Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha a célod, hogy olyan tudást...

Ha a célod, hogy olyan tudást szerezz, ami majd egyszer megmenti az életedet az utcán, az aikido nagyon rossz ötlet. Ezt itt, az oldalon olvastam. Tényleg ez a helyzet az aikido-val?

Figyelt kérdés

2012. márc. 5. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha profi szinten műveled, akkor tényleg megmentheti, de azért mindenképpen segít rajtad! Kialakulnak a reflexeid, és ha egy ütést vagy rúgást csak kikerülsz, vagy elhárítasz, akkor már jó vagy! Ha ösztönösen visszatámadsz, vagy továbbvezeted az energiáját, akkor meg nagyon jó! Épp tegnap hallottam, hogy egyszer betörtek Seagalhoz négyen, gondolván, hogy á, úgyis csak egy hollywoodi színész, meg úgysincs itthon, de ha mégis, akkor is négyen vagyunk ellene. Hát, Seagal hazament. Az eredmény: mindenkinek eltörte kezét-lábát, bedobta őket a medencébe és hívta a rendőröket, ők meg addig úszkáltak. Szóval aki azt hiszi, hogy az aikido csak varázslás, az próbálja ki :) De persze Seagal profi, szóval nem azt mondom, hogy jársz egy évig, és legyőzhetetlen leszel, csak azt, hogy legalább megtanulsz jól esni, és kikerülni a támadásokat. Mindenképpen megéri csinálni, legalább a testedzés miatt is!
2012. márc. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Egy ideje aikido edzésekre járok. Szerintem meg tudod védeni magad az utcán ha nem kezdő szinten űzöd. Egy "hakamást" nem célszerű megtámadni, mert csúnyán rá lehet ba..ni :)
2012. márc. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!