Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Régóta érdekel a Capoeira,...

Régóta érdekel a Capoeira, mégsem láttam még soha 1 - 2 dobásnál többet. Az lehetséges, hogy a Capoeirának NINCS dobásrendszere?!

Figyelt kérdés
Szívesen vennék pár linket, videókról, ahol láthatnék párat.
2011. okt. 7. 01:21
 1/10 anonim ***** válasza:
nem, az lehetséges, hogy itthon NEM tanítanak Caoieirát. (kivétel néhány brazil, és néhány Brazíliában tanult magyr. de ők csak néhányan vannak)
2011. okt. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De tanítanak capoeirat, és nem a capoeirában nincs dobás. Elsősorban rúgásokból áll.
2011. okt. 7. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

lehet nincs benne dobás, de ugyan úgy mint Aikido-nál, azt a tucat brazil vagy Brazíliában tanult magyar aki esetleg, ha valahogy meggyőzöd hogy neki jó, ha téged tanít, nem nevezném általános oktatásnak. ez csak annyi, hogy van pár profi, és kész.

de komoly harcművészeteket nem is tanulhat akárki, ez nyilvánvaló, de azért nem lenne rossz jobban hozzáférni egy kis kombat capoeira technikabázishoz. egyébként miért tanítanának capoeirát, ha ugyan ilyen néven valami táncos vidám sz.art is el tudnak adni? :D

2011. okt. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A témánál maradva, én elég sok Capoeirás oldalt végignéztem, átfésültem szinte az összes Youtube-os videót Capoeira témában, de sehol nem találtam dobásokat. Még a Tekkenbe is kb. csak 4 fajta van, amikből 2 minimum a fantázia szülötte, mert a fizika törvényei nem teszik lehetővé a kivitelezésüket. Pedig tuti vannak dobások, földre vitelek, csak tényleg az lehet amit, mondtatok, hogy valószínűleg csak magasabb szinten tanítják őket. De akkor is: Nincsenek videók erről??!
2011. okt. 7. 09:31
 5/10 anonim ***** válasza:

nem, komoly harctechnikáról nem feltétlen találsz videót.

de a capoeirás dobás is ugyan azt az emberi testet támadja mint a kungfus.. jitsu és aikido technikák között találsz elég dobást feszítést (is).

amiért nem jellemző annyira a dobás a Capoeirára, képzeld el honnan jött. brazil gettókból, ahol a harcban vagy túléltél, vagy nem. vagy éhen haltak stb.. és nem 1v1 harcok voltak nyilván. ezért a bokára kötött borotvák, a machete a capoeira általános fegyverei, ezekkel meg nem dobsz, hanem torkot vágsz. tömegben amúgy is akadályozott egy nagyobb helyigényű dobás, egyszerűen adott körülmények között nem voltak megfelelően hatékonyak, így gondolom nem terjedt el capoeirában.

2011. okt. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

jut eszembe azért van korrekt képzés is, egy srác írt nem rég, akinek eltört a csuklója capo. edzésen.

egy harcművész ismerősöm is beszámolt valami komoly edzésről, tehát ilyenek is akadnak!

2011. okt. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Léteznek dobások a Capoeirába is, mint minden harcművészetben (még a Wing Tsunba is van, pedig az már aztán tényleg le van minimalizálva). Szóval, vannak dobások, csak nagyon kevés. Jóval kevesebb, mint bármely más stílusban. Jómagam is kb. 4 - 5 dobást láttam eddig ebben a stílusban. Baromi látványosak meg minden, de hatékonynak egyiket sem nevezhetjük. Ez szerintem azért lehet mert a Capoeira nem úgynevezett belső harcon alapuló stílus. Inkább a távolság tartásra helyezi a hangsúlyt. Ez lehet a magyarázata a dobások hiányának. A felvetés egyébként jó! Én se nagyon találkoztam még dobásokkal befejezett Capoeira mérkőzésekkel...
2011. okt. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vannak dobások a capoeirában!

Bár kevés, de vannak. Inkább gáncsolások és lábsöpréses témák vannak ott. Van Magyarországon 1-2 helyen komoly capoeira oktatás, ahol nem csak zene és táncolás van, hanem hatékony bunyó is. Bár sok idő elsajátítani, de működik! Komáromban például van komoly capoeira oktatás és állítólag Szegeden sem tolják gyengén. A szegediről csak hallottam, a komáromin viszont részt vettem, és bizony jó.


Késes Krisz

2011. okt. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Biztos , van mert azt kb mindenbe raknak még Thai boxba is van egy kettő ilyen alapabb , csak nem tudom ha én is kapualjáznék akkor ha már táncikálok én is inkább kihasználnám azt a rugó(nem rúgó rugó nem összetéveszteni) erőt amit kilehet hozni a táncból , nem beszélve hogy a támadásoknak van egy ritmusa . Gáncsok inkább beleférnek gondolom a rendszerbe szóval szívesebben használják azt . Belegondolsz érthető ha most ilyen amatörök ezzel nem próbálkoznak (mármint a dobással ) mert így elég veszélyes bőven elég neki az egyéb technikákat tökélesen használni .
2011. okt. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A capoeira egyébként egy rendkívül megtévesztő és sokoldalú harcművészet. Mindenki aki meglát egy capoeirást kapásból, a rúgások és a látványos (sokak szerint fölösleges energiapazarlás) elemek jutnak az eszébe. Na most ez nem így van. Egy élesben full kontaktban nyomott harcban a capoeirás, nem igazán fog látványosan ugrálni. Hogy mit fog csinálni? Természetesen az alapmozgással fogja kezdeni a ginga-val (ejtsd: dzsinga), ami egy igen megtévesztő monoton ritmusos mozgás, amiről egyáltalán nem lehet kikövetkeztetni, hogy ő ütni, rúgni, lábat söpörni, vagy csak védekezni fog. Ráadásul sem az irányát, sem sem a sebességét nem lehet megbecsülni! (Persze ide nem egy amatőr capoeirás kell, hanem egy tapasztalt, jól képzett harcos.)


Na most a capoeira-t sokszor szokták kritizálni azzal, hogy nincsenek benne ütések. Ez is egy tévedés, tévhit. Ugyanis ott vannak a galopante technikák, ezek tenyérpárnával történő ütések, amit a capoeirások úgymond csapásoknak hívnak, de vannak benne könyökütések is ha közelharcra kerül sor.

Persze igen, főként rúgásokból áll a capoeira, de azért ott vannak az ütések is.

A komáromi capoeira edzések igen jók, persze az edzés első 20 percében van itt is gimnasztika, nyújtás, tánc, zene, éneklés tapsolás, de utána jönnek a technika gyakorlások, majd ütő-és rúgópajzsokon történő gyakorlások majd, egy kisebb szabad küzdelmek (ja és nem simogatásról van itt szó!), akik már régebb óta űzik, azok már komolyabban és keményebben is bunyóznak, sparringolnak.


Késes Krisz

2011. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!