Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » MIért nem bírom a diétát?...

MIért nem bírom a diétát? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Edzeni járok,(fitness) és mellette diétázom.

ez azt jelenti, hogy napi 1000Kcalt viszek be. Mindefélét eszem, semmit sem vonok meg magamtól, de nem lépek 1000 felé.

Viszont nap végére, vagy sokszor nap közepén már az ájulás szélén vagyok.

Látom hogy használ a diéta, mert a hsam lentebb ment, és bár alapjáraton nme vagyok kövér, a célom az, hogy lapos hasam legyen nyárra. Azért még van rajta mit dolgozni.

Elvileg az én testemnek egy nap (mozgás nélkül) 1200 kalóriára van szüksége. na én mozgok, és 1000-e eszem, tehát akkor ez elvileg jó módszer ahhoz, hogy zsírt égessek.

Viszont nem bírom. úgy érzem hogy ahooz hogy ne legyek rosszul minimum 1500-öt de lehet 2000 is meg kéne zabálnom. De akkor meg a hasam visszajön percek alatt. Szerintetek mit kéne tennem? (52 kiló vagyok és 165 centi, és 26 éves.)


2012. márc. 22. 09:06
1 2
 11/11 °:Amigo:° ***** válasza:

Gondolom az én válaszom dühített fel...

Nem baj, így jobban megjegyzed :-)


"Folyamatosan abba futok bele, hogy valaki lehülyéz, vagy lenéz azért, mert próbálom elsajátítani a testépítéshez , alakformáláshoz szükséges dolgokat."


Már ne is haragudj, de nekem a kérdésedből nem ez jött le.

Fejedbe vettél valamit (1000kcal étrend) és senkit meg nem kérdeztél róla, csak utólag (hiszen csinálod JELENLEG).

Ezzel rosszat csinálsz, és ezt még észre sem veszed, mivel azt hiszed fogytál.

Nem!

Súlyt veszítettél. Esetleg zsírt is, bár ha nem vagy kifejezetten zsíros, akkor ez nem jellemző.

"lapos a hasam"

Igen, gyomor összeszűkül, belek kiürülnek, glikogénraktárak kiürülnek, sejten belüli folyadék mennyisége csökken = kevesebbet mutat a mérleg.


Izomfehérjék lebomlanak, felhasználódnak az edzés energiafedezeteként. Regenerálódásra nem marad sem energia sem elég fehérje = a testzsír százalékod megnőtt, hiszen a zsírmentes testtömeg csökkent (!)


Indultál mondjuk 60 kiló / 30% Bf. (42 zsírmentes tömeg, 18 zsír)

Lett 52 kg / 35% (33,8 Zsírmentes tömeg, 18 zsír)


A zsírmentes tömegbe beletartozik az izomfehérjén kívül az izomglikogén, sejten belüli és kívüli víz és a csont és kötőszövet tömege.


Az anyagcseréd mennyit lassult szerinted ?

A következő mi lesz ? 700 kcal étrend ? Utána 500 ?


Nem baj ha kérdezel, de NE utólag! Vay ha igen, akkor ne lepődj meg, ha hozzáértők "lehülyéznek". :-)

Én is hülye vagyok sok mindenhez.

Ha nekiállnék megjavítani a hengerfejes kocsimat itt a ház előtt (mert nincs pénzem szakemberre) és rosszul raknám össze, akkor a kocsi tönkre menne. Utána kezdjek el érdeklődni autós fórumokon, hogy mi lehet a baj ?

Nem inkább előtte kéne kiolvasnom 10-15 szakkönyvet, megnézni 50 videót, hogy biztos jól rakjam össze ?

Vagy ha erre nincs 2 hét szabadságom, akkor nem jobb szakemberre bízni, mint kontárkodni bele ? :-))

2012. márc. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!