Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Évekig karatéztam jó kondiban...

Évekig karatéztam jó kondiban is vagyok de van valami amin sokat gondolkoztam. Tudom nincs jobb stílus csak jobb harcos de az lehetséges hogy van stílus ami jobb a karaténál vagy másnál? Leírásban bővebben.

Figyelt kérdés
A karatésok többsége nem tanul semmi lágy mozdulatot semmi fogást ami nagyon hiányos és szerintem alapja a karaténak na meg a tompítások is. 5 fajta támadás van kb a karatéba az egyenes,köríves,felütés,köríves rúgás,egyenes rúgás. a zenkutsu dachik meg uchi ukék sajnos semmire nem jók erre évek után jöttem rá. azt hittem tanulunk majd igazi technikákat is.ennyi és akkor megy a kumite. de jól képzett aikidosok bármilyen mozdulatot képesek félrevezetni és ebből kifolyólag levinni a másikat elég durván. ugyan ez a wing tsunra. most lehetséges hogy a kung fu sokkal jobb mint a karate? azért ők sem olyan túl gyengék és sokkal több a technikájuk. hogyan rúgjon meg egy karatés egy wing tsunost ha az simán elbírja vezetni meg vissza is tud támadni? mert karatés csak támad egyet a másik meg kivédi. szándékosan írtam ki mert kíváncsi vagyok mások véleményére.
2012. jún. 22. 09:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már más is feltette, volt erről egy dokumentumfilm régen, érdekes volt.

Megkértek egy kung-fu mestert és egy karate mestert, mérjék össze erejüket, a stílusok hatékonyságát keresték.

Mindenki a kung-fu elsöprő győzelmét várta, de10 perc után kiegyeztek döntetlenben. A végső következtetés az volt, amit te is mondtál: a művelés szintje számít és akkor minden technika, minden stílus egyformán hatékony.

Mondjuk a filmben két 60 év körüli ember szerepelt, akiknek ez volt az élete.

2012. jún. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én cselgáncsozom, de volt már alkalmam, különböző versenyeken összemérni magamat különböző küzdősportot vívókkal. Krav maga, wing tsung, thaibox, kempo ezek ellen szinte tehetetlen vagyok, a sorrendet is így állítanám fel köztük...

A karatésok kezét/lábát relatív könnyű elkapni, onnan pedig meg lehet feszegetni:P, persze ez egyén és edzettség függő is természetesen... vert már el karatés is, ugyan úgy ahogy én is vertem már el krav magást...

2012. jún. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Érdekesek ezek a dokumentumfilmek. Én nekem például olyanról is meséltek hogy összehasonlították a shotokan karatét és az aikidot. ott eldöntötték hogy az aikido a jobb mert a shotokanosok primitív módon miután ütöttek ott hagyták a kezüket. pedig épp ez a lényeg hogy gyorsan vissza kell húzni. A judo amúgy nem rossz szerintem és megmondom az őszintét nem nagyon mértem össze az erőmet,ügyességemet senkivel csak egy wing tsunossal. Őt három küzdelemből kétszer döntetlen lett egyszer én győztem. de ez nem nyugtatott az a helyzet. lehet túlbecsültem a karatét (kyokushin) nem is a filmek miatt de valahogy több olyan filmet láttam amibe alázzák a kung fusokat de azok csak filmek persze. hát ez tényleg nehéz kérdés meglep és örülök neki hogy rögtön voltak itt olyanok akik így hozzá tudtak szólni. várom a további véleményeket. érdekesek.
2012. jún. 22. 10:29
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mikor te küzdesz, azt is nehéz megmondani, hogy ki milyen szinten van. Ok, hogy van övetek, ha van és az valamit jelez, de a reakcióidő, reflex, a technika mennyire tökéletes.

