Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik küzdösportot válasszam?

Melyik küzdösportot válasszam?

Figyelt kérdés

Ti melyik küzdösportot ajánlanátok?Kérlek mondjatok néhányat amelyik tényleg hasznosak.Csak 14 éves vagyok,kondizni hetente 2-szer járok.Jártam még Whing Chun-ozni de mást is szeretnék kiprobálni.

Előre is köszönöm a válaszotokat.


2011. nov. 11. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Na kezdjük.


1.A Whing Chun az nem küzdősport, hanem harcművészet. A Kung Fu mióta küzdősport?


2.Mire gyúrsz? Hogyan kondizol? Milyen a testalkatod?


3.Ha küzdősportolni akarsz, akkor muay thai, kick box, karate, tae kwon doe, kendo, MMA, savate, bírkózás, ökölvívás, kempo és esetleg még a vívás is.

2011. nov. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az előttem iró nagyon jó választ adott a kérdésedre.

"Jártam még Whing Chun-ozni de mást is szeretnék kiprobálni."

Ilyen harci stilusokat nem kell félévente váltogatni,mert nem tanulsz meg semmit.Egyet tanulj de kőkeményen és jó pár évig.A Whing Chun és Wing Tsun nagyon jó hacművészet.

Ha küzdősport akkor meg amit leirt az előttem iró.

2011. nov. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat,kijavitóm magam,rosszul fejeztem ki magam,nem küzdösport,hanem az lehet küzdösport,harmüvészet vagy bármi.

2. szorra pedig nem mondtam,hogy abba akarom,hagyni csak mást is ki akarok probálni.

3.szorra pedig köszönöm a válaszokat,csak légszi ne csak felsoroljatok neveket,mert én is ismerek sokat,hanem egyet amit meg is magyaráztok.

Köszönöm.

2011. nov. 12. 18:54
 4/7 A kérdező kommentje:
Kondizni,azt pedig alsó kar,felső kar,láb,has,mell,hát-ra. Az egyik barátomnak kondi terme van és nála szoktam,minden második nap.A magasságom 1m64 és a sulyóm 50 kg.Elég mozgékony vagyok,sokat szoktam parkourozni(ugró,mászó sport).
2011. nov. 12. 18:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Muay thai, kick box: a box-hoz hasonló küzdősportok, csak itt van lábhasználat. A thai box thai földről származik, és több mozdulat van engedélyezve mint a kick box-ban. (pl. könyök, térd, derék alá rúgás)


A karate gasonlít a thai box-hoz, szabadkezes küzdősport. Ütés, rúgás.


TKD: ez is nagyon hasonlít a fentebb megemlített küzdősportokhoz. Ez egy koreai eredetű harcművészet. Lényegében ez is az ütéseken, rúgásokon, hárításokon alapul.


Kendo: Ez a japán kardforgatás-ból alakult ki. A lényege, hogy kardal harcolnak, és itt is használnak sportos fizikai elemeket.


MMA: Mixed Martial Arts más néven Kevert Harcművészetek. Ez a sport igen sokféle harcművészet használatát engedélyezi.


Savate: ez a Francia-box, egy szorítóban űzött versenysport. Hasonlít a kick box-hoz.


Bírkózás, ökölvívás csak tudod, hogy mi.


Kempo: egy modern harcművészeti stílus, a karate az alapja.


Vívás: tudod, hogy mi.


És a segítségedre van még ez is: [link]

2011. nov. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 RyuKocusei válasza:
ha nagyon rajta vagy a keleti harcművészeteken, akkor én a Shaolin kung-fut, vagy a Ninjutsu-t ajánlom. a shaolin, ténylegesen csak látvány és nagyon erősít, ha már elértél egy szintet akkor viszont hasznos lehet. a ninjutsu pedig ha Bujinkan szövetség dojo-jában tanulsz hasznos lessz az életben.
2011. nov. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,a váalszokat,nagyon hasznosask voltak.
2011. nov. 14. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!