Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin Karate, Ashihara...

Kyokushin Karate, Ashihara Karate vagy Shotokan Karate? Melyik a hatékonyabb utcára?

Figyelt kérdés

És mi a különbség közöttük? Mások a technikák? Melyiket válasszam?


Ja más stílusokat ne írjatok, kizárólag karatézni szeretnék.


2011. nov. 5. 07:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok karatés egyáltalán, egy karate edzésen sem voltam soha (mármint nem vettem részt bennük). Viszont nézőként látogattam sok edzést (pont ezt a 3 irányzatot, amiket felsoroltál Kérdező), vannak karate mester ismerőseim, és sparringolni is szoktam karatésokkal is, valamint egyik tanítványom is shotokan mester.


Mivel magam is értek a harcművészetekhez, megosztom a tapasztalataimat, amiket láttam, észrevettem.


Shotokan katate:

Ez a tradicionális karate (Funakoshi Gichin alapította meg), sok formagyakorlat, igen kemény erőnléti edzés, sparring is van, ütnek fejre is ebben a stílusban, többnyire kézzel dolgoznak (mármint többnyire ütnek), de a rúgások is ott vannak. Többnyire védekező stílus.


Kyokushin karate:

Ezt "Erő karate"-ként is szokták emlegetni. Oyama alapította a stílust. Agresszív többnyire támadó stílus (persze a védekezés itt is fontos), nagyjából az ütés-rúgás aránya megegyezik, talán egy hangyaf@sznyival többet rúgnak. Formagyakorlatok itt is vannak, erőnléti edzés szintén jó. Fejre nem ütnek, legalább is versenyeken ez tilos. Ez ilyen sportosabb stílus.


Ashihara Karate:

A Kyokushin-ból fejlődött ki. Na ez az a karate, ahol szinte semmi formagyakorlat nincs. Erőnlét és bunyó van. Valamint abban különbözik a többi karatétól, hogy itt nem csak ütnek rúgnak, hanem vannak itt dobás és elvezető technikák is, hasonlóan, mint a judóban, persze földharc nincs, csak van 4-5 ilyen dobástechnika és elvezetés. A megalapítója (nem jut eszembe a neve most), utcai harcra találta ki. A négyszeres K1 bajnok Semmy Shilt is ashihara mester. A K1-ben Feitosa és még mások is csinálják ezt a stílust.


A technikák mind a 3 stílusban megegyeznek szinte, ugyanaz a mai geri, ugyanaz a mawashi geri. A filozófiájuk más.


Bár nekem a karate sosem tetszett, de ha pisztolyt tartanának a fejemhez, hogy már pedig karatézzak, én a akkor ashihara karatét űznék. Ez tetszett meg nekem a legjobban, persze ez az én szubjektív véleményem.


Késes Krisz

2011. nov. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ja bocsi rosszul írtam! Feitosa nem ashihara karatét űz, hanem kyokushin-t! Bocsi, elírtam!


Késes Krisz

2011. nov. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
a kudo-nak nézz utána inkább.
2011. nov. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Krisz, az Asihara karate, mint azt neve is mutatja Kancho Hideyuki Ashihara alapította, a kyokushinból lett kifejlesztve, kifejezetten önvédelemre. Én ugyan nem űzöm ezt a stílust, de az egyik jujitsu mesterem ebben a stílusban is fekete öves (a jitsu mellett)
2011. nov. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem mind a három karate stílust próbáld ki, mert nagyon ütősek tudnak lenni egyszerre.
2011. nov. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Utcára leghatékonyabb a Wing Tsun.Én karetéztam 4 évig,haverom meg 2 év Wing Tsun tanulás után simán legyűrt.Sokkal kifinomultabb,jobb,használhatóbb technika.
2011. nov. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Karatét akarok tanulni, ezt le is írtam. A varázslós wing tsun-os sztorikat, hogy" wing tsun-ozok x éve laposra vertem y harcművészetet képviselő embert" nem hiszem el!


Érdekes haverom 1 éve bokszol csak, mégis elvert egy edzésen egy 3 éve wing tsun-ozó illetőt. Nem hiszek a wing tsun-nak nevezett mókusboxban.

2011. nov. 10. 20:38
 8/14 anonim ***** válasza:
Persze azt hiszel amit a karsz.Amikor karatéztam nálunk is voltak nyeszlett barna meg feketeövesek akiket kezőként elvertem.Persze nem elég az hogy arcművészetet tanul valaki.Van aki csak unalombój jár,az járhat 10 évig is akármire úgy se megy semmire.Más meg szivvel lélekkel belead mindent,az 1 év alatt többet tanul.Én nem akarlak rábeszélni semmire,de egy edzésre elmehetsz.
2011. nov. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
"Nem hiszek a wing tsun-nak nevezett mókusboxban." A lehető legnagyobb baromság ha valaki leszól 1 stílust csak azért mert szarul oktatják Magyarország nagy részen. Elmagyarázhattad volna Bruce Leenek milyen mókusbox a Wing Tsun.
2011. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10%
Mivel az előző hozzászóló wing TSun-t írt, teljesen igaza van. A wing tsun tényleg szar. :) (Bruce Lee sem azt tanult.)
2011. nov. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!