Én judoztam régen, egyik haver karatézott. Poénkodtunk, mi a jobb, vele is ez volt, ha közel mentem, nem tudott megütni, az ütésében benne volt az erő, a lendülete vitte, kibillent az egyensúlyból és már feküdt is:)

De ha egy képzett karatés lett volna, messziről pofán rúg és elterülök:)

Egy ilyen küzdelemnél nagyon számít szvsz. az ellenfél ismerete is, más stílusok ismerete, és ezek a mesterek ismerik, fel tudnak készülni a támadásra és tudják hárítani, függetlenül attól, hogy melyik stílusnak mik az erősségei.

2012. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
a gond azzal is van ha valaki kiesik a fizikai formából. akkor a karatés mit csinál ha lemerevedik? szégyenlem magam hogy így beszélek a karatéról ami sokszor megmentett engem és megváltoztatta az életem de mit csinálok olyankor? csinálok egy kokutsu dachi uchi ukét vagy mi? nagyon sok minden hiányzik sajnos a karatéból pedig a kyokushinkai az pont az a karate amibe minden van.
2012. jún. 22. 17:13
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ milyen oktatási színvonalról beszélünk: a magyarról, vagy a japánról. Ugyanis nagy különbség van a kettő között. Itthon csak, mint küzdősportot oktatják a legtöbb helyen, Japánba meg, mint harcművészetet. Meg ott nincsenek olyanok, hogy sokszor egy-egy vizsga között várnod kell egy évet (amit sose értettem miért van), ott néhány éven belül elérheted a fekete öves szintet is. Igaz Japánba, átlagba heti 6 edzés van, ha meg bent lakásos iskolába vagy, akkor ezen a 6 napon kétszer van edzés egy nap.

Na, de a kérdésre is válaszoljak: nem a stílus dönt, hanem a harcos. Mind1, hogy mit tanulsz, ha azt nem tudod normálisan használni, akkor bárki legyőz téged. Meg, ha rosszul oktatják neked (ami jellemző szokott lenni az itthoni oktatásra).

2012. jún. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hát igazából pont ezaz hogy japánban is sportként oktatatják vagyis lehet rosszul tudom de rossz nézni ahogy 10 évesek szaladgálnak zöld övvel.a szinthez érettség is kell,szellem nem csak elmutogatni a dolgokat. 12 éves gyereknek én nem adnék sárga övet. esetleg 15-16 évesen. meg ha itt úgy beszélnénk a technikákról hogy tudjuk mert alkalmas sokkal erősebb erők elvezetésére azt mondom TALÁN oké de erre se mondanék iget hogy ennyi idősen sárga öves. de a technikák nem érnek semmit.most 2 kyus vagyok amúgy. japánban talán azért is mert ott divat hogy karate vagy nem tudom. de tény hogy a magyarok meg a japánok kyoban nagyon magas színvonalúak voltak.főleg Adámy. Csodáltam őt de elég sok rosszat hallottam róla. De vannak benne szimpatikus dolgok számomra. de japánban valahol komoly harcművészetként kezelik talán valahol itt is. de mint mondottam sajnos tényleg nagyon sok helyen ez csak sport sajnos. lehet sziklaszilárdak vagyunk meg minden meg sose néztem le más stílust de akkor kb ahogy mi tanultuk a kyo meg a thai box egy és ugyanaz csak ők nem tanulnak értelmetlenül jodan ukét meg ilyeneket meg ők ütnek is fejre. kicsit csalódott vagyok hogy ezt évekig nyomtam/nyomom keményen és jóformán rájövök hogy semmit nem tanultam. nem arról van szó hogy jaj de ostoba vagyok hanem csak vártam mikor fogunk komolyat tanulni. de ezt szerintem bárki megérti.
2012. jún. 22. 19:17
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért nem olyan rossz ám a karate! :)

Amúgy mennyi az az "évekig", amíg karatéztál?

