintem 60 kilós profi nincs 1 magasság felett de ezen nem kötekednék a válasz igen, szerintem szénné pofozná, bár ha a testépítő odakenne 1-et a muay thaiosnak, akinek hasonló 50 kilós edzőpartnerei vannak, hát enyhén meglepődne :D Feltéve, hogy nincs bekötve a 125 kilós alanyunk izomzata. De valószínűleg nem találná el a mt-st a reflexei miatt.
2011. szept. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 dirtboy ***** válasza:
25%

ezt honnét tudnánk????

van amelyik nem és van amelyik igen,vannak testépítők akik küzdősportot tanultak még testépítés előtt,ők valószínű hogy igen.

én ha 120kilós testépítő lenék letámadnám, egy az egybe neki szaladnák közben védeném magam ahogy tudom.ha már teljesen közel kerültem megszorítanám kihasználva erőmet vagy széttépném a palit mint egy chihuahuát egy pitbull.

2011. szept. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 dirtboy ***** válasza:
33%

Offthewall-nak küldöm a videót,ennyire van bekötve az izomzata egy profi testépítőnek.

http://www.youtube.com/watch?v=Nx7p-1vNxk0

Flex Weeler pl. testépítés után kezdett küzdősporttal foglalkozni pedig még mindig elég vaskos de úgy tudom nem megy neki rosszul.

2011. szept. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy egy sima testépítő (aki nem űz egyáltalán küzdősportot, és nem is rendelkezik küzdősport múlttal), le tudna-e győzni egy muay thai-ost.
2011. szept. 16. 17:59
 5/18 dirtboy ***** válasza:
nem tudni
2011. szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ.


Az ilyen cingár vékony kis thaiföldiek, amilyen kis girnyóknak néznek ki, pont annyira kemények és szívósak, a sípcsontjuk olyan mint a vascső, vastag törzsű bambuszt rugdosnak mezítláb. Mire a testépítő megmozdul addigra kap 2 akkora combost, hogy Mr. Olimpia seggre esik, majd jön a térd vagy a könyök. Egész egyszerűen körbe mozogja és kész.


(Amit az előttem szóló válaszoló linkelt videót, arra azt mondom, hogy 1000 testépítőből 1 vagy 2 ilyen hajlékony, a többségük igenis lassú és kötött.)


Viszont!!

Ha testépítőt és a thai boxolót egy szűk kis börtöncellában összezárjuk, és bunyó van az alsó ágyért, akkor ott a testépítő nyer. Kevés a tér, a muay-osnak nincs helye rúgni se nagyon elmozogni, a testépítő lerohanja, fizikai erejét és a nagy testtömegét kihasználva a derekánál fogva kiszorítja belőle a szuszt, földhöz vágja, lehúzza a kis thaiföldi srác gatyáját, beleköp a saját tenyerébe, síkosít, és megerőszakolja a kis thai csávót. Ennyi.


Krisz

2011. szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Offthewall ***** válasza:
Én azt mondtam, hogy HA nincs bekötve a testépítő izomzata. Azaz némelyiknek be van, némelyiknek nincs. Általában azoknak a hülyéknek van akik nem szoktak nyújtani.
2011. szept. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

Elméleti kérdés,szóval max szituációkat lehett hozzá gyártani,ahogy Krisz is csinálta.

Egyébként én ilyen szélsőséges súlykülönbségnél(60kg-120 kg) nem mondnám biztosra,hogy a muay thai-os szét tudja cincálni a gyúrós lábát.Bár tény,hogy van pár kis ember,aki kegyetlen,milyet tud rúgni/ütni.de azért ha nincs mögötte megfelelő tömeg,egy akkora "falban" azért megakad,és ha nem küldi le gyorsan,azért 120 kg(ha egy kicsit is tud) akárhogy is,az már nagyot üt.

Szóval az egész a muay-os képzettségétől is függ.

Ott van pl. Por Pramuk.Ő K1-max-ban tolja,de rá én azt mondom,elég sok 120 kilós dögöt le tudna küldeni,hihetetlen,micsoda robbanékony,technikás és a súlyához képest brutál erős.

És ha a kis ember harcművészetet űzne,talán még nagyobb esélye lenne,mert ugye a muay mégis csak ringsport,egy harcművész pedig elég sok olyan "mocskos" és pusztító technikát tud,amivel szemben nem gát a hatalmas ember.És ilyenkor még azt is megkockáztatom,hogy a belharcot is elvihetné a kicsi,bár azért ahhoz már nagyon képzettnek,magabiztosnak kell lennie,és nagyon tudnia kéne,mit csinál,és a lehető legrövidebb idő alatt(pl. a nyak,az orrnyereg,a halánték,a fültő támadása,ezek kegyetlenek és olykor halálosak is tudnak lenni)


Szóval mondom,az egész a két ember "milyenségétől" függ,és rengeteg kimenetele lehet a dolognak.El lehet rajta filózgatni,de sok értelme nincs amúgy,unaloműzésnek jó:)

2011. szept. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
14%

oké szerinted egy 30 kilós 6 éves gyerek, aki karatéra jár, meg tudja verni a 60 kilós anyját?


nem.


60kilós thai nem ver meg egy 120 kilós embert, szemtől szemben. ez fizika.

2011. szept. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

A 70 kg -os Kunkli leverte a 150 kg -os Bob Sapp -et, aki ráadásul szintén profi harcos volt.

Ha profi a Muay Thai -os és tényleg nem űzött még küzdősportot a testépítő, akkor 99% -hogy a bokszoló fog nyerni.

Attól, hogy valakin van egy kis izom még nem fogja tudni, hogy hogyan kell erőset és pontosan ütni vagy, hogy milyen érzés, ha pofán vágnak, emelett a testépítők általában elég lassúak és ügyetlenül mozognak, mivel ilyesmire nem terjed ki az edzésük, ez pedig nagy hátrány a harcban.

2011. szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!