Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a különbség a muay thai és...

Mi a különbség a muay thai és a thai box között?

Figyelt kérdés
Egy-két szabály különbséget ismerek, de nem is ezért kérdezem,hanem főleg azért mert beírtam google-be, hogy thai box és azt dobta ki a wiki hogy ,,A thai box más néven muay thai...."Most akkor lehetséges, hogy a kettő ugyanaz, mert eddig alap volt,hogy más, de most elbizonytalanodtam.
2012. jan. 9. 23:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Még annyi,h a 'táncot' Wai Kru-nak hívják.Az edző és az edzőterem tiszteletére,az istenek (főleg buddha) dicsőségére,és persze a jó szerencs érdekében táncolták el.a Thai Box és a Muay Thai 'versenyek ' között,h Thai Box előtt ne engedélyezett a Wai Kru eltáncolása,(ugye) a könyékhasználat,a fejre rakható pántszerű valamik használata meccs előtt (nemtom mi a neve,de imatekercsekből készült,h megóvja a harcost az ártó szellemektől,meg olyan szoros volt,h nem esett le harc közben sem,ma már leveszik előtte),a harc közben a tradícionális táj zene játszása,és a kézre köthető vmi használata (sajnos ennek sem tom a nevét,csoda,h a Wai Kru-t meg tudtam jegyezi,de arra való,h a rajta lévő bojtok zavarták az ellenfelet,és ha jól vannak megkötve,az izmot is tartják,meg ugye megakadájozzák azt is,h az izzadság lefojjon a kézre és zavarja a harcost,plusz ennek is volt vmi spirituális szerepe).
2012. jan. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
am. érdekes én azt is hallottam a Wai Kru azonkívül ,hogy ilyen ima szerű valami úgy emlékszem azt olvastam ,hogy a ring szellemének valami tisztelgés vagy valami ilyesmi most egészen pontosan nem emlékszem , mert 1 éve olvastam bemelegités célja is volt ,mert hogy azok a mozdulatok amiket csináltak azok erre megfelelőek voltak . Nem tudom mennyi igazság van benne .
2012. jan. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Kösz a sok választ!Ilyen szakértelmet,hogy őszinte legyek nem vártam:) mentek a +ok
2012. jan. 10. 16:00
 14/18 anonim ***** válasza:

a thai box meccseken nem ütnek könyökkel és a menetidő általában 3x2-3perc.

a mt meccseken ütnek könyökkel,több összekapaszkodást,karkulcsot engednek és zenére bunyóznak 5x3percet.

a többit leírták.

2012. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Thai boxon is van könyök csak könyök védővel .
2012. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
és 3 perc egy menet
2012. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Full Contact,Thai Boxban nincs könyök,SEHOGY!!!Előző pedig:a karkulcsokat és az összekapaszkodást klincselésnek hívják,és Thai Boxban is engedélyezettek,ameddig a küzdő felek aktívak.Szal csinálnak is közben valamit,nem pedig csak egymást ölelgetik,mint a boxolók.Ha passzívak,szal csak egymást ölelgetik,akk szétválasztják őket.
2012. jan. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
a Muay Thai és a Thai box közt annyi a különbség, hogy az elöbbi Thai nyelven van a másik magyarul...Egy és ugyan az...A szabályok nélküli tradicionális Thai stílus a MUAY BORAN! Okosok...:D
2013. aug. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!