Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Lányoknak kezdő tömegelés....

Lányoknak kezdő tömegelés. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett ez a videó http://www.youtube.com/watch?v=4-Lm7JLnqyM és már régóta álmodozom ilyen testről. Mik az alapok, mit kell tennem első lépésként, hogy minden rendben legyen? Kell szednem fehérjét, ha igen konkrétan mit ajánlatok, vagy kreatint? Azt olvastam, az kezdőknek nem kell, ráér fél/ egy év múlva is, hogy löketet adjon. Valaki tudna segíteni? Olvastam már egy csomó cikket, de az konkrétan sehogy nem áll össze, hogy lépésről lépésremit tegyek :S

Köszönöm ha valaki válaszol!



2012. febr. 18. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz randa lenni, mint itt sokan: [link]

akkor ne szedj semmit...

2012. febr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lányként, kox nélkül sosem lennél olyan, mint amit az előző linkelt. Kezdj el heti 3-szor a súlyzós edzést, mellé jól belőtt tömegnövelő étrend, amibe beletartozik az edzés után protein+ dextróz turmix is, nem lesz tőle bajod. Kreatint még hagyjad. Kaja: 2g/testtömeg kg fehérje és 3gkörüli ch testömeg kg-onként.
2012. febr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Annyit még tudnál segíteni, hogy konkrétan milyen fehérjét vegyek? Nem szeretnék olyan brutálisan kinézni, de szeretném ha formás lenne a karom, a lábam, nem csak a nagy átlagba beletartozni.

2012. febr. 18. 12:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak a szokásos.

Olvasd végig, hogy az alapokkal tisztában legyél: [link]


Eleinte pár hónapig teljes testes átmozgató edzés kell, aztán rá lehet térni az osztottra, avagy minden edzésen 2-3 izomcsoportot eddz, de azt több gyakorlattal, mint a teljestestnél.

Fehérjét közvetlenül edzés után dextrózzal (szőlőcukor) érdemes bevinni, mert akkor jobban felszívódik, a szőlőcukor meg azért kell, hogy az energiát ne a fehérjéből nyerje a tested akkor. Amúgy napi 2 g/testsúlykiló fehérje, és lánynak olyan 3-4 g/testsúlykiló szénhidrát kell összesen, mert hízékonyabbak vagytok. A fehérjepor amúgy abszolúte nem káros, csak porított kaja lényegében. De a legfontosabb a szilárd kaja, ha lehet abból fedezd a tápanyagszükségleted, a kiegészítő csak kiegészíteni kell, egyedül edzés után jobb megoldás a poralak.


Félned nem kell, nem lesz túl hamar olyan alakod (attól is függ persze, hogy milyen van most), olyan meg pláne, amit az első mutogat. Ahhoz már szteroid is kéne, de neked, mint hétköznapi halandó, közöd nem lesz hozzá. Ha pár év alatt elérsz valami olyasmit, mint a videóban, már jó vagy.

Első kézből tudom, milyen lánynak edzeni, ugyanis a barátnőm is csinálja, súlyzózik keményen, iszik fehérjét, figyel étrendre, olvas sokat, mindezt már hónapok óta, és szerintem jól halad. De az izomállatnak a közelében sincs.


(ha valamit hülyén fogalmaztam, szólj :D)

2012. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Brutális nem lehetsz naturál testépítéssel, ahhoz kox kéne.

Toldi Zsuzsiék is használnak tápkieget, ez csak kaja koncenrált formában.:)

Én ezeket ajánlom: [link]

[link]

Ha ezek drágák neked, akkor vehetsz kevert fehérjét is: power protein vagy power pro.

2012. febr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, fehérje:

A tejsavó kb az etalon, a legjobb. Tömegszázalékot mindig nézz (hány% benne a fehérje), márkákból Gasparit (myofusion), vpx syngexet, myproteint, mutant wheyt szokták itt írogatni, bár olyan hatalmas különbség szerintem nincs egyik s másik közt, pláne ha csak hobbiszinten csinálod, és nem akarsz versenyezni. Ezek ára olyan 3-6 ezer ft/kg körül mozog, kiszereléstől, akciótól függően.


Ha nincs erre pénzed, próbálkozhatsz keverttel, power pro, vagy power protein. Elvileg ezek nem annyira finomak meg nem oldódnak annyira jól, mint a tejsavók, na meg nem is annyira jók, mivel szójafehérjét is tartalmaznak, ami gyengébben hasznosul, de egyesek szerint hobbiszinten ez is megteszi. Ezek ára 2,8-3,5 ezer ft/kg körül mozog.

2012. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2012. febr. 18. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!