Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van értelme CSAK az önvédelem...

Van értelme CSAK az önvédelem miatt foglalkozni valamilyen harcművészettel/küzdősporttal?

Figyelt kérdés

Egyébként szívesebben szánnám a szabadidőm más hobbira. (zene)

Ha jó erőben vagyok (kondizom), és nem vagyok ijedős típus (inkább kicsit agresszív bizonyos helyzetekben, ezt magamon tapasztaltam már néhányszor), akkor van(lesz) esélyem megvédeni magam ha 1-2-3 ember az utcán belémköt/ki akarnak rabolni stb... ? (persze itt leendő 70-75 kilós izmos felnőtt férfiként gondolok magamra, 16 évesen nem sokat tudnék kezdeni egy 80-90 kilós késes csövessel)

Egyébként régebben egy évig aikidoztam meg egy kicsit ju-jitsuztam is, amivel persze nem érek sokat, de "van elképzelésem" arról, hogy ilyen-olyan támadás esetén mit kéne csinálnom - gyakorlati tapasztalatom viszont alig van.

16/F


2010. nov. 1. 17:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Krav Maga
2010. nov. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

krav magázz, igaza van az első válaszolónak


én még nem próbáltam, de állítólag a legtöbb ütés az alapból 8 napon túl gyógyulónak indul :) keress videókat neten, az direkt az ilyen utcai belém kötnek dolgokra van "kitalálva", mármint, amit civileknek oktatnak

2010. nov. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
ha csak az önvédelmi része érdekel, akkor önvédelmi oktatásnak van értelme, harcművészetnek/küzdősportnak kevésbé.
2010. nov. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom merre laksz,de én még nem hallottam olyat,hogy útonállók kirabolnak valakit,főleg csoportosan,amiért kapásból duplázódik a büntetés-leütéses rablás-.Max behúzzák a telefonod.

Először is kell egy alap emberismeret,mert akkor már messziről látod a csávón,csávókon,hogy mi a helyzet.

Sportnak meg legjobb az ökölvívás,kézitusa és a defendo sem rossz.

2010. nov. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Van értelme, de én ebben az esetben nem hagyományos értelemben vett harcművészetre járnék, hanem kifejezetten önvédelemre kitalált rendszerekre, lásd Krav Maga, vagy Defendo. (ahogy teszem is.:) )
2010. nov. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Jó, a kirablás lehet hogy kicsit túlzás volt :)

Nem lakom veszélyes környéken, csak fontosnak tartom az önvédelmet, mint képességet.

Szerintem gáz ha egy férfi egyáltalán nem tudja megvédeni magát/szeretteit, de én max. azt tudom elképzelni, hogy hetente van 1-2 edzés mert emellett marad idő más tevékenység(ek)re, nem a harcművészet/küzdősport határozza meg az életstílusodat.

Egyébként hallottam már a KravMagáról, és nagyjából tudom hogy miből áll. Aki kravmagázik elárulná nekem, hogy milyenek az edzések, hányszor jár hetente, és hogy mennyibe kerül?

2010. nov. 1. 18:34
 7/15 anonim ***** válasza:
Krav Maga ban nem hiszek ha már önvédelem akkor kick box nem ,hiszem ,hogy jól felkészült kick boxosnak a kezét kicsavarja,mert addig 3 szór fejbe rugja...
2010. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

- kivéve, ha nem szemből, felkészülten éri a támadás

- kivéve, ha nem egyedül vannak a támadók

- kivéve, ha nem alkalmaznak valami piszkos trükköt, amivel edzésen nem találkozott (pl. ugye küzdősportokban tiltani szokták a tökön rúgást, harapást, hajhúzást,...)

