Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősportot vagy...

Melyik küzdősportot vagy harcművészetet válasszam?

Figyelt kérdés
azt szeretném hogyha a tanult harcművészet,küzdősport "aktiv" legyen és legyenek versenyek
2011. aug. 4. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

akkor küzdősportot válassz.


box, thaibox, karate, jiu jistu, judo, bírkózás, jujutsu

2011. aug. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszofdat most hogy mondod a bírkozás nem is lenne rossz ötlet de úgy tudom annak több ága is van ?
2011. aug. 4. 23:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Van kötött fogású birkózás és van szabadfogású birkózás.
2011. aug. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Harcművészeti versenyek nincsenek a technikák nem egymás pofozgatására lettek kifejlesztve, hanem háborús körülményekre ahol gyorsan harcképtelenné kell tenni az ellenfelet nem visszariadva semmilyen gonosz módszertől. Ilyet nem lehet ringbe engedni, edzéseken is saját felelősségre veszel részt balesetek bármikor történhetnek.
2011. aug. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló, a jujutsu nem küzdősport, nem a ringbe van kitalálva. Egy harcművészet, ami a háborúban született és gyilkolásra termett. Persze 'nyugaton' megpróbálták sportosítani, de a végeredmény nem más, mint az MMA-hoz hasonló gladiátorharcok:

http://www.youtube.com/watch?v=ITmDdJgI6Nw


És ha egy jó jujitsu-s beszabadul a ringbe, akkor születnek olyan vadállatok mint Shinya Aoki (aki hatalmas arc szerintem):

http://www.youtube.com/watch?v=0GKneOIyXyA

1:45-től jön a lényeg, Aoiki legjelentősebb pillanatai. A videót végignézve láthatjuk, hogy nem egy mérkőzése végződött kartöréssel...

2011. aug. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Persze 'nyugaton' megpróbálták sportosítani"


itthon is. sok jujitsu földharc versenyen indultam már...

2011. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én személy szerint a birkózást ajánlanám!


Ahogy már az előttem szólók egyike is írta

van kötött és szabad fogású birkózás!


A szabad fogású birkózásban az egész testet be lehet vetni, kötött fogású birkózásban viszont a lábat nem lehet bevonni az akciókba, illetve támadásokba. Csak felső testet lehet fogni akcióknál(lábat nem).


Én magam több mint 7 éve űzöm ezt a sportot(versenyszerűen), versenyek is vannak havonta több is korosztálytól függően.


Változatos sportág, kiváló az állóképesség, erő, koncentráció fejlesztésére is.


Ha van még kérdésed szívesen válaszolok!

2011. aug. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 15:28

Igen itthon is van ilyen, én is versenyeztem a Sport-Jitsu keretein belül. De attól még a hazai dojokban leginkább önvédelmi jellegű képzések vannak. Viszont tőlünk kicsit nyugatabbra ez a harcművészet is kezd elüzletiesedni, és egyre inkább a verseny vonalat erőltetik az harctechnikák helyet...

2011. aug. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én karatéztam abban vannak versenyek rendesen szal ha a kondi és a versenyek érdekelnek válogathatsz van 4 ága


ha meg a harcara akarsz rámenni én a krav magát ajánlom és mielőtt bárki beszólna elmondom h már kioktattak GYK-n h mér nem jó és hogy mennyivel jobb a jiujitsu viszont én ezt ismerem és ha másnak nem is erőmléti edzésnek kiváló(és szerintem harcilag is)

2011. aug. 6. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, az én voltam :)

De tudod a karate mára elég összetett lett. Eredetileg Okinawán gyakorolt harcművészet volt, majd Gichin Funakoshi a shotokan megalapítója vitte el japánba (honshu szigetére, Tokióba) a karatét, és miután megreformálták sikeresen került bele a judo mellet az oktatási rendszerbe. Így Funakoshi-t tekintjük a modern sportkarate atyjának. Ugyanakkor, habár (mint már fentebb említettem a harcművészetek elüzletiesedését) egyre több klubban jelent meg a versenyszerű oktatás, a karate megmaradt harcművészetnek. (Ezt tökéletesen szemlélteti a 'Karate kölyök' című film, de NEM a 2009-es Jackie Channal meg a kung fu-s mininiggerrel, hanem a régi, amiben még Pat Morita volt a mester. Vajon a fiatal olvasók most tudják miről beszélek?) Így különböztetjük meg egymástól a versenyszerű karatét (karate-do) és az eredeti, önvédelmi karatét (karate-jutsu).

Ezért mondják azt, hogy a karatét lehet küzdősportként és harcművészetként is űzni.


Szóval kedves kérdező, ha karatézni akarsz (vagy bármi mást) mindenképpen döntsd el, hogy harcművészetet, vagy küzdősportot akarsz-e tanulni.

2011. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!