Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy kettlebell edzés hogy néz ki?

Egy kettlebell edzés hogy néz ki?

Figyelt kérdés

Hány gyakorlatot csinálnak egy edzés alkalmával? Körökben dolgoznak? mennyi sorozat és ismétlés számmal edzenek?


(nem fogyás, hanem erősítés lenne a cél)


2012. márc. 4. 08:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát konkrét kettlebell edzésen még nem voltam, de mi thai box edzésen szoktunk kettlebellt használni. Nálunk úgy van, hogy három gyakorlatot variálunk (pl lendítés, fejfölé nyomás, és egy aminek nem tudom a nevét, kb olyan mintha bicepszre edzenél) 10 sorozattal, a gyakorlatok között nincs pihenő. Ha mindháromból megvan a 10 akkor cserélünk a partnerünkkel, és ő csinálja. Öt ilyen kör van.
2012. márc. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia.


Egy átlagos edzés nagyjából 45-60 perc között van.

Az edzés természetesen bemelegítéssel kezdődik. Ez nagyjából 5 perc.

Utána kezdőknél az első 1-2 hónap kb azzal megy el, hogy plank, guggolás, swing ( 1 és 2 kezes ), utána Turkish Getup (TGU).

Az előző válaszolónál egy kicsit komolyabb a dolog.

Ők eleve másfajta mozgást végeznek, és egy kicsit többet is pihennek a kettlebelles edzés közben, ha jól értem.

Egy komolyabb kezdő ( értsd: többféle Kettlebell edző van, valamelyik "lányos" valamelyik kőkeményet tart ) edzésnél a pihenőidők kb 10-20 másodpercet tesznek ki, és közben csak gyakorlatokat csinálnak. "Pihenésképpen" (a swingelés és a valódi pihenés között) pedig 8-as, vagy testkörülit, egy 30 másodpercig, és utána egy pici pihenés. Ezután újra.

Az ismétlésszám 10-től kezdődik, kb 30-ig, de később akár bemelegítésnek is lehet csinálni 100-at swingből, ha már elég erős vagy.

A haladók edzésmenetét pedig le sem írom. Az már sokkal összetettebb, és embertelenebb.

2012. ápr. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!