Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Érdemes- e két küzdősportot...

GetStreet kérdése:

Érdemes- e két küzdősportot gyakorolni egyszerre?

Figyelt kérdés

Én elég komolyan Kyokushin Karatézok.

Szeretem, és szoktunk sparringolni is szerencsére, úgy hogy

fejvédő, fogvédő, MMA kesztyű(hogy jobban szokjuk az ütéseket, mert ugye meccsen szabadkezes.

Igen tudom az eredeti Kyo- ban nincs benne a fejütés, de mi üthetünk oda, illetve megtanuljuk hárítani is a fejre érkező ütéseket.


A gondom csak az hogy heti egy edzés van csak.

Érdemes- e belekezdenem még egy küzdősportba, ha igen akkor mibe?

Csak kérlek ne írjatok Kickbox- ot, arra nem fogok elmenni tuti...


2012. jan. 8. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
de úgy nem nagyon mondtál se harc modort se test alkatot se semmit , mennyire vagy dinamikus így nem tudunk max tippelni mit csinálj mellette . Am. mindíg jó ha van egy plusz a tarsajodba . Egyébként ne haragudj megtudnád mondani hol oktatnak heti egyszer ,mert számomra ez elég különös .
2012. jan. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ha van egy edző, aki így ér rá, akkor lehet heti egy edzés.

nekem is volt. de hát én sem tettem szabaddá több időt.. mindegy.

Kérdező, lehet.

1 kivétel van, ha be kell tanulnod egy szabályrendszert verseny miatt. mert ugye nem lenne szerencsés pl. boxon gyomron térdelned az ellenfeled. főleg ha ez versenyen történne.

2012. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Bocs, hát úgymond elég izmos vagyok, megerősített ez a sport eléggé, szóval a kondi nem gond, lehet kemény akármennyire.

Tulajdonképpen nem egyszer van egy héten, csak nekem csak egyszer jó az időpont.

Van itthon boxállványom, olyan sparring partner, tudod.

Azon szoktam gyakorolni, meg persze kondi...

2012. jan. 8. 22:10
 4/12 anonim ***** válasza:

box állvány-sparring partner, ez érdekel.


kipróbálhatnád a birkót és az ökölvívást. vagy a savate-ot. általában nem szokták támogatni, de ha valamiért a birkó nem jön be, esetleg bjj! vagy más harcművészetek. jujutsu mehet simán a karate mellé. japán-japán, nincsenek nagy elvi különbségek.

2012. jan. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Attól függ mire akarsz felkészülni , mert ha versenyre akkor ott van a box ami kurv@ jó csak hát ott legfőképpen a fejet ütik mint az állat ami kyokushinba meg eléggé tabu téma .
2012. jan. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A japán Jujutsu az mondjuk tényleg hasznos lenne, főleg nekem, eléggé hiányosak a földharc ismereteim, összesen 5 feszítést ismerek:/


A boxon is elgondolkoztam, hasznos lenne az is, igazad van:)



Itt a boxállvány-sparring partner:

[link]

2012. jan. 9. 14:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
adj hálát az égnek ha az életbe ilyen ellenfelet kapsz :D
2012. jan. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
:D csak gyakorlásra használom, mint a boxzsákot:DDD
2012. jan. 9. 16:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja nekem is jó lenne egy ilyen igazság szerint van edzésen ,de még életembe nem használtam bírják ezek a strapát meg minden fasza velük ?
2012. jan. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, minden rendben vele, próbáld ki, én 1 éve használom és semmi baja:)

Reálisabban is gyakorolhatod az ütéseket/rúgásokat:)

2012. jan. 9. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!