Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miből áll egy Kick box edzés?...

Miből áll egy Kick box edzés? Otthon hogy lehet rá felkészülni?

Figyelt kérdés

nagyon megtetszett a sport és csak hobbi szinten el szeretném kezdeni de nem tudom hogy hogy készüljek fel rá!

azt tudom hogy sokat számít az állóképesség.

szoktam esténként kondizni meg futni is.



2012. márc. 9. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Kick box vagy thai box érdekel? Általában keverik a kettőt, bár nem sok különbség lehet az edzések közt annyira :)
2012. márc. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a thai boxot jobban ajánlom, többre mész vele, én mindkettőt próbáltam, thai-t űzöm most is.
2012. márc. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát mág én sem döntöttem el hogy melyik legyen, én csak hobbi szinten akarok valamit, azért nem sima boxot szeretnék mert szeretem használni a lábam is, és boxban nem bírnám ki hogy ne rúgjak oda! :D hétvégenként szoktam unokatesómmal edzeni de nem tudom h mi megy az edzéseken és ez érdekelne!
2012. márc. 12. 14:52
 4/9 anonim válasza:
Haliii :D Én Kick Boxozok,én is csak hobbi szinten tolom,igazából én az első edzésre nem nagyon készültem semmivel,hosszú nadrág póló,elmentem aztán úgy voltam vele,majd lesz ami lesz. De arra készülj fel,hogy vannak kemény edzések(főleg nálunk,mert elég nagy egyesület) tehát ha nem bírod az iramot akkor kicsit szerintem edzz,járj el futni vagy valami. Amúgy ha csak hobbi szinten csinálod nem lesz baj. Ja és egy kesztyűt szerezz majd be ha tetszik a sport. Decathlonba lehet kapni 5000ft-ért nem kell feltétlen adidas kesztyű.
2012. márc. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
miket csináltok edzésen???
2012. márc. 13. 16:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

LEírom én is, hogy thai box edzésen miket csinálunk(inkább erre járj, mint kick boxra).


2 órás egy edzés, pihenő nélkül. Minden edzésen más van, vannak inkább erőnléti jellegű és technikai jellegű edzések.


Mindegyiken futással melegítünk, plusz gimnasztika(bukfenc, sasszé, karkörzések, csípő körzések), aztán páros bemelegítő gyakorlatok, pl fekvőtámaszban kell előre,hátra,jobbra és balra ugrálni úgy, hogy a másik fogja a lábad. Ezek mindig vannak az elején.


Aztán további melegítések, nyújtások következnek, néha ezek is párban. Ezután ha erőnléti edzés van, akkor sok féle variáció létezik, általában kettlebelles gyakorlatok vannak, pl 10perc párban egy percig az egyik kettlebellezik, a másik zsákol, aztán egy perc múlva cserélnek, aztán megint csere.. Vagy köredzés, mindenki más feladatot csinál(kettlebell, fejfölé nyomás rúddal, has gyakorlat, nagy kalapáccsal traktor gumi ütlegelés, stb), és egy percenként cserélni kell, tehát tovább mész, és azt csinálod egy percig amit a melletted levő csinált, amíg le nem megy egy teljes kör, tehát amíg vissza nem jutsz ahoz a feladathoz amit először csináltál.Két váltás közt nálunk 10 mp pihenő van, és általában három kör. Az erőnléti az ilyesmi, de nem tudok persze mindent felsorolni, ez csak egy példa.


Ha technikai jellegű edzés van, akkor inkább a zsák és páros gyakorlatok dominálnak, az edző mondja, hogy egy pecig milyen kombinációkat kell ütni és rúgni, és ezt csináljuk felvátva vagy egymást ütve, vagy a boxzsákot.


Kb minden második edzés végén vannak küzdelmek, itt választani kell egy párt magadnak és három percig(asszem) meg a lightos küzdelem, nem lehet nagyokat ütni és rúgni a másikra, aztán ha letelt az idő akkor 1 perc pihi, utána választani kell másik ellenfelet.. Ebből öt kör szokott általában lenni, ez a leg megerőltetőbb, hiszen edzés végén már van mikor a kezed is alig bírod felemelni, nem hogy az ötödik menetben küzdeni.. :)


Edzés legvégén mindig van még erőnlét, pl 10 fekvő 10 húzódzkodás 10 felülés 10 tolóckodásból három kör... Aztán levezetésképp futás pár kör, és ennyi.


Kb így néz ki nálunk egy thai box edzés, de ez csak két féle variáció, minden edzés más(de mindegyik nagyon kemény, de ki lehet bírni kis akaraterővel).


Szerintem ne csinálj semmit, hanem menj el edzeni és kész, otthon úgysem nagyon tudsz ilyen intenzitásra felkészülni(már ha olyan helyre mész, ahol ilyen kemények az edzések mint nálunk, nem p*cs vakarás).Az edzések megadják majd a kellő kondíciót és állóképességet, ne aggódj én is úgy metnem elsőre, hogy kb hányásig ment az edzés majdnem :D

2012. márc. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat! Sztem a kondizást még nem hagyom abba és majd keresek 1 jó helyet ahol tudok thai boxolni! Még1szer köszi! :)
2012. márc. 15. 08:15
 8/9 fatalerr0r válasza:
Egyél húst edzés előtt:))amugy állóképesséeg kell mert jól megkinzonak de pár alkalom után megszokod
2012. nov. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 GyúrósToldi válasza:
Kick-Box jobb.
2015. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!