Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősporttal válhatok...

Milyen küzdősporttal válhatok "keményebbé"?

Figyelt kérdés

A "kemény"-nyel itt nem arra gondolok, hogy menő leszek mert MMA -zok például...


Egyszerűen növelni szeretném a fizikai teljesítőképességemet, terhelhetőségemet, állóképességemet és ellenállóképességemet. Konkrétan olyan sportot vagy küzdősportot keresek, ahol erre nagy hangsúlyt fektetnek az edzés során és nem kell érte Nepálba utaznom mondjuk, illetve a boxot legyetek szívesek ne írjátok, mert az számomra túl "kötött".


Eddig a keleti/közelkeleti küzdősportokkal szemezgettem leginkább, de nem igazán ismerem az edzésmódszerüket, így nem tudtam választani. Érdekelne egyszerű sportok közül a parkour/free running is, csak ahhoz még semmiféle edzést nem láttam, így túl homályos, hogy hogy tudnám magam jó formába hozni hozzá.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. okt. 30. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Először is döntsd el mit akarsz, nézz utána a küzdősport és a harcművészet közti különbségeken. látogasd meg a közeledben lévő edzéseket és ahol látod, hogy jó az oktatás azt válaszd, ne stílushoz ragaszkodj.

Ha nem ezen a vonalon akarsz elindulni akkor a kettlebell + falmászás kombó is megfelel a fenti általános céloknak.

2011. okt. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
thai ,kick box
2011. okt. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozom Neutronlovag véleményéhez,először döntsd el,mit is akarsz...az írásod pont keveri a kettőt,mert igazán kőkemény az a harcművész,aki testének a lehető legtöbb pontját feledzette arra,hogy azokkal harcolni,gyilkolni tudjon(nem kesztyűben ütöget,puszta ököl,könyök,valamint shuto,haito,hiraken,yubi,technikákat is tud alkalmazni,és ez még csak a kéz része volt,a többit nem sorolom ),valamint a tűréshatárt is a harcművészetek tudják a legjobban kihúzni a végletekig.

Gyors fejlődés viszont inkább a küzdősportokban lehetséges,egyszerűbb mivoltuk miatt.

Aztán utóbb írtad a parkourt,ami aztán k*vára nem kapcsolódik a témához,és attól kemény nem leszel,az biztos.

Szóval döntsd el,mit is szeretnél csinálni,nézz körbe aztán hajrá;)

2011. okt. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nos, a box sem kötött, csak az amit a ringben látsz. Szerintem nagyon is jó a box az általad választott szempontokat figyelembe véve. Egyébként jó a zenbukan kempo, a mui thay, és a kiokoshin karate is. Ezek mind erőre épülő küzdőspórotok. Ha később szeretnél ketrecezni, azokhoz is jó alapokat adnak. Esetleg birkózás, judó vagy brazil jiu jitsu(ezek elég erősen földharc orientált stílusok). A savate se rossz.

Ha utcai harcról beszélünk, akkor egy jó wingtsun mestert javaslok magánba.

2011. okt. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem ezek mind a Taekwondoval jöttek össze! :)

Csak ajánlani tudom!Ha van a közeledben,akkor látogass el néhány edzésre!

2011. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, tanácsaitok alapján ellátogatok pár edzésre.


Azok alapján amit írtatok, először mindenképpen küzdősportot fogok űzni és ha megteremtettem már ezzel a fizikai alapokat, elkötelezem magam egy kis fontolgatás után valamely harcművészet mellett, amelynek a filozófiai hátterét is magamévá tudom majd tenni.

2011. okt. 31. 04:30
 7/12 anonim ***** válasza:
állóképességre valóban Box a legjobb főleg talán Muay thai ,mert most az hogy mennyire jó a stílús arról mindenkinek legyen a saját véleménye ,de ugyebár az a lényege ,hogy te vagy a keményebb ez a kiinduló pont szóval ezért edzésen nem órákat árnyboxolunk hanem valamennyi időt rászánunk tudás fejlesztésre aztán nagyszámú erősítés vagy sparring .Ilyen téren valjuk meg erőnlétre eléggé rámegy az MT erre a témára . Persze nem mondom ,hogy a többi szar lenne meg nem ér semmit , meg teremtől is függ lehet felétek az MT nek van a legszarabb oktatása csak így a fő elméletből kiindulva . Meg ha ahova mész nagyon sok a gyengébb egyyén az lehúzza az edzésmenetet .
2011. okt. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Inuaki válasza:
Az " Erő Karatét " ajánlanám figyelmedbe, Kyokushin Karate. :)
2011. okt. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kemény akarsz lenni???Shaolin Kung Fu.Nézd meg youtube-on a NatGeos vidiket,azok tudnak vmit,én kemény harcra és tűrőképesség,erő növelésre ezt ajánlom,de a vidik magukért beszélnek.
2011. okt. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Shaolin kungfu nagyon kemény csak ahhoz ugyebár ha valamit akarsz elkell látogatni ilyen nyitott kis "Kolostorokba" és ott éldegélni néha-néha mert igazság szerint ez nem olyan szokványos stílús . Az biztos , hogy nagyon kemény csak szerintem nehezen kivitelezhető .
2011. okt. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!