Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A küzdősportok segíthetnek...

A küzdősportok segíthetnek magam mögött hagyni a depressziót?

Figyelt kérdés
Vagy csak még jobban összetörnének? depresszió mellé még van szociális fóbiám és szorongásos zavaraim is. Ajánlatos Így elkezdeni valamit?
2012. jan. 14. 18:09
 1/9 GetStreet ***** válasza:
Feszültség levezetéshez nagyon jó, attól függ amúgy hogy mi miatt van depressziód. A küzdősport lefoglal, új dolgokat ismersz meg, és ez talán majd segíthet neked. De ez sem biztos. Emberfüggő;)
2012. jan. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Önbizalom növelésnek tökéletes. Nekem is sok szociális problémám megoldotta.
2012. jan. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

jó lehet.

bár harcművészetek fejlesztőbbek.

2012. jan. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem konkrétan maga a sport inkább az ha lemész és barátkozol emberekkel és edzésen eléggé esélyes hogy összehaverkodsz ilyen értelemben kezeli a helyzetet .
2012. jan. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Segíthetnek hát!

Részben én is ezek miatt járok küzdősport/harcművészeti edzésre. :)

2012. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Perszehogy..vegyük csak sorra: jó közösség,szinte mindig barátságos emberek/edzőtársak,plusz csinálsz valami érdemeset,és általában az ember meg is szereti egy idő után.Én ma már akkor vagyok ideges,ha nincs meg a napi edzésadagom:DD

Szóval csak pozitív hatásai vannak,menj,hajrá;)

2012. jan. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jót tesz hidd el.

Mielőtt elkezdtem nagyon sok problémám mielőtt de sokat segített nekem. Aztán volt egészség ügyi problémám /még mai napig fenn áll/ és utána meg már azért volt problémám mert nem járhatok.

Tudni kell hogy eléggé visszahúzódó típus voltam de ezen is sokat segített. Olyan emberek járnak le akik nagyon kedvesek barátságosak és 90%ba diplomás emberek /vagy tervben van a diploma/ Már azt eltudom mondani magamról hogy az ország minden pontján és a környező országokból is vannak barátaim akik tényleg nagyon kedvesek, türelmesek.

2012. jan. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A depi leküzdésére nem tudom mennyire jó pl a karate... de viszonylag könnyen lehet benne sikerélményed (sikeres övvizsga). Mindig van motiváció (hogy hányan állnak előtted a sorban), mindig van elismerés (hogy hányan állnak mögötted a sorban), és mindig van tisztelet függetlenül attól, hogy elöljáród valaki, vagy sem.

a fiatalok körében a box szerintem divatsportág, és ha nem vagy egy szociális típus, szerintem ott is könnyen számkivetettnek, és megalázottnak fogod csak érezni magad egy-egy kudarc után. A tradicionális küzdősportok, mint pl a karate, nem feltétlenül az egymás elleni küzdelemre épül, hanem inkább gyakorlatokra, formagyakorlatokra. Ez a része békés, és fantasztikus érzés, mikor nem csak végrehajtasz egy mozdulatsort, hanem "megtöltöd értelemmel" ááhh :P leírhatatlan :DD de visszatérve nem tudom mennyiben segíthet ez neked :)

2012. jan. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hát azért azt leírhatjuk, hogy a küzdősportok és a harcművészetek szükségszerű részei az emberi kultúrának, mert a testnek és a szellemnek is szüksége van rájuk. és gondolj egy komoly, taoista kungfu edző azért elképzelhetőnek tartom, hogy többet tud segíteni, mint egy pszichológus. oké, én ismerek jó edzőt, így van ilyen tapasztalatom. van persze akivel kapcsolatban fölösleges lenne ilyenekről beszélni :D
2012. jan. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!