Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek melyik küzdő...

Küzdöfan99 kérdése:

Szerintetek melyik küzdő sportal tudja igazán megvédeni magát egy gyerek?

Figyelt kérdés

2011. nov. 18. 18:28
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Küzdősport ink a ringbe jó.. Önvédelemre ink harcművészetet tanulj pl. wing chun,jeet kune do,ju jitsu.Ezek mind jók ha jó mestert fogsz ki,és van sparring az edzésen.
2011. nov. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van,röviden tényleg ennyi,utcára inkább harcművészetet kell keresni,DE..

egy jó bunyós a küzdősportokban szerzett tudást is tudja alkalmazni utcán,míg a balf*sz lehet,hogy a harcművészetet sem.Persze abban több gyilkos és pusztító technika van,de ha valaki ezt nem tudja megfelelően használni,cseszheti.

Az utcára igazából jó beszélőke,ha meg már gond van,lélekjelenlét,helyzetfelismerő-készség,gyors és megfontolt döntéshozatal és könyörtelenség kell.(na meg valami bunyós tudás sem árt ugye,ilyenkor tényleg jobban jön a harcművészeti képzettség)

Szóval ezzel azt akarom mondani,hogy az utcára felkészülni nem lehet,jobb elkerülni az ilyen balhékat,meg a "nagyvagányok" általában nem a jó kötésű/kiállású harcosokba szoktak beleállni.

Ha mégis,és használnod kell a tudásod..légy kíméletlen,ha az életedről van szó,harcolj a végsőkig;)

2011. nov. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
Én lehet hogy félre értettem Bruce lee-t anno ,de a harc nem arról szól , hogy milyen stílust ismer az ember mennyire halálos , vagy mennyire effective hanem mi az amivel ő a legjobban kitudja fejezni magát . Innentől kezdve vagy azt lehet mondani ,hogy nincs legjobb technika , vagy nincs végtelen sok , mert mindenkinek megvan a legjobb . Én egyébként teljes mértékig elhiszem ezt a fajta gondolatát Brucenak nagyon érdekes , hogy amellett ,hogy milyen jól bunyózott milyen inteligensen beszélt néha azért elgondolkodok , hogy nem-e írták neki a szöveget , csak sajnos nem áll rendelkezésemre tapasztalat az ő idejéből .
2011. nov. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Egyébként gyerekként sehogy , mert iszonyatosan nagy erőkülönbség van . Ha választani kéne , hogy egy 14-15 éves gyerek és egy nő aki mondjuk 25 nagyrészt 25 éves nő lenne a nyerő és akkor még az is gyengébb mint egy férfi . Persze ez csak általánosítás ,de ez szerintem pont olyan helyzet ahol az általánosítást inkább döntő % nak nevezik . Viszont nagyon érdemes elkezdeni minél hamarabb , mert fiatalabban jobban rögzűlnek a dolgok én elkezdtem 85 -93 kilóval 18 kezdeni (még ez is gyerek ,de testfelépítésem miatt , már eléggé kint voltam ebből a korból ) és voltak problémák még igazság szerint láb munkánál most is vannak , hogy inkább keményebbet rugok ,de nem bírok olyan sokat .
2011. nov. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim válasza:
Hát én nem igazán hiszek az ilyenekben. Már csak azért se mert mondjuk más edzésen meg más utcán bunyózni. Ennél fogva aki sűrűn kerül utcai verekedésekbe az sokkalta fölényben áll. Jó mondjuk egy tapasztalt utcai bunyóst biztos földhöz csapnák az ilyen danos mesterek, de ha olyannal kerülne szembe aki mit tudom én pár éve űz valami ilyet, háát nem az utcai bunyós maradna alul.
2011. nov. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.....tudtok olyan küzdő sortot ami nyíregyházán van???
2011. nov. 19. 20:18
 7/35 anonim ***** válasza:

14:02 aki gyakran kerül bele utcai verekedésbe azt előbb utóbb leszúrják. vagy nem, és akkor tényleg a saját bőrén, az élete kockáztatásával tanul és tapasztal, és erős lesz.


viszont egy jó edzés felkészít az utcára, minden ge.ci orv technikát, hátba támadást le lehet modellezni, legfeljebb edzésen is annyit érsz vele, hogy hátulról bizony 9/10 arányban leszúrnak. de ha ez van edzésen, akkor az teljesen reális, utcán sem lesz már ennél rosszabb helyzet. viszont aki edzésen, egy nála tapasztaltabb embertől tanul mondjuk ölni, annak nem lesz már utcán különösen meglepő, hogy milyen erősen vagy hova kell ütni torokra, hogy ne élje túl az ellensége. és pontosan ezért kell tanulni.


Kérdező, sajnos nem tudom Nyíregyen mi a helyzet.

2011. nov. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Oké...köszi...
2011. nov. 20. 18:45
 9/35 LunIstar válasza:

csatlakozom ahhoz a táborhoz, akik szerint nem feltétlen a technikai tudás, hanem "megfelelő hozzáállás" a dolog kulcsa. Amúgy tényleg majdnem mindegy, hogy hová jár a gyerkőc, igazából a kor, a testfelépítés, meg a hozzáállás számít.

Ha gyorsan akarsz eredményt, akkor a picit brutálabb dolgok felé indítsd: box, kick-box, krav maga, birkózás.

Ezekkel az a jó, hogy rövid idő alatt nagy eredményeket tud mutatni, viszont utána már relatív kevés újdonság van benne...

Ha elég kitartó, és nem hagyja várhatóan ott az egészet pár hónap, vagy 1-2 év után, akkor jöhetnek a keleti harcművészetek: karate, aikido, jujitsu, taekwondo, kung-fu, stb., eseleg ha már a kamaszkor vége felé jár, akkor lehet a fegyveres harcművészetek felé is nyitni...


Én 18 évesen, cérna alkattal kezdtem fegyveres harcművészettel... (most 28 vagyok)

Csapattársam tart edzést Nyíregyen, gyerekeknek és felnőtteknek is, privát üzenetben odaadom az infókat ha gondolod.

2011. nov. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 horadric válasza:

Én egyértelműen Krav-Maga-ra szavazok.

Jartam, ismerem valamennyire.

Abszolút életszerű szituációk védésére szolgál, pl megragadnak ruhánál fogva, hajadba kapaszkodnak, több támadó, stb.

Küzdősportokkal az a baj, h sportszerűségre nevelnek, de egy utcai támadó NEM SPORTSZERŰ! Nem kell vele sem sportszerűen bánni. Ráadásul a küzdősportok 1 ellenféllel számolnak, viszont az utcán ritkán kötnek bele a gyerekbe egyedül, inkább 2-3 ellenfél van.

Krav-Magának van Krav-Junior edzése, de nem tudom, hogy Nyíregyen van-e, nézd meg a honlapjukat.

2011. nov. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!