Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen görkorcsolyát ajánlotok...

Milyen görkorcsolyát ajánlotok nagy testsúly esetén?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen márkára gondoltam, hanem "felépítés" témakörben...kerekek mérete,csapágy meg ilyenek.

szeretnék megtanulni, de nem tudom, hogy mibe érdemes befektetni... láttam sok leírásnál, hogy terhelhetőség 130 kg...lehet hinni neki?:)



2012. márc. 22. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tudok mondani, hogy szerintem keményebb kerék kellene neked, a puha nagy testsúly alatt könnyen szétmegy. A többit majd írják a többiek, azt nem tudom :)
2012. márc. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
igen lehet nekik hinni..amúgy szerintem egy fitnes korit lenne érdemes ami nem nagy befektetés meg ilyenek és ha lehet akkor ne vmi kínai szart hanem jó minőségűt kerekekből a zselés felépítésű a jó,mert az nem kopik és nem törik könnyen és több test súlyt is elbír:)
2012. márc. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Minél keményebb kerekeket keress, minimum 82A szerintem, méretre 80-84mm-es kerekeket, hogy ne kerüljön túl magasra súlypontod. A csapágynak bírnia kell, bármilyen nehéz is vagy, de fontos szempont legyen, hogy kényelmes-e a cipő rész. :)
2012. márc. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 matchman válasza:
100%

Én 125-130kg vagyok. K2 EXO '08-as modellem van. Maga a kori bírja a strapát, de:

- A gyári 78mm-es 80A-s kerekek nem sokat érnek. Gyorsan kopnak. Az ABEC5-ös csapágy is kevés. A puha kerék meg a ratyi csapágy együttesen nagyon visszafogja a korit.

- Ez a modell még műanyagsínes, és max. 84mm-es kereket lehet tenni bele. A fémsínesek jobban tetszenek. Gyengébb minőségnél el tudom képzelni, hogy a műanyag eltörik.

Ezekből levontam a tanulságot. Ha még nem újítottál be, akkor ezek a paraméterek segíthetnek:

- Mindenképp valami jó márkát válassz! Én speciel a K2-n kívül mást nem használnék, de azért vannak még. Powerslide pl.

- A kerekek legyenek minél nagyobb átmérőjűek. Ebben nem értek egyet az előttem szólóval. A nagyobb átmérőjű kerékkel jobban lehet suhanni.

- A kerék keménysége a fent említett 82A-nál semmiképpen se legyen kevesebb, de 85A fölötti se! Csapágy minimum ABEC7, vagy ILQ7.

- Legyen fémsínes a kori, így kisebb az esélye a törésnek.

Ha szerencséd van, találsz olyat, ami pont megfelel ezeknek, és nem kell egyből kerék-, és csapágykészletet venned.

Ezek, mondjuk nem kezdő koris paraméterek, de az az időszak úgyis csak rövid ideig tart.

Arra az időszakra viszont MINDENKÉPPEN VEGYÉL LEGALÁBB EGY SISAKOT!!!

2012. márc. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!