Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Érdemes, helyes így edzeni?...

Érdemes, helyes így edzeni? (többi lenn)

Figyelt kérdés
51 kg-os 167 cm es Nő vagyok. Szeretnék zsírt égetni, de ez mellett izmot fejleszteni is. Vékony vagyok eléggé, csak a hasamon van felesleg, de ott rendesen, ezért az edzésem elején kardiozok, 30 perc lépcsőzés, illetve biciglizés, ez után pedig súlyzós edzést végzek szintén 30 -40 percig. Ez után fehérjét folyasztok, illetve edzés közben Lkarnitin tartalmú italt iszom(1000mg) .Ha ezt folytatom normális ,kenyérmentes, szénhidrátszegény értend mellett, akkor az jó elgondolás?
2012. febr. 27. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyszerre nem fogsz tudni zsírt égetni és izmot felszedni, mert ez két egymással ellentétes energiaigényű folyamat. Tehát először izomtömeget kellen felszedni kis tömegnövelő étrenddel, majd később szálkásító étrenddel és aerob edzéssel zsírt leadni.

Először minig a súlyzós edzés menjen, utána kellene aerobozni. L-karnitin mindig jól jön. Az edzés után mehet fehérje +dextróz, ha tömeget növelsz és fehérje+glutamin, ha szálkásítasz.

2012. febr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a problémám, hogy nem vagyok arányos. tehát a lábam nagyon vékony, a hasam pedig zsíros. izmosodni feszesedni szeretnék. Elsődleges célom hogy lemenjen a hasam, és hogy kerek legyen a fenekem, mert eléggé puhos vagyok még. 4 hónapja edzem. Akkor azt mondod hogy végezzek csak súlyzós gyakorlatokat? és A zsírégetést hagyam a végére?
2012. febr. 27. 10:34
 3/7 A kérdező kommentje:
akkor fehérjét és zsírégetőt( Scitec Carni-X) egyszerre nem is érdemes szedni?
2012. febr. 27. 10:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Fehérjét mindig érdemed edzés után (is) alkalmazni, csak tömegnöveléskor még megy hozzá szénhidrát is(dextróz vagy vitargo), szálkásításnál meg nem megy mellé szénhidrát.

Azt mondom, hogy először szedjél fel egy kis izmot tömegnövelő étrenddel, lányoknál ez 2g/testtömeg kg fehérje és 3-4g/testtömeg kg szénhidrát.

Aerob mehet itt is kicsi az edzés végére, de nem kell túlzásba vinni. Ha megvan a kellő izomnövekedés amire gondoltál, utána mehet majd a a szálkásítás, de ez több hónap múlva esedékes. Itt is majd maradjon a súlyzós edzés, de több aerob kell majd, heti 4-szer 45-50 perces. A nagy különbség az étrendben lesz, mert itt majd a fehérjét kell felvinni 2,5-3 g/testtömeg kg-ra és a szénhidrátot pedig leviszed napi 100-120 g körülire. Így fogsz tudni zsírt veszteni, miközben a a magasabb fehérjebevitellel megakadályozod az izomvesztést. Zsírégető nem szükséges, nem segít sokat, csak pár %-ot, anélkül is szépen le lehet szálkásítani.

2012. febr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értelek. Az a bajom hogy a hasam nagyon nagy. ha még megdobom szénhidráttal akkor még nagyobb lesz. Ez nekem szerintem nem megoldás.a lábam viszont inreálisan vékony ehhez képest.
2012. febr. 27. 11:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy 51 kilósan ilyen magassággal nagy hasad lenne, de te tudod.:) Akkor legalább azt fogadd meg, hogy előbb súlyzós edzés, utána az aerob. Egyszerre viszont nem tudsz zsírt égetni és izmot felszedni, de próbáld ki a te módszereddel, legfeljebb, ha később nem úgy alakul, ahogy tervezted, még mindig mehet az a megoldás, amit én írtam.
2012. febr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rendben van, köszi.
2012. febr. 27. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!