- kivéve, ha a támadónak fegyvere van

- kivéve, ha a kickboxer épp nincs bemelegítve, nyújtva, nem olyan ruhában, ami engedi fejbe rúgni a másikat


És

- feltéve, hogy nem blokkol le a támadástól, és éles helyzetben is képes hatékonyan alkalmazni azokat a technikákat, amiket edzéskor megtanult (na most ez itt a legfontosabb, mert ez az, amire kevés az esély, és minél összetettebb a mozdulat, annál kevesebb)

- feltéve, hogy rákészülhet az első szemből jövő támadásra, és pl. nem fogják meg mondjuk hátulról váratlanul, mert akkor se fog ugye senkit lerúgni


Az önvédelmi tréningek nem harcosokat nevelnek, és pont ez az egyik legnagyobb előnyük, hogy nem azt nevelik bele az emberbe, hogy te mindenkit leversz, mert erre a hozzáállásra nagyon rá lehet fázni, hanem tisztázzák az emberben a valós veszélyeket. Nem egy nagyarcú harcművész járta már meg azzal nagyon csúnyán, hogy azt hitte, hogy ő király, és így leállt arckodni, míg normál esetben lett volna esélye elkerülni a veszélyt. Aztán előkerült egy kés, vagy néhány haver hátulról, vagy csak szimplán mondjuk a támadó azzal nyitott, hogy belelocsolta a sörét a harcművész szemébe, azt onnantól annyi.

2010. nov. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mind a krav maga, mind a ju jitsu defendo stb... jó önvédelemre, de csak azért mert három hónapig oda jársz, még nem fogod tudni magad megvédeni. Hiába tudsz technikákat, egy stresszhelyzetben, ha leblokkol az agyad, nem fogod tudni rendesen megcsinálni. Épp ezért kell ezeket évekig gyakorolni. Én 5 évig Ju jitsu-ztam, és amikor abba hagytam, akkor kezdet kialakulni a reflexszerű kitérés stb. 5 év után moszt őjra elkezdtem, és kb 1 éve csinálom megint. Most tartok ott, hogy egy fojtásnál, pl. már reflexből behúzom a nyakam, ha elkapják a csuklóm gondolkodás nélkül, egy ből tudom, hogy kell kiszabadulni stb... Sok minden jó önvédelemre, de mindegyikhez komoly munka, és gyakorlás kell.
2010. nov. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 bandiahegyrol válasza:

Csak önvédelem miatt foglalkozni vele?

Krav Maga.

Valós helyzetekre, szituációkra épít.

Ami még plusz ebben az önvédelmi rendszerben, hogy edzéseken hangsúlyos, fejlesztett terület az is, hogy mi is történik velünk, bennünk egy olyan helyzetben, amikor esetleg megtámadnak, támadásnak vagyunk kitéve. Milyen megélni ezt a mentálisan, fizikailag stresszelt, adrenalinnal felpumpált kicsit beszűkültnek mondható tudatállapotot. Ráadásul oly módon, hogy közben képesek legyünk megvédeni magunkat és biztonságosan kikerülni a helyzetből.

Nem kell csodákat várni, ez nem a red-pill:)

Rendszeres edzésekkel kb egy év után mondhattam magamnak, hogy nagyobb biztonságban érezhetem magam. A lényeg, hogy reflex szintű automatizmusok induljanak be egy adott helyzetben és ez hosszú, rendszeres gyakorlással érhető el.

Az első időben inkább az volt a jellemző, hogy jesszus-mária, esélytelen lennék bármely szituációban, ez mára változott. Pláne és szerencsére, hogy tudok edzeni számomra hatalmas tömegű "izomkolosszus" edzőtársakkal is.:)

Mára a helyzet az, hogy tudom, nem lennék esélytelen és mégis nagyon okos dolog, emelt fővel, intelligens módon elkerülni a zűrös helyzeteket:)

Ami még érdekes volt nekem az elején, hogy bizony az is lehet fájdalmas számodra, amikor te ütsz, vagy rúgsz:) szóval ezt is meg kell tanulni. Az élet nem egy Piedone film:)

2010. nov. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!