Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Karate oktatás M. o. -n?

Karate oktatás M. o. -n?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, hülye kérdés. Csak azt akartam ezzel kérdezni, hogy a Karatét milyen színvonalon oktatják itt Magyarországon?( Itt gondolok mindegyik karate fajtára)
2011. dec. 16. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
kyokushin karate csak ezt tanuld!!!!
2011. dec. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vadmeggy ***** válasza:
Világ élvonalába tartozunk. A volt karatetársaim közül többen érmet nyertek a világbajnokságon tavaly előtt.
2011. dec. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utcára Ashihara karate!!!!
2011. dec. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rák stílusú kung-fu!!!!!!!
2011. dec. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ashihsarát tényleg tanitanak jót.

a "világszinvinal" ne tévesszen meg. én is ismerek jó karate versenyzőket (edzettem velük, meg minden ami kell...) bármelyik cigány lekéselheti őket, mondjuk 50% eséllyel, ami nem túl jó.. nem tanitanak általában igazi okinawai gyilkos karatét.

2011. dec. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vadmeggy ***** válasza:

Ki mondta, hogy önvédelemre kell?

Aki önvédelmet akar tanulni, az alapból nem karatét tanul, hanem valami utcai harcot, krav magát kempót.

Ha késsel mennek rád többen, akkor alapból nem balhézol, hanem odaadod a pénztárcádat telefonodat! Ezt mindenhol megtanítják.

Csak akkor harcolsz kés ellen, ha élet múlik rajta.

2011. dec. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

miért, puszta kéz ellen akkor harcolsz, ha viszket odalenn? azt hittem mindenki csak akkor harcol, ha az élete múlik rajta, vagy sok olajról van szó (lásd Amerika)..

és mit tanul önvédelemre? Kempót? milyet, amit Indiában lehet megtalálni, több ezer éves gyilkolás művészet (harcművészet) vagy amit magyarok találtak ki malacpankrációt? mert az is egy fajta "kempo".

esetleg az izraeli testvérnépünk balettja, a kravmami? az is, kur.va jó alapokat ad harchoz, az ám a biztos.


végül is, le kell sz.arni hogy a kinai harcművészetek gyilkolásra valók, ezeket vették át a Japók, ebből lettek a karate ágak amik továbbra is brutális ölés technikák, HOGY LEHET LEIRNI AZT, HOGY ÖNVÉDELEMRE INKÁBB KRAVOT tanulnak? bazeg, hány száz éve van karate? és az még modern stilus, és mikori a "kis önvédelmi rendszerünk"?

hát ennyi.

2011. dec. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aczél!

Egy ideje már meg akartam kérdezni tőled, hogy honnan tudod te, hogy meg tudod védeni magad egy késes támadóval szemben? Esetleg kettő-három ellen? Hányszor kellett megvédened magad késes támadóval szemben?(az edzésen gumikéssel gyakorlás nem számít bele) Hányszor verekedtél már kettő-három ember ellen? Mert én többször is verekedtem már több ember ellen, és még nem volt egyszerű, pedig nem volt kés náluk!

2011. dec. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!