Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » "Katonai közelharc" küzdősport...

"Katonai közelharc" küzdősportot keresnék, milyen néven keressem ezt? és Debrecenben van-e lehetőség ilyet tanulni?

Figyelt kérdés
konkrétan http://www.youtube.com/watch?v=sYDWCE_oZRo ennek a videónak a nyomán érdekelne.
2011. nov. 12. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

jó a videó. amúgy a fejedben különítsd el szerintem a katonásdit és a közelharcot. egy katona még ha közelharcilag képzett is, manapság lövöldözéshez ért nem bunyóhoz. ezt általánosítva értem, ez most nem ilyen világ igazsága írás.

de itt van neked itthon katona, aki tud.

Zöllei ezredesről csak jót hallottam eddig. azt tudni kell, hogy ő sem szuperkatona, hanem jitsuzot.. ezért is nagyon kemény!

[link]

Edzéseket tartja: Dr. Zöllei Zoltán nyá. alezredes közelharc-kézitusa szakértő


a videódon mondjuk kali-t írtak, de volt ott sokminden gyilkos dolog, én wingchunos technikát, jitsut is láttam, tényleg jó promo videó.

amit én ajánlanék, az a wudang kungfu. megfelelő gyakorlás után ezzel bármilyen katonát kicsinálhatsz. persze ha kétszer annyi ideje kézitusázik mint te, akkor nem, de ez az a rendszer, amibe nagyon érdemes fektetni, szerintem.

2011. nov. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha figyelnéd is a kiírásokat,akkor okosab lennél.A videóban minden ki volt írva.Ez a filippino féle önvédelmi rendszer,a bot és késharc pedig katonai kali.Az is ki volt írva,h 'military staff ONLY',magyarul:'CSAK katonai egységeknek'.Meg az is,h kifejezetten csak hamburgban van.Ha itt magyaro.-n akarsz ilyesmit tanulni,akk kézitusa,defendo,krav maga,(ugye a videoban is feltüntetett)kali kés- és botharc.
2011. nov. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
én pesti edzést linkeltem Zölleivel, de ezt csak példának írtam, ezen is el tudsz már indulni.
2011. nov. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Aczél, mit tudsz pontosan Zöllei-ről?
2011. nov. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

én nem jitsuzom, csak jitsusoktól úgy hallottam róla, mint te most tőlem.

de van egy általános igazság: az a harcművész, aki seregben kiképző tiszt (legyen jitsus, aikido-s) ők jók szoktak lenni. ennyit tudok. régebben kétkedtem, hogy "katonai kézitusa" meg ilyen fas.ságok, de aztán egy jitsus azért elmondta hogy s mint vannak ezek a dolgok.

2011. nov. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Csak nem Krisz volt az? Mert én igazából nem nagyon tudom, hogy ismeri-e rajtam kívül zöllei-t, de nem is emlékszem, hogy meséltem volna róla. Elvégre hol vagyok én ahhoz, hogy az ő nevével dobálózzak? :)


Mindenesetre voltam egy edzésén. Hát az a jitsu tényleg gyilkos, kicsit jobb mint amit mi csinálunk. Ha lenne leég pénzem, akkor hozzá is járnék...

2011. nov. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
persze, lehet hogy vele beszéltem erről.
2011. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Krav Maga


[link]


Defendo


[link]


Az oldalon a cikk kixsit lejjebb van:DEBRECEN

Edzések: kedden és csütörtökön

Balmazújvárosi út, Kossuth Laktanya sportcsarnoka

Első edzés: 2008. november 4. (kedd) 18:00 - 19:00

Érdeklődni lehet: Edzésnapokon 17. 45.-kor a Laktanya bejáratánál a beléptetésnél illetve

Instruktornál: Kovács Zsolt 06 70/ 3222094

Honvédségnél: Bacskai István 06 30 / 2396673

Tactical Rendvédelmi Szaküzletben: 30/ 2069879

kovacs.zsolt@defendo.hu


Jeet Kune Do/Kali


[link]


Itt is kicsit lejjebb van a cikk:Debrecen

Oktató: Szabó Róbert

Időpont: Hétfő: 18-19 h. JKD1, 19-20 h. Kali, 20-21 h. JKD2

Szerda 18-19 h. JKD1, 19-20 h. Kali, 20-21 h. JKD2

Péntek 17-18 h. Crosstréning, 18-19 h. JKD2

Cím: Debrecen, Domb u. 1.

Érdeklődni lehet: 30 471-8958

wingchunrobi@freemail.hu

[link]

2011. nov. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ment a lájk Carbon! :)
2011. nov. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ennél mondjuk BKson a Freestyle fighterek kicsit keményebben tolják mondjuk más témakör ,de az is ilyen önvédelmű összerakás mondjuk az edző is ijesztőbb :D ilyen 100 + kiló szintiszta izom és probléma nélkül sarokkal fejbe rug szóval kb ott is van minden kés elleni harc is asszem fegyver elleni harcal meg az a gond , hogy annyi videónak a legelején mutatják , hogy ahhoz , hogy technikát lehessen a pisztolyoson csinálni közel kell legyen (evidens ,de sokaknak nem volt az ), hogy kivannak ezek az emberek oktatva . Mondjuk én kés ellen se nagyon szórakoznék ,de ki mennyire bátor ugye :D (vagy vakmerő )

Ha véletlenül huzamosabb ideig vagy fent pesten érdemes lenézni 1 pár alkalomra asszem 6 rong egy hó az kibírható és persze az alatt nem tanulsz meg semmit csak még is tapasztalat szerzés , hogy milyenek vannak legyen viszonyítási alapod más klubbokhoz ha esetleg elmész . Mondjuk azt hozzá kell tenni , hogy ez a hely különbözik ilyen egyéb krav maga etc .. től mert itt nem csak önvédelemre tanítanak hanem a freestyle gálára szóval keményebb erőnléti edzések vannak csak ebből adódóan , ugyebár nem csak azokat a technikákat csinálod meg amit átlag ember (mert ugye pl Krav nak az átlag ember képesség az alap plusz ezaz 1 másodperces szabály ez ....)


Egyébként milyen farmer az amibe olyan magasra fel lehet rugni ? Én nekem edzéstől kb a farmereimbe egy combost alig tudok már rugni :D Hogy , vagy hol érdemes olyan farmerokat keresni ami kicsit többet enged (tudom van méretezés ,de valahogy nem nagyon esek bele egyikbe se valahogy valahol vagy mindíg kicsi vagy nagy vagy egyszerre a farmer ) Ha tudtok valami márkát ami erre megy vagy valami hasonló szóljatok már . Kösz .

2011. nov. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!