2012. jún. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát a Kyo-ra sajnos mindenhol igaz, hogy sportként oktatják. De sok más karate fajtánál Japánba, sőt néhány helyen még USA-ba is, ki kell érdemelni az övet. Hiába tudod a mozdulatokat, ha nem vagy elég érett az övre. Annyiban vitatkoznék veled, hogy én azért 12 éveseknek is adnék sárga, stb. övet, ha azt kiérdemlik. Az itthoni karate oktatás 90%-val emiatt nem vagyok megelégedve. A másik az a vizsgák. Kíváncsiságból elkezdtem olvasgatni sok karate dojo vizsga anyagát, amit ott láttam egy kicsit sokkolt. Olyanok vannak benne a vizsgába, hogy mutasd be, miként kell megkötni az övedet, stb. Ezután döntöttem úgy, hogy nagy valószínűséggel nem fogok visszatérni a magyar "karatéhoz". Ugyanis még anno kiskoromban két évig űztem, csak bizonyos okok abba hagytam (messze is volt, így alapból edzés napokon más nem is tudtam csinálni, stb.).

De a Kyo-t azért ne hasonlítsd a Thai Boxhoz. Thai Boxolók lehet tanulnak fejre ütni, csak baromi rosszul ütnek. Meg alapból csak combost tudnak rúgni. Akkor már inkább a Muay Thai-hoz hasonlítsd össze. Ez lenne az a harcművészet, amiből a Thai Box kialakult. Csak az a baj, hogy itthon azt is sok helyen lényegében Thai Boxként oktatják, annyi különbséggel, hogy megtanítanak könyökölni. De egy-két helyen normálisan oktatják.

De, ha a Kyo-ba csalódtál, és budapesti vagy, akkor szerintem próbáld ki az Ashihara karatét. Kyoból jött létre, azonban itt ütnek is már fejre. Meg tudomásom szerint itt tényleg csak a használható dolgokat oktatnak, mivel Ashihara-t, a stílus megalapítója sokszor bunyóba keveredett az utcán, emiatt ki is csapták. Emiatt létrehozta az Ashihara stílust, amibe állítólag olyan dolgokat hagyott csak meg, ami tényleg használható. Meg ebben nincsenek már Kata-k, csak technika tanulás, technika gyakorlása, majd Kumite.

2012. jún. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a kung fu -ban a sok technika bizonyos szempontból hátrány. Egyrészt, úgy gondolom, hogy jelentős része gyakorlatban, igazi ellenfél ellen nem igazán használható. És ami a legfontosabb: lehet, hogy rengeteg technikát sajátítanak el, de azokat szerintem nem elég magas szinten. Ha valaki csak néhány hatékony módszert ismer, de azokat rengetegszer elgyakorolta, akkor a küzdelemben is jól tudja őket alkalmazni, ám ha rengeteget, de felületesen tanult meg, akkor a harc hevében nem biztos, hogy alkalmazni tudja majd őket.



Utolsó

"De a Kyo-t azért ne hasonlítsd a Thai Boxhoz. Thai Boxolók lehet tanulnak fejre ütni, csak baromi rosszul ütnek. Meg alapból csak combost tudnak rúgni. Akkor már inkább a Muay Thai-hoz hasonlítsd össze. Ez lenne az a harcművészet, amiből a Thai Box kialakult. Csak az a baj, hogy itthon azt is sok helyen lényegében Thai Boxként oktatják, annyi különbséggel, hogy megtanítanak könyökölni. De egy-két helyen normálisan oktatják."

Nem. Én régebben majdnem négy évig Kyokushin karatéztam, most pedig Thai bokszolok, és utóbbi ütéstechnikái messze hatékonyabbak a karatés ütéseknél. Ha van valami, amiben a Muay Thai (ami egyébként a Thai boksz neve thai nyelven) messze veri a karatét az szvsz az ütéstechnikái, amit a hagyományos bokszból vettek át. A Thai boksz pedig a Thai Boran -ból alakult ki egyébként.

2012. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!