Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A boxmeccseken egy csomó...

A boxmeccseken egy csomó olyan helyzet van, amikor üthetne mindkét fél, de helyette csak állnak, meg hajolgatnak. Miért nem kezd el az egyik egy ütéssorozatot, teljes erejéből? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ütné mint a sz*rt, én valahogy így képzelek el minden boxmeccset: http://www.youtube.com/watch?v=yE9B3Eentvs

Ehelyett egy csomószor pontozással nyernek, az meg milyen punciság már?? Csak ritkán van nagy bunyó. :(

Nem hiszem el, hogyha megsorozza, kap vagy 5-10 ütést fejre, akkor nem lesz KO.



2012. márc. 3. 11:03
 1/10 Weffar válasza:

Ezt a dolgot sok oldalról meg lehet közelíteni. De igyekszem minél sok oldalúbb és egyértelműbb választ adni.


Attól is függ, hogy a meccs melyik fázisában van ez a "várakozás". A meccsek elején sokszor lehet látni, hogy nincs sok ütésváltás. Ennek oka lehet az, hogy mindkét bokszoló még csak ismerkedik a másikkal. De, vannak olyan bokszolók, akik az első másodperctől támadást indítanak és nem kegyelmeznek(Mike Tyson egy igazán jó példa rá). Taktikázhatnak is, keresik az ellenfél gyengéit vagy azt a pontot, ahol éppen betudnak vinni egy-egy ütést. Mivel a meccs elején igen csak koncentráltak és összeszedettek, csak nehéz munkával lehet igazán megtörni ilyenkor a védelmet. Akadnak helyzetek, amikor a bokszoló egy teljesen más kaliberű bokszolóval vív tegyük fel felhozó meccset. Teljesen más a pszichológiai hozzáállás is a meccshez. Itt a jobb bokszolónak alapból könnyebb a dolga, mert mindenki tudja a meccs kimenetelét. Habár, ha jobban belegondolunk a rosszabb bokszolónak is lehet egy előnye, ha erre oda figyel, mivel nincs mit veszteni-e, így nincs akkora nyomás rajta, felszabadultabban bokszolhat. Ezt majd egy másik témánál jobban kilehet tárgyalni. A témához visszatérve. Ez nagyon sok mindentől függ(bokszolók lelki és pszichológia állapota? milyen kaliberű meccs? mennyire fontos ez a meccs? felkészültség? a bokszolók stílusa, erőssége, gyenge pontjai?).


Remélem, hogy tudtam némi távpontot adni a válaszod megtalálásában. :)

2012. márc. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gondolom te sem bokszoltál még sokat életedben...
2012. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Weffar válasza:

Természetesen sosem volt még rajtam kesztyű, és sosem láttam bokszot sem. Csak így próbáltam tippelgetni és reméltem, hogy egy-egy mondatom jó lesz. Ezt neveznék iróniának?!

És, ha megkérhetlek, ne az én válaszomat ítéld meg, hanem adj egy normális választ a kérdezőnek. Köszönöm.

2012. márc. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

azért, mert nem hülye. ha a másik nem üt, hanem védekezik, akkor gyakorlatilag lehetetlen megütni. Ha támadást indítana, csak azt érné el, hogy kifárasztja magát, kinyílik, a másik meg jól lecsapja.


úgyhogy erre játszik mindkettő, hogy valahol rést találjon a másik védelmén. Az egyik rés akkor van, ha támadsz. a legtöbb ko akkor van, amikor keresztbeverik az ütésedet.

2012. márc. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

hogy egy hasonlatot mondjak: van neked is, meg az ellenfelednek is egy revolvered, és elrejtőzök egy téglafal mögé. Ha te belelövöd az összes golyódat a téglafalba, akkor az ellenfeled elősétál a fedezékből, és kivégez. És röhög a markába.


Van is egy mondás, aki gyorsan kezd, hamar fekszik.

2012. márc. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 3. 15:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a boksz nem arról szól, hogy két kigyúrt feka agyatlanul üti-vágja egymást, akármennyire is állítja ezt a sok erőszakellenes gyökér.
2012. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves Weffar, a válaszom a kérdezőnek szólt, és nem neked.
2012. márc. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
:) Egyébként nem, még nem boxoltam.
2012. márc. 3. 21:41
 10/10 anonim ***** válasza:

sokon gondolkodnak így,mint te,főleg az ifik között.

a gond akkor van,amikor ezt a stílust nyomatja versenyen is,egy menet alatt kiadja magát a másodikban már levegőt nem kap úgy kifullad,aztán vagy lecsapják a francba,vagy kényelmesen leiskolázzák.

2012. márc. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!