Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen tehnikák vannak fels...

Milyen tehnikák vannak felsõ test izmosításhoz? (plusz még pár kérdés a cigirõl és proteinrõl).

Figyelt kérdés

Elõször is pár tanácsaot szeretnék, hogy hogyan tudnám sikeresen!! fejleszteni például a mell izomzatom, természetesen minden eszköz nélkül. (Ide csak olyan írjon, aki tapasztalt és nem a neten olvasott róla..)


Ezenkívül kiváncsi lennék valamire. Sovány vagyok, a családomban 1 kövér ember sincs. Lehetõségek arra, hogy megnöveljem a sùlyom? Esetleg ezt befolyásolja az, hogy dohányzom?


A proteinhez érdemes lenne hozzányùlni? Nem szeretnék én nagy izmokat, csupán olyan sexy, kis dinamikust ;)

Ha valaki részletesen leírná, hogy mennyibe megy a protein, hogyan kell 'fogyasztani', esetleg felhasználási módja.


Kommentárokat nem várok,

köszönöm szépen!

17/F


2011. nov. 25. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Nos, azt hiszem, menjünk sorba:)


Az első kérdésed nem igazán értem, légyszíves írd meg, neked mit takar az, hogy minden eszköz nélkül. Nem akarsz konditerembe járni, vagy súlyzós edzést végezni? Mert akkor nem szabad nagy csodákat várni,a fekvőtámasz kevés ehhez.


Alapvetően nem probléma ha vékony vagy, vagy ha nem örököltél hajlamot a könnyebb súlyfelszedésre. Ilyenkor nehezebb tömeget növelni, több táplálék kell, és még keményebb a tömegnövelés, de ez jó is lehet, mert nem zsírosodsz annyira. A dohányzás semmiképp sem jó, köztudott hogy hatalmas az étvágycsökkentő hatása, ami főleg tömegnöveléskor a rossz, de ezen kívül hamar kifulladsz tőle edzéskor, a szívnek sem tesz jót, de gondolom te is tudod.


A proteint maximum a tömegnövelő mellé. Először mindenképp inkább egy tömegnövelőt kellene választanod, ha tömegnövelsz, a protein mehet kiegészítésnek, de tömegnövelé nélkül nem lesz túl jó a dolog, de ez étrendfüggő.


Légyszíves tényleg írd meg, hogy ezt te konditerem nélkül gondoltad vagy hogyan? Mert akkor többet tudok segíteni:)

2011. nov. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nekem legjobban a húzódzkodás jött be fekvőtámasszal kombinálva, meg egykezes súlyzók. A lényeg hogy rendszeresen csináld. Hát nem azt mondom hogy bika lettem tőle, meg már régen is volt, de frankón látszott az eredmény és még mindíg van belőle:). A fehérje szerintem felesleges, egyél sokat, húst, igyál tejet, és szokj le a cigiről, akkor még jobb lesz az étvágyad. Amúgy a konditerem se hülyeség. Megfűzöd egy haverodat és nem is lesz olyan unalmas.

Amúgy a rendszeres sportolásra is majdnem úgy rá lehet szokni, mint a dohányzásra.

2011. nov. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 N0rbi04 ***** válasza:
Dobd el a cigit! Egykezes fekvőtámasz, húzódzkodás, lábemelés, egylábas guggolás a te barátaid. Később jól jöhet még egy kettlebell is. Erőnlétnek jó még kis futás, mert az is kell.
2011. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hány szálat szívsz naponta?
2011. nov. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ha tudnátok mennyire örülök a válaszaitoknak:)


Az elsõ kommentelõnek írnám, hogy konditerembe nem nagyon van idõm/lehetõségem járni, viszont pár egykezes sùlyt betudok szerezni, esetleg pár ilyen kisebb kelléket, ami még szükséges lehet :)

Viszont nem értem, hogy hogy érted azt, hogy szedjek tömegnövelõt? Nagyon nem vagyok otthon ebbe a témába:)

Mi az, hol kapható, hogy kellene szedni stb :)


Futni rendszeresen járok 3-4x hetente, azzal nincs gond.


Az utlsó kommentelõnek :)

Hát átlag naponta kb 6-7et, amikor party nap van, akkor megy a csomag :S

2011. nov. 26. 13:11
 6/8 N0rbi04 ***** válasza:
Tömegnövelő röviden fehérje+szénhidrátok, esetleg pár egyéb adalék, ami növeli hatékonyságot. Ilyenek pl. Jumbo, Volumass 35, Nitro Gain. Utóbbit Biotech USA üzletekben lehet kapni, előbbiek Scitec termékek. Neten is rendelhetsz pl shop.builder.hu, itt pár hasznos tanácsot is találsz.
2011. nov. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, első vagyok!


A tömegnövelő röviden és egyszerűen elmagyarázva szénhidrát, táplálékkiegészítő, nagyjából olyan, mintha megennél egy nagy tál csirke-rizst. Akkor szokták fogyasztani, amikor edzéskor a tömegnövelési fázisban vannak, azaz kicsit hízni, hogy később lehessen mit szálkásítani. Ugyan olyan por anyag, mint a protein, azzal a különbséggel, hogy ebben rengeteg szénhdrát van, a protein fehérje végülis.


Azonban ha otthoni edzést szeretnél végezni, az én véleményem szerint nem kell tömegnövelő, sem protein, hiszen nem végzel akkora intenzitású edzést, mint egy edzőteremben, viszont a kajára érdemes odafigyelned akkor is. Sok szénhidrát ha vékony vagy, fehérje, de javaslom body.builder.hu-n olvasd el az alapismereteket, leírja hogy mit kell tudnod a táplálkozásról.

Különben elég szép eredményeket lehet így elérni otthoni edzéssel is. Sok féle gyakorlatot el tudsz végezni a kézisúlyzókkal, fekvőtámasz, ha van lehetőséged, akkor húzódszkodás rúdon, tolódszkodás, ilyesmi. Ha jól csinálod, az is tud látványos lenni:)

2011. nov. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kockásfülűnyúl válasza:

Edzőterem nélkül max bohóckodni fogsz és tévúton járni. Sokan azért nem fejlődnek, mert 1 nem jól táplálkozik (ez a le marginálisabb kitétele ennek a sportnak, a jól, és jót evés)2 a legtöbb ifjú titánnak "fingja sincs" egy gyakorlat helyes elvégzéséről, és a helyes levegő vétel fontosságáról. Az agy és az izom közötti kapcsolat ösztönös kialakulásához idő, és edzőtárs kell ahhoz nagyon kevés két egykezes "tescóssúlyzó" 3 Ha minőségi izmot akarsz akkor tömegnövelő étrend télen sok aerob mozgással, különben bepuffadsz ami egy testépítőnek jó, hiszen majd tavasszal lepucolja, de ezt te nem akarod magadon látni vagyis ha anaerob mozgást nem végzel nem is fog történni semmi, olyan leszel, mit az agárkutya, az általad leírtakban már most is megvan az a forma.. konklúzió nem kell semmit tenned hiszen olyan vagy amilyen akarsz lenni...


Eddig volt az oltás; Most a komoly válaszom.

Keress egy személyi edzőt (ilyen formák a termek környékén leledzenek) konzultálj vele face to face, hiszen itt így csak általános tanácsot lehet adni. No alkohol, no cigi (vagy ha annyira nehéz letenni akkor redukáld napi 5-ről 1/2 dobozra;)))

Kezdj alapozó edzésbe heti három nap,H-SZ-P H. Pl; H- Mell kar. Sz. váll-hát P Láb.

Nem kell órákig gyilkolnod magad fölöslege. Elég 3x10-15 ismétlés, és kezdőként egy testrészre 9 széria vagyis 3 gyakorlat (alapgyakorlatokra gondolok Pl; Fekvenyomás egyenes padon, Tárogatás,stb) Tápkiegek ; Tömegnővelő, vitamin komlex, Creatin mátrix, És sok hús (fehér húsok, vagy minőségi vörös, de okosan. Mottó; Go hard or Go HOME...;)))

2011. dec